Skocz do zawartości
Forum

Częstomocz i uczucie parcia na pęcherz


Gość krystian7e

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian7e

Witam. Dokucza mi męczący, a przy tym kłopotliwy i krępujący problem. Muszę często korzystać z toalety, żeby oddać mocz. Najbardziej dokuczliwe jest to, że parcie na pęcherz odczuwam nocą. I tak, gdy już zasnę, muszę się z powrotem wybudzać i lecieć do łazienki. Sytuacja powtarza się kilka razy w nocy. Czasami nawet co godzinę. Rano wstaję i jestem bardzo zmęczony. Nie mogę normalnie funkcjonować. Badania wykazały, że mam przerost prostaty. To zapewne jest przyczyną wielomoczu. Niestety przypisane tabletki nic nie dają. Niedługo się wybiorę do lekarza po zmianę leków. Może Wy macie jakieś sprawdzone środki?

Odnośnik do komentarza

Zanim pójdziesz do lekarza, trzeba przyjrzeć się temu co jesz i pijesz. To może mieć wpływ na problemy z prostatą. Ja brałem leki zapisane przez urologa, ale nadal piłem piwo i miałem częstomocz. Dowiedziałem się, że na częste oddawanie moczu wpływają napoje gazowane, kawa, różne alkohole, moje ulubione piwo, ostre przyprawy, czerwone mięso i tłuszcz. Postarałem się ograniczyć te napoje i produkty i to mi pomogło. Może też powinieneś spróbować?

Odnośnik do komentarza

Hej,
Od zawsze miałem taki problem. Mój ojciec również. Bardzo często muszę oddawać mocz, szczególnie w nocy. Co dwie godziny mam pęcherz pełny i sikam bez końca. Jak tutaj normalnie spać? Byłem u lekarza, brałem pigułki, a problem znów powrócił. Czy to może być przyczyna przyrostu prostaty? Błagam, doradźcie mi coś. Słyszałem, że po 50 roku życia to problem wielu facetów. Proszę o rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Być może to nie przerost prostaty jest tu przyczyną. Możliwe, że jest to infekcja dróg moczowych, albo jakiś problem z nerkami. Jeśli sikasz często, ale małe ilości moczu to w sumie może być infekcja. A z lekami to tak jest - nie wszystko co działa na jedną osobę podziała na inną. Ja miałem podobny problem i dopiero za trzecim podejściem do lekarza dostałem lek, który mi naprawdę pomógł. Z tobą może być podobnie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...