Skocz do zawartości
Forum

Rak naciekający inwazyjny piersi


Gość laurad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Piszę, bo u mojej mamy wykryto raka piersi, a ja niewiele o nim wiem. Zaczęło się od guza, który mama wyczuła sama przez dotyk, później były 2 biopsje i wykrycie komórek rakowych. Lekarze usunęli guza, żeby sprawdzić, czy jest złośliwy. Okazało się, że to rak naciekający inwazyjny. Co to za rodzaj raka? Jakie są rokowania? Jak wygląda leczenie w tym przypadku? Może któraś z Pań miała do czynienia z tym rodzajem. Czy mama ma szansę wyzdrowieć? Ma dopiero 40 lat! Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Większość nowotworów złośliwych piersi to raki inwazyjne naciekające. Co do rokowań nie można tego jednoznacznie określić, gdyż zależą one od wielu czynników. Czynniki te to między innymi: wielkość ogniska pierwotnego, zajęcie węzłów chłonnych, liczba zajętych węzłów chłonnych, histologiczne stopniowanie złośliwości guza, typ histologiczny raka. Obecnie wykrycie nowotworu we wczesnym stadium oraz zastosowanie odpowiednio dobranej terapii daje szansę 85% przeżycia pięcioletniego. Schemat leczenia, podobnie jak rokowania, zależy od wielu podobnych czynników.

Odnośnik do komentarza

Witaj, bardzo mi przykro z powodu Twojej mamy. Faktycznie, to jeszcze młoda kobieta. Miałam znajomą, która w wieku 34 lat zachorowała na nowotwór naciekający inwazyjny. Po trzech latach walki z chorobą, zmarła. Lekarz powiedział jej, że być może przyczyną nowotworu były brane przez nią środki antykoncepcyjne z progesteronem i estrogenem. Pamiętaj, by wspierać mamę, niech się nie poddaje i walczy o życie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Raki naciekające stanowią około 85 % wszystkich raków piersi. Nowotwory te naciekają podścielisko oraz dają przerzuty naczyniami chłonnymi i krwionośnymi. Wśród tej grupy raków wyróżniamy rak przewodowy naciekający, rak zrazikowy naciekający, rak galaretowaty, rak rdzeniasty , rak brodawkowaty, rak cewkowaty, rak gruczołowo-torbielowaty, rak apokrynalny, rak z metaplazją. Jak sama widzisz bliższych informacji na temat nowotworu Twojej mamy nie możemy Ci udzielić, bo nie wiemy który to jest dokładnie z tych wyżej wymienionych - a od tego właśnie zależy zarówno rokowanie jak i leczenie.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie, czy któraś z Was dziewczyny przechodziła terapię ? (przy rozsianym raku piersi) Podobno jest u nas stosowany i poszukuję dokładniejszych informacji, bo póki co to wygląda to obiecująco, ale nie chce ot tak na szybko decyzji podejmować. Zrobiłam rozeznanie w kosztach, podzwoniłam pochodziłam aby się dowiedzieć jakiego rzędu są to pieniądze no i niestety ze względu na brak refundacji nie są małe ;/ dowiedziałam się, że koszt to niecale 1,5 tysiąca za fiolkę. Terapia jest kosztowna, ale jeśli lek faktycznie przynosi dobre rezultaty to coś się wymyśli no bo co zrobić ;/ Czy ktoś się orientuje jak wygląda stosowanie tego leku obecnie u nas?

Odnośnik do komentarza

Ja mam zaledwie 21 lat i wykryto u mnie raka...
wynik badania histopatologicznego:
Carcinoma ductale infiltrans. Necrosis gradus maioris.
Co oznacza ta druga część?
Jeszcze nie znam stopnia jego zaawansowania, czeka mnie wiele badań i we wtorek usunięcie piersi . . .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...