Skocz do zawartości
Forum

Magnez i witamina B6


Gość bogusławr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 40 lat i prowadzę bardzo stresujący tryb życia. Mam własną firmę, co powoduje mnóstwo stresów i niepokojów. Do tego piję bardzo dużo kawy i palę papierosy (staram się ograniczać). Wiele osób radziło mi, że muszę zażywac magnez i witaminę b6. Czy to faktycznie jakoś pomaga, a jeśli tak to jak? Zdaję sobie sprawę, że moje nawyki nie są zbyt zdrowe i że pewnie mam niedobory różnych witamin.
Czy w moim przypadku faktycznie najbardziej potrzebuję magnezu i witaminy b6?
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Drogi Bogusławie,
Niedobór magnezu łatwo rozpoznać. Jeśli masz skurcze mięśni, cierpisz z powodu bezsenności, jesteś ciągle zmęczony, nerwowy i rozdrażniony lub masz kołatanie serca to rzeczywiście potrzebujesz tego mikroelementu. Najlepiej dostarczać go organizmowi w naturalnych produktach, jak chociażby: owoce morza, kakao, czekolada, produkty zbożowe, ciemne pieczywo czy ryby. I dbaj o siebie. Przy takim trybie życia będzie z tobą coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Ja, niestety, prowadzę podobny tryb życia. Mam niezwykle stresującą pracę, często pracuję do późna, wstaję wcześnie i znowu pracuję. Zdarza mi się wypijać od 3 do 5 filiżanek kawy dziennie. Właściwie to już się od niej uzależniłam. Ostatnio lekarz stwierdził, że mam nerwicę. Główną jej przyczyną jest właśnie niedobór magnezu. I niestety, albo zmienię tryb życia i nawyki żywieniowe, albo zacznę jazdę po równi pochyłej w dół. Poleciałam więc do apteki i kupiłam magnez razem z witaminą B6. Jednocześnie zaopatrzyłam się też w preparaty z wapniem, ponieważ nadmiar jednego pierwiastka potrafi wypłukać drugi.

Odnośnik do komentarza

Witaj! To normalne, że przy takim trybie życia masz niedobory magnezu. Kawa wypłukuje ten pierwiastek z organizmu, a skoro wypijasz kilka kaw dziennie, musisz w jakiś sposób uzupełniać jego niedobory. Dobrze, że bierzesz jakieś suplementy, ale pamiętaj, że nic Ci tak nie pomoże jak zdrowe odżywianie i spożywanie jak największej ilości produktów, które zawierają magnez.

Spróbuj zamiast kawy pić kakao, a na przekąskę zjedz jakieś orzechy laskowe albo gorzką czekoladę. Pamiętaj także, by kilka razy w tygodniu zjadać kaszę, ryby i fasolę. Zaś najlepszym pomysłem na śniadanie dla będzie dla Ciebie pożywna owsianka.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość akronimka

DOkładnie jak pisali poprzednicy, stres + kawa powoduje duże niedobory w organizmie i warto je uzupełniać. Kup sobie porządny suplement diety magnez + witamina B6, bierz regularnie 1-2 tabletki dziennie, w zależności jak dużo tego stresu i kawy. Ja zużywam już drugie duże opakowanie suplementu o nazwie M*** to jest właśnie zestawienie magnezu + witaminy B6 i sobie chwalę. Normalnie nie jest najtańszy ale mam wrażenie, że te super tanie nie są tak dobre a sprawdziłam już na sobie parę takich suplementów. Ja akurat jestem z Łodzi i mam w manufakturze pod nosem niedaleko pracy aptekę za grosze gdzie zawsze są jakieś zniżki 30-40% na takie suplementy więc jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie jak Ty - własna jednoosobowa działalność gospodarcza, dwa razy więcej pracy, bo i jako szef i jako pracownik, w dodatku żona, dzieci, obowiązki. Jestem nałogowym palaczem tytoniu i codziennie wypijam hektolitry kawy. Myślałem, że to ze stresu i przepracowania zaczynam czuć się bardzo zmęczony, mam skurcze nóg i złe samopoczucie. Ale lekarka stwierdziła, że to objawy niedoboru magnezu. Dlatego poleciła mi zażywać Olimp Chela-MagB6 Forte: http://av.pl/7697,olimp-chela-mag-b6-forte-60-kapsulek.html. Nie bardzo lubię stosować się do zaleceń lekarzy, ale za usilną namową żony zacząłem przyjmować ten preparat. Efekty? Skurcze zniknęły, czuję się bardziej odprężony i lepiej znoszę nadmiar pracy i stresu. Ale też ograniczyłem picie kawy do jednej filiżanki dziennie i staram się rzucić palenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Dariaaaaaa

