Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia i krew w stolcu


Gość filip0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 54 lata. Wiem, że w tym wieku jestem narażony na różnego rodzaju choroby. Dokucza mi dosyć kłopotliwa i krepująca dolegliwość. Cierpię na zaparcia. A jak już wydalę stolca, to pojawia się w nim krew. Czy to powinno wzbudzić mój niepokój? Czytałem o nowotworze jelita grubego. Wiem, że towarzyszy mu silny ból brzucha, a uczucie wypróżnienia pozostaje niepełne. Na razie staram się wypijać dużą ilość płynów, a swoja dietę wzbogaciłem w pokarmy bogate w błonnik. Staram się też więcej ruszać. Mam nadzieję, że te niepokojące objawy ustąpią i nie okaże się, że to nowotwór.

Odnośnik do komentarza

Miałem podobne objawy do ciebie i byłem bardzo przestraszony. Widziałem krew w kale, ale zacząłem dużo czytać na ten temat i to nie zawsze oznacza raka jelita grubego: jeśli cierpiałbyś na tę chorobę, to na pewno straciłbyś dużo na wadze, czuł się osłabiony i na pewno nie widział krwi w moczu, bo w tym przypadku krew w kale jest utajona. Zaparcia mogą powodować hemoroidy. Ja właśnie na to cierpię. Myślę, że powinieneś udać się do lekarza, który cię zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam 58 lat. Zauważyłem u siebie pewne dolegliwości. Od jakiegoś czasu mam nagłe parcie pęcherza i częściej oddaję mocz. Mam uczucie niepełnego wypróżniania się, a czasami w moczu pojawia się krew ( w bardzo małych ilościach). Czasami bolą mnie plecy, w szczególności na poziomie kręgów piersiowych i kości krzyżowej. Czy powinienem pójść do lekarza? Czy większość mężczyzn po 50 ma takie objawy? A może to symptomy jakiejś choroby? Liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 55 lat i cierpię na przerost prostaty - jest to bardzo powszechne schorzenie u mężczyzn w naszym wieku. Mam objawy podobne do twoich i pomyślałem, że może masz to samo. Ale jak napisałeś, że masz bóle pleców to wydaje mi się, że to już prędzej problem z nerkami. I ta krew w moczu też jest niepokojąca. Najlepiej jak zapytasz lekarza, bo myślę, że się bez tego nie obejdzie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...