Skocz do zawartości
Forum

Laserowa operacja prostaty


Gość zenon6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cierpię na łagodny przerost prostaty. Czytałem, że można leczyć to laserem. Słyszałem, że właściwie nie ma przeciwwskazań w stosowaniu tej metody. Za to poprawa jest trwała. Nie ma nawrotów choroby. Gruczolak zostaje usunięty całkowicie. Poza tym po wykonaniu zabiegu, pacjent musi się hospitalizować jedynie 24 godziny. Jest to mało inwazyjna metoda. Może ktoś wie, ile kosztuje ta metoda? Czy jest to refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia? Proszę o pomoc i opinie. Może ktoś z Was miał już wykonywany taki zabieg.

Odnośnik do komentarza

Poddałam się temu zabiegowi pól roku temu. Niestety musiałem za niego zapłacić, ale opłacało się. To bardzo skuteczna i nieinwazyjna metoda. Polecam ją wszystkim chorym! Do zabiegu może przystąpić prawie każdy. Mój zabieg miał miejsce w prywatnej klinice. Najlepiej sprawdź, czy leczenie laserowe można wykonać w twoim mieście, gdzie dokładnie i za ile. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Miałem operację prostaty. Laser okazał się idealnym wyjściem. Wcześniej nie mogłem normalnie funkcjonować. Bolało mnie wtedy, gdy tylko chciałem oddać mocz. Poddałem się operacji w prywatnej klinice. Dziś tego nie żałuję. Po laseroterapii, wskutek odparowania części tkanki gruczolaka poprawa w oddawaniu moczu jest prawie natychmiastowa. Krwawienie gruczołu krokowego po laseroterapii zdarza się rzadko. W miejscu poddanym działaniu lasera może przez pewien czas być odczuwany ból.

Zabieg wykonywany w znieczuleniu (zastrzyk w okolicę kręgosłupa lędźwiowego znoszący ból od pasa w dół) jest niemal całkowicie bezkrwawy, nie daje groźnych powikłań i jest znakomicie tolerowany przez chorych. Pobyt w szpitalu trwa 24 godziny, po czym pacjent może wracać do domu, nawet oddalonego o setki kilometrów.

Odnośnik do komentarza

Zanim zaczniesz się rozglądać za możliwością operacji laserowej, przebadaj się dokładnie na raka prostaty. Nawet jeśli to zrobiłeś i wszystko okazało się w porządku, warto powtórzyć badanie. Ilość fałszywie ujemnych wyników biopsji w Polsce jest bardzo wysoka - nie chcę cię straszyć, ale taka jest rzeczywistość. Dlatego zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, upewnij się, że nie ma zmian nowotworowych - czego ci szczerze życzę.

Odnośnik do komentarza
Gość operowany laserem

Laserowe usunięcie  prostaty trwa około 40 minut, kosztuje  ok.10 000zł. jest bezbolesne a pobyt w szpitalu trwa 24 godziny w Szpitalu "Specjalista" w Kutnie. Leczą się tam pacjenci z całego kraju. Miałem tam ten zabieg i pozbyłem się problemu co nie znaczy, że  okresowo nie  poddaję się kontrolnym badaniom, co 6 m-cy.

Odnośnik do komentarza

A czy takie badanie jak biopsja prostaty było wykonane? Niestety coraz więcej panów ma problemy z prostatą i jeśli pojawia się przerost to trzeba sprawdzić czy ta zmiana na 100% jest łagodna. Możecie o samej biopsji, gdzie ją wykonać, jak się przygotować przeczytać na https://gaboscm.pl/biopsja-prostaty/  . Nie ma się czego obawiać, to badanie ma pomóc i w razie czego uratować życie, pamiętajmy że wcześnie wykryte nowotwory są w większości uleczalne. Trzeba się regularnie kontrolować, tak jak kobiety kontrolują tak i panowie muszą. A na pewno powinni. Znajdziecie na pewno kliniki gdzie przeprowadza się taką diagnostykę. 

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja też miałem lekki przerost prostaty i również zdecydowałem się na leczenie laserowe. Ja akurat wybrałem ofertę SCM clinic w Krakowie. Mają tam świetnych specjalistów, najnowocześniejszy sprzęt i bardzo dbają o intymną atmosferę podczas procesu leczenia, które nota bene jest bardzo krótkie (trwa około 24 godziny). Polecam przede wszystkim dra Przemysława Dudka, to świetny specjalista :)!

Odnośnik do komentarza

Powiększona prostata to rozrost zdrowych komórek gruczołu krokowego i nie oznacza raka, a leczenie jej łagodnej postaci może ograniczyć się do metod nieinwazyjnych. Zgadzam się jednak, że należy przeprowadzić badania które jednoznacznie wykluczą nowotwór w takiej sytuacji, o samej chorobie i jej objawach dowiecie się na https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/rak-prostaty/ . Myślę, że Panowie powinni wiedzieć więcej na temat możliwych objawów by jak najszybciej reagować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...