Od dawna odczuwałam skutki niedoboru magnezu, które wydają się być u mnie następstwem picia zbyt dużej ilości kawy (codziennie kilka) niestety – może miałam pecha, nie wiem, ale po preparacie Magne B6 wystąpiły u mnie silne bóle brzucha, musiałam odstawić

Odnośnik do komentarza

Trudno dodać coś nowego do tematu. Przy takim trybie życia potrzebujesz dobrej diety, żeby dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne składniki - zrób sobie komplet badań i znajdź dobrego dietetyka. Suplementuj magnez z wit. B6 i postaraj się zwolnić tempo życia, zanim problemy ze zdrowiem zmuszą Cię, żebyś to zrobił. Śpij więcej, pij zieloną herbatę zamiast kawy i zastąp kofeinę guaraną. Rzucając palenie postaraj się mieć pod ręką jakąś zdrową przekąskę, żebyś miał czym zająć ręce, kiedy najdzie Cię ochota na papierosa.
Poświęć chociaż kwadrans dziennie na ćwiczenia, to bardzo dobrze Ci zrobi.

Odnośnik do komentarza
Gość Dariaaaaaa

Kupiłam Magne B6 z nadzieją, że zlikwiduje ciągłe poczucie zmęczenia i znużenia... Niestety nie widzę żadnej zmiany, a stosuje już ponad pół roku !! Uważam, że powinnam po połowie roku zauważyć wreszcie poprawę w samopoczuciu.... Jestem totalnie zawiedziona.

Odnośnik do komentarza

Cóż, suplementacja magnezu to nierzadko naprawdę kilka miesięcy. Celować trzeba w preparaty o dużej zawartości jonów magnezu w formie np. cytrynianiów itp., dawka powinna wynosić co najmniej 400 mg jonów, podzielonych na kilka porcji. Dodatkowo warto uzupełniać wapń (w stosunku 1:1 bądź 2:1 dla wapnia), witaminę D. Efekty pojawiają się - jak wspomniałem - od kilku tygodni do nawet pół roku suplementacji.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak napisał hhi - rzeba zwrócić uwagę na zwiazki magnezu jakie są w preparacie i co jest dodane. Witamina B6 pomaga lepiej przyswoić magnez do organizmu. No i stosowanie- tu nie do końca sie zgodzę że trzeba przyjmować kilka miesięcy żeby były efekty. To wszystko zależy i od wielkosci niedoborów i od tego jak sie dany preparat tobie wchłania. Pewnie wszystko jest indywidualną sprawą o co organizm to inny ale warto próbować róznych preparatów. Mnie samej jeden - bardzo reklamowany że dobry- nie pomógł wcale a zjadłam pół opakowania, a po innym - konkretnie z Yango Magnez Multi-Chelat drganie powieki ustało niemal natychmiastowo bo w 3 dniu stosowania! To naprawdę byl szok bo już się obawiałam że coś jest nie tak. Skurcze nóg też ustały, znikło rozdrażnienie i wszystko wróciło do normy. No ale w tym preparacie jet aż 5 związków magnezu i cała masa witamin z grupy B i wit D na dodatek. Więc trzeba szukać i próbować i wybierać te gdzie jest więcej zwiazków magnezu

Odnośnik do komentarza
Gość bogusław2

Zażywanie  magnezu zawsze pomoże nam utrzymać dobrą kondycję i dobre samopoczucie. Oprócz zwykłych suplementów możemy też używać wiele  innych artykułów z zawartością magnezu. Wiele  różnych artykułów możecie znaleźć w sklepie https://zechsal.pl dostaniecie tam  olejki, balsamy, kosmetyki oraz czysty magnez do suplementacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Arkadiusz

Trudno czuć większy komfort w pracy ,jeśłi twoja firma posiada prestiżówy adres, atrakcyjną lokalizację ,a przestrzeń w któej pracujesz jest przestronna i zapewnia kontakty biznesowe z innymi przedsiębiorcami ,a do tego biura już są umeblowane a pomoc sekretarska administracyjna prawna i księgowa jest od ręki, Zgłość się do Optioffice biura serwisowane https://optioffice.pl/biura-serwisowane a na włąsnej skórze poczujesz czym jest komfort w pracy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...