Skocz do zawartości
Forum

Ból jąder po stosunku


Gość magdalena0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę w sprawie mojego chłopaka. Martwię się o niego i jego zdrowie... Wydaje mi się, że może mieć problem i nie wiem jak bardzo jest poważny.

Sprawa wygląda tak, że zauważyłam, że po seksie dziwnie się zachowuje. I od razu mówię, że wykluczam tutaj jakieś kwestie moralne, że może mnie zdradza, że nie ma ochoty na seks ze mną i inne tego typu rzeczy. Po prostu widzę, że po seksie coś jest z nim nie tak, a kilka razy przyznał się, że bolą go jądra.

Oczywiście sam uważa, że to nic takiego, bo w sumie aż tak mu to nie przeszkadza i nie chce iść z tym do lekarza, ale ja uważam, że powinien. Może ktoś z Was wie co może powdować ból jąder po stosunku? Z czym to może być związane? Czy to jest niegroźne? I w jakim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza? Lepiej do rodzinnmego czy od razu jakiegos specjalisty? Jakiego?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Z tego co wiem ból jader może być spowodowany żylakami powrózka nasiennego. Najlepiej jednak żeby twój chłopak poszedł do urologa, bo opierając się na twoim opisie nie da się postawić diagnozy. Ta dolegliwość może okazać się niegroźna, ale równie dobrze może być objawem poważnej choroby, dlatego jak najszybciej chłopak powinien zasięgnąć specjalistycznej konsultacji. Poza tym jeśli jądra bolą go po seksie to prawdopodobnie w końcu zacznie go unikać.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Przyczyn bólu jąder jest wiele. Może to być wynik np. zapalenia jąder, początkowego stadium przepukliny mosznowej albo kamieni moczowych, ześlizgujących się w dolnej części moczowodu. Jeśli jednak ból jąder następuje bezpośrednio po stosunku, może to być sygnał nadmiernego przekrwienia i obrzmienia jąder, powstałego przy długotrwałym wzwodzie prącia i podnieceniu seksualnym. Jeśli ból nie ustępuje i utrzymuje się przez dłuższy czas, najlepiej skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza

Witaj. A czy Twój chłopak korzysta z siłowni i zażywa sterydy anaboliczne? Ja niestety właśnie nimi się doprawiłem. Tak mi się wydaje. Kiedy ból stał się już nie do wytrzymania, poszedłem do lekarza urologa i dowiedziałem się, że są to zaburzenia hormonalne i samo powinno przejść. Tylko, że od wizyty minęło już pół roku, a ból nadal odczuwam. Chyba będę musiał wybrać się na badanie USG. A do tego lekarza, to już więcej nie pójdę. Konował jakiś, a nie lekarz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

U mojego męża ból jąder po stosunku oznaczała zapalnie jąder. To bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Mąż musiał zostać w domu, kupiłam mu luźną bieliznę i robił sobie okłady z lodu dla złagodzenia bólu. Na szczęście zapalenie przebiegło łagodnie, nie miał gorączki ani wydzieliny z członka. Wyleczył się antybiotykami.

Odnośnik do komentarza
Gość Tadeusz1971

No mędrcy świata... monarchowie... wymyślacie rózne fajne choroby a nie bierzecie pod uwagę choroby zakaźnej przenoszonej drogą płciową
Objawy świadczące o zakażeniu Chlamydią u mężczyzn:
wydzielina o nieprzyjemnym zapachu z penisa
pieczenie w trakcie oddawania moczu
zapalenie i ból jąder
Proponuję wykonać badania ELISA w klasach IgG IgM (można też w klasie IgA) choć czasem wyniki tych badań mogą być fałszywie ujemne można od razu wykonać badania metodą PCR (genetyczne) - pierwsze są tańsze w każdej klasie koszt 30-40zł czyli razem (60-80zł) drugie jest pewniejsze ale koszt około 110-150zł - choć krążą opinie , że czasem te badania wychodzą fałszywie dodatnie.

Odnośnik do komentarza

Według mnie ból jąder po stosunku nie jest normalny i chłopak powinien czym prędzej udać się do urologa. Im dłużej będzie zwlekał tym gorzej tak naprawdę. Jak coś to polecam profesora Letkiewicza, który przyjmuje m.in. w zakładzie Urogen. Namów chłopaka do wizyty u niego!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...