Skocz do zawartości
Forum

Zioła na hemoroidy


Gość zenon6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Niestety dopadły mnie hemoroidy. Nie wiem czy ta choroba jest związana z wiekiem, ale jestem młodym człowiekiem i trochę się nie spodziewałem, że w wieku 35 lat mogę cierpieć na taką dolegliwość.

W każdym razie jest i już. Teraz trzeba się zastanowić jak się jej pozbyć. Babcia zawsze mi mówiła, że istnieją odpowiednie zioła na wszystko i są lepsze od leków, bo są bezpieczniejsze. Niestety babci już nie ma a ja się zastanawiam jakie zioła mogłyby mi pomóc na hemoroidy?

Poradźcie co sami stosujecie na hemoroidy? Co jest najskuteczniejsze?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Najlepsze naturalne sposoby na hemoroidy to nasiadówki z kory dębu. Do takich odwarów można dodać napar z szałwii i rumianku. Ja stosowałam taką serię nasiadówek przez 2 tygodnie, 2 razy dziennie po 15 minut i pozbyłam się problemu hemoroidów.
Co więcej, już po pierwszej nasiadówce czuć wyraźną ulgę.
Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przekonałam się, że bardzo dobry jest oczar wirginijski. Używa się go zewnętrznie. Występuje w postaci okładów, maści, żelów, destylatów. Ja miałam zewnętrzne żylaki odbytu, które krwawiły. Przykładałam do nich wacik nasączony w tej roślinie i krwawienie ustępowało. Ale z hemoroidami to nie ma żartów i koniecznie powinieneś pójść do lekarza. To on musi zdecydować co będzie dla ciebie najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja polecam ekstrakt z kasztanowca. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Poza tym wzmacnia naczynia krwionośne i przeciwdziała ich kruchości. Usprawnia przepływ krwi, a to zapobiega powstawaniu zakrzepów wewnątrznaczyniowych. Możesz wykonać nalewkę z kasztanowca i ją regularnie popijać Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość zenek_z_lasu

Moim zdaniem te wyciągi z kasztanowca i cała reszta to istne średniowiecze. Są porządne lekarstwa, a to nie ma udowodnionego działania! Aż wstyd, że nadal ludzie się tym leczą i jestem produkowane.

Pójśc do lekarza rodzinnego czy nawet proktologa i po sprawie.

Odnośnik do komentarza

Hehe, Zenek, ty chyba rzeczywiście jesteś z lasu. Ja przez wiele lat borykałem się z hemoroidami, bywałem u wielu lekarzy i zażywałem przepisane przez nich specyfiki . Żadne , ale to żadne z nich nie pomogło , jedynie na chwile uśmierzało ból i dyskomfort. Zacząłem robić nasiadówki z kory dębu i zmieniłem jadłospis. Jeśli mięso to tylko duszone lub gotowane, dużo warzyw i owoców a chleby tylko pełnoziarniste. Dzięki temu zapominam powoli o hemoroidach.

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam hemoroidy. Długi czas się męczyłam , straszny ból . Byłam u lekarza , brałam leki ale one tylko zaleczały chorobę . Po jakimś czasie bóle i krwawienia wracały z powrotem .Przebuszowałam internet i dowiedziałam się , że brak fosforu w organizmie powoduje wiele chorób między innymi hemoroidy . Zaczęłam jeść łodygi selera naciowego - bogaty w fosfor -i pić wodę z sokiem z cytryny rano na czczo . Pomogło , już dłuższy czas nic mnie nie boli i powoli zapominam co to są hemoroidy . Co jakiś czas nadal piję wodę z cytryną i jem seler

Odnośnik do komentarza

zenek jestes ciemny jak tabaka najlepsze sa ziola uzywalem roznych tabletek ale one usniezaly tylko bul po nasadce z kory debu hemoroidy znikly .To nie zabobony tylko czysta prawda.jak bys sie rozejrzal to lekarstwo rosnie kolo ciebie a nie ladowac w siebie chemie

Odnośnik do komentarza

Popieram - nasiadowki z kory dębu, rumianku jak najbardziej, hartowanie zimną wodą, ciepłe kąpiele, higiena podstawowa rano u wieczorem, najlepiej bawełnianą szmatką, nie używać szorstkich gabek, podmywanie bo kazdorazowej defekacji, dieta bogatoresztkowa, duża ilość błonnika w diecie ułatwia wyproznianie. Ważny jest sposób wyprozniania, nie siedząc prosto ale z podpartymi nogami, najlepiej położyć coś pod nogi. Unikać parcia i długiego przesiadywania w toalecie. Przenieść się z kanapy na spacer.

Odnośnik do komentarza

A co zrobić jak , czopki nasiadówki czy tez maści nie pomagają a problem z hemoroidami jest coraz bardziej uciążliwy? Bo u mnie akurat tak było, że zaczęły mi wychodzić i bardzo mocno krwawić a już o bólu nie wspomnę. Najważniejsze w leczeniu to wizyta u proktologa i leczenie pod okiem specjalisty. U mnie skończyło się zabiegiem usunięcia ale na szczęście zajęła się tym kadra Pani docent Kołodziejczak ze szpitala św.Elżbiety, która zajmuje się ciężkimi przypadkami a tak własnie było u mnie. Rekonwalescencja trochę czasu mi zajęła a siedzenie na takiej specjalnej oponce było dość zabawne ale na szczęście koniec z hemoroidami!

Odnośnik do komentarza

ja sie leczyłam ziółkami (procto vitale), ale hemoroidy wykryłam bardzo wcześnie wiec mi bardzo szybko zioła pomogły. No i nie musiałąm sie bać o żadne "efekty uboczne" bo to sama natura (szałwia, rdest ptasi, skrzyp, korzeń prawoślazu). Dobrze też te ziółka działają na zaparcia :) a skrzyp na włosy i paznokcie :)

Odnośnik do komentarza

~ZdrowyTyp
Z tymi hemoroidami to bywa ciężka sprawa. Bardzo ciekawy artykuł jest na doz.pl Wejdź w zakładkę poradniki - poradniki o zdrowiu. Jest sporo o hemoroidach i ziołach, które można stosować

Dzieki za ten wpis, bo nawet nie wiedziałam. Niestety męcze się z tym juz jakis czas. Może faktycznie pomogą zioła z zaleceń. Nie widziałam, że DOZ ma zioła. Dziś zamówiłam, ciekawe jak szybko dojdzie.

Odnośnik do komentarza

~Juleczka88
ja sie leczyłam ziółkami (procto vitale), ale hemoroidy wykryłam bardzo wcześnie wiec mi bardzo szybko zioła pomogły. No i nie musiałąm sie bać o żadne "efekty uboczne" bo to sama natura (szałwia, rdest ptasi, skrzyp, korzeń prawoślazu). Dobrze też te ziółka działają na zaparcia :) a skrzyp na włosy i paznokcie :)

no ja sie własnie zastanawiam czy dla siebie ich nie kupić :) tez nie mam jakiś zaawansowanych hemoroidów więc szkoda mi niszczysc się lekami, kiedy mozna spróbować czegoś naturalnego... a jak ty mówisz, ze tobie te zióka przy wczesnym stadium pomogły to chyba wypróbuję ich :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...