Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta u ginekologa


Gość sabina16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się na badanie kontrolne do ginekologa o raz pierwszy w życiu. Jestem jeszcze dziewicą. Zebrałam informacje, na temat, jak taka wizyta wygląda. Brrr..., nic przyjemnego. Najpierw zostanę wypytana, o to czy już współżyłam, kiedy miałam ostatnią miesiączkę, a kiedy pierwszą i czy mam regularne krwawienia. Najgorsze będzie dopiero jak siądę na łóżku. Podobno badanie jest przeprowadzane u dziewic przez kiszkę jelitową. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Kilka tygodniu temu byłam w podobnej sytuacji jak Ty, ale ja zwlekałam z pierwszą wizyta u ginekologa trochę dłużej, bo udałam się do niego, dopiero gdy miałam 19 lat. Podobnie jak Ty byłam dziewicą. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to na pewno nie wybieraj przypadkowego lekarza. Pierwsza wizyta u ginekologa może spowodować, że uprzedzisz się wobec badań ginekologicznych i nie będziesz chciała ich wykonywać w przyszłości, a jak sama wiesz, są one niezbędne.
Najlepiej będzie, jeśli Twoim pierwszym ginekologiem zostanie lekarz Twojej mamy albo najlepszej przyjaciółki. One same jako kobiety musiały prze to przejść, więc na pewno doradzą Ci kogoś delikatnego. Wbrew powszechnym mniemaniom wcale kobieta ginekolog nie jest najlepsza na pierwsza wizytę - ja byłam u mężczyzny i było ok.
Jeszcze jedno - nie idź na wizytę sama, zabierz mamę lub przyjaciółkę, żeby mogły towarzyszyć ci w poczekalni.
Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Ja też bałam się pierwszej wizyty, ale jakoś poszło. Najważniejsze to zaufany lekarz i jeśli będzie to kobieta możesz czuć się swobodniej. Ginekolog zada Ci kilka pytań dotyczących Twojego cyklu, czy jest reguralny, czy nie miewasz bardzo bolesnych miesiączek a także o termin pierwszej i ostatniej miesiączki, ale najwyraźniej to już wiesz. Jeśli chodzi o samo badanie to nigdy nie słyszałam, aby je wykonywać przez jakąś kiszkę... Jeśli jesteś dziewicą to musisz o tym uprzedzić lekarza i wtedy wykona badanie bez naruszania błony dziewiczej, więc bardzo delikatnie i bardziej "zewnętrznie". Nie ma się czego bać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja już jestem po swojej pierwszej wizycie u ginekologa. Też byłam dziewicą, więc pani doktor zbadała mnie przez odbyt... Nie jest to najprzyjemniejsze z doświadczeń, ale też nie było tak źle. Bardzo się stresowałam i wstydziłam, więc poszłam do kobiety. Jeśli bym poszła do mężczyzny to chyba bym umarła! Teraz chodzę do ginekologa regularnie i wierz mi - wszystkie lęki jakie miałam za pierwszym razem wydają się takie nierozsądne...

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy idąc na pierwszą wizytę do ginekologa, to czy moja mama musi być poinformowana o wszystkim o czym będę rozmawiać z ginekologiem? Mam 16 lat już skończone, nawet rocznikowo mam już 17. W sierpniu rowno bedzie 4 lata jak juz mam miesiączkę, a nadal jest nieregularna... Mam straszne humory i czasem sama ze sobą nie mogę wytrzymać. Chciałabym zarówno rozpocząć współżycie z moim chłopakiem. Wstydzę się zapytać czy mi ginekolog przepisze tabletki antykoncepcyjne. Bo jeśli je przepisze, aby wyregulować mi cykl to będą miec one równiż działanie antykoncepcyjne, a jeśli ich nie przepisze to nie wiem czy mogę o nie zapytać. Chciałabym, aby moja mama nic o tym nie wiedziała, więc tak na prawdę najbardziej boję się o to, że będzie potrzebna właśnie jej zgoda...
I co ja mam zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Gość VViktoria

Do dziewczyny wyżej:
Jeżeli jesteś niepełnoletnia to musisz udać sie na wizyte u ginekologa z rodzicem - to konieczne. Oczywiscie wybierz sie na taką wizytę szczególnie jesli masz juz miesiączki. Pamiętaj ,że pytać możesz o wszystko również o tabletki antykoncepcyjne. Razem z lekarzem ustalicie najlepszą dla Ciebie metodę andtykoncepcyjną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej! w przyszłym tyg ide po raz pierwszy do ginekologa mam grzybicę pochwy nie mogłam iść wcześniej do lekarza więc spróbowałam wyleczyć ją sama co niestety się nie udało. Do tego wyczuwam mała kulkę na szyjce macicy. Mam pytanie jak będzie przebiegała ta wizyta i ile mogę za nią zapłacić tak mniej więcej? Gdy zapytałam sie pani doktor ile będzie kosztowała powiedziała że to zależy od tego co będzie robiła.

Odnośnik do komentarza

a idziesz prywatnie?

Jeśli to Twoja pierwsza wizyta to na samym początku Pani doktor zbierze wywiad, czyli zada Ci kilka pytań np od kiedy miesiączkujesz, kiedy miałaś ostatnią miesiączkę, czy współżyjesz itp. Potem będzie badanie ginekologiczne, jeśli jesteś dziewicą będzie ono przez odbyt, jeśli nie przez pochwę. Następnie w zależności od tego co Ci tam bedzie dolegać może zrobić cytologię, albo zakonczyć badanie. Potem przypisze leki i albo da skierowanie na jakiś badania albo nie

Odnośnik do komentarza

przecież nie musisz mówić że nie ma błony przez masturbację... błonę dziewiczą można stracić różnymi sposobami np przy jeździe konnej, czy w wyniku intensywnego uprawiania pewnych rodzajów sportów, urazu . Nikt nie karze Ci mówić że to przez masturbację.
Jeśli nie masz błony to wizyta wygląda tak samo jak w przypadku osob które wpsólzyją, badana jesteś przez pochwę a nie odbyt

Odnośnik do komentarza
Gość Viera2014

Bardzo wstydzę się iść do ginekologa. Najprawdopodobniej mam grzybicę pochwy. Najbardziej wstydzę się brzydkiego zapachu i chociaż to głupie, tego co pomyśli sobie lekarz...
I jeszcze pytanie:
Nie mam 15 lat. Czy mama musi być przy rozmowie z lekarzem? A jeśli tak to czy mogę poprosić żeby wyszła?

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

podczas pierwszej wizyty musi być Twój opiekun, sądzę że jak poprosisz mame by wyszła na czas badani to nie powinno być z tym problemów. Co do zapachu to się nie przejmuj, to jeden objawów po którym lekarz stwierdza co ci dolega

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...