Skocz do zawartości
Forum

Płatna operacja mastektomii


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja mama ma raka piersi. Leczenie trwa już jakiś czas - w tym momencie jest po ostatniej chemioterapii. Niedługo będzie miała operację mastektomii. Całkiem dobrze się trzyma, ale jedna rzecz jej dokswiera. Twierdzi, że nie wytrzyma w sali przepełnionej chorymi, denerwuje się tym, a przeciez stres w jej stanie jest niewskazany. Cały czas wypytuje o prywatną placówkę lub chociać opłatę za operację i osobny pokój. Ja nie bardzo wiem, gdzie szukać takich opcji. Może zdarzyła wam się taka sytuacja i wiecie, gdzie się skierować z tą prośbą? Ile w ogóle kosztuje taka operacja i pobyt w szpitalu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Swoje kroki powinnaś skierować do ordynatora oddziału na którym będzie operowana Twoja mama. Opisz mu szczegółowo sytuację w jakiej znajduje się mama i poproś o umożliwienie przebywania po operacji w oddzielnej Sali. Może się zdarzyć tak, że gdy sala taka będzie wolna i nie będzie innej pacjentki, która ze wskazań medycznych będzie jej potrzebować zostanie tam umieszczona Twoja mama. W Polsce powstaje coraz więcej prywatnych klinik, które zajmują się leczeniem nowotworów. Placówki takie są bardzo