Skocz do zawartości
Forum

Lek na migrenę a samopoczucie


Gość gertrudajz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak większość osób na tym forum tak i ja zmagam się z migrenowymi bólami głowy. Jest jak jest, szczęśliwa z tego powodu nie jestem, ale załamywać się też nie zamierzam. W końcu żyjemy w XXI wieku, więc istnieją leki na większość schorzeń, a skoro migrena jest chorobą rozpoznaną już kilka stuleci temu uważam, że powinno się na nią wynaleźć lek.

Dlatego ja ze swoją migreną poszłam do lekarza w nadziei, że taki cudowny lek dostanę. I lekarz polecił mi D*******. Zaczęłam go zatem stosować i zauważyłam, a właściwie mąż zwrócił mi uwagę, że dziwnie się czasem zachowuję, tzn. mam wahania nastroju, a to było zawsze do mnie niepodobne, bo mimo migreny radziłam sobie z kontrolowaniem nastroju. Natomiast teraz moje samopoczucie jest jakieś takie nieokiełznane.

Myślicie, że to może mieć związem z D*********? Jeśli sami też przyjmowaliście lub ciągle przyjmujecie

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Witam,
Od kilku miesięcy zażywam divascan, który ma niby zwalczyć częste migreny. Od rana czułam się ociężała, miałam problemy ze skupieniem, wszystko robiłam wolniej niż zwykle. Jak więc gdy zaczełam brać ten lek, czułam sie ciut lepiej i z dnia na dzień juz bylo lepiej.Teraz od dłuższego czasu czuje sie doskonale,więc może to kwestia czasu. Żaden lek nie jest dla organizmu obojętny. Poprzedni neurolog kazał pić kawę z cytryną w pierwszej fazie bólu, to mi trochę pomagało. Może warto sprobować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja też nie radziłam sobie z migreną i postanowiłam brać jakieś leki. Lekarz polecił Divascan i stosuję go już pół roku i naprawdę jestem zadowolona. Tzn. na początku brałam go regularnie a teraz to już tylko jak czuję, że zbliża się atak. Lek działa po ok. 30 minutach i znowu czuję się wolna. Nie zauważyłam u siebie żadnych zmian w zachowaniu, nikt też nie zwrócił mi uwagi, że się zmieniłam. Może te skoki nastroju nie są wywołane wcale Divascanem? Może zażywasz jakieś inne leki i one wchodzą w interakcję? A może to zupełnie jakaś inna przyczyna. W każdym razie u mnie Divascan nie powodował takich objawów.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Każdy lek to jakaś ingerencja w funkcjonowanie organizmu. Dawka obcej substancji (nawet pożytecznej) może wywoływać skutki uboczne, więc to możliwe, że przyczyną zmian w samopoczuciu jest właśnie Divascan. Ja akurat nie miałam żadnych problemów z tym lekiem (gdy go kiedyś przyjmowałam), ale słyszałam o takich przypadkach, jak twój. Może spróbuj na jakiś czas odstawić go i sprawdzić, jak się będziesz czuła? Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z bólem, poproś lekarza o jakiś lek zastępczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...