Skocz do zawartości
Forum

Jak zasnąć przy silnej migrenie?


Gość dariusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaglądnąłem na to forum w nadziei, że znajdę rozwiązanie mojego problemu, którym są migrenowe bóle głowy. W zasadzie mam migrenę już od tylu lat, że przyzwyczaiłem się do życia z nią poza jedną sprawą. Oczywiście ciężko było mi się pogodzić z tym, że mam migrenę, bo zawsze uważałem, że to kobieca przypadłość, ale jak się okazuje a ja jestem żywym dowodem - faceci też miewają migreny.

Wracając do sprawy, z którą nie mogę sobie poradzić... Życie i funkcjonowanie w ciągu dnia z migreną to jedno, ale zaśnięcie, aby wypocząć miewając migrenę to zupełnie inna bajka. I ja właśnie mam problem z tym drugim, czyli nie mogę zupełnie zasnąć kiedy mam migrenę. A wiadomo, że sen jest zbawieniem, bo wtedy wszystko jakoś się uspokaja i można odpocząć od bólu głowy. Nawet jeśli ból wraca po przebudzeniu to w czasie snu jestem od niego wolny i dlatego jest to takie ważne.

Niestety nie za bardzo to potrafię. Zastanawiałem się jak radzą sobie inni ludzie, którzy mają migrenę, bo to

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Ból głowy to schorzenie wielu ludzi. Moje także! Dokucza niemal codziennie. Jeśli zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagają, spróbuj niekonwencjonalnych sposobów na migrenę. Warto przed snem położyć się wygodnie w wannie, do wody dolać olejki eteryczne i relaksować się przed pójściem spać. Po wyjściu z wanny wcieraj też olejek eteryczny w puls, tak aby złagodzić ból głowy.

Możesz też przewietrzyć pokój. Nic tak nie pomaga na ból głowy, jak świeże powietrze. Możesz poddać sią akupunkturze. Podczas akupunktury wydzielane są niektóre hormony, które łagodzą ból, zapobiegając tym samym atakom migreny. Zabieg polega na wbiciu od 10 do 15 igieł w określone punkty ciała, co przynosi ogromną ulgę.

To są moje sposoby na migrenę przed snem.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jest się przed snem wyciszyć. Weź gorącą kąpiel, dolej do wanny olejków, które ukoją zmysły. Przed snem udaj się na spacer lub wywietrz dokładnie pokój. Na głowę połóż zimny okład, chociaż na chwilę. Możesz też wypić herbatkę ziołową, np. rumiankową. Postaraj się przed snem nie myśleć o niczym stresującym, nie myśl o pracy, którą jutro musisz zrobić, po prostu daj głowie odpocząć. Mam nadzieję, że coś z tego co opisałam okaże się pomocne. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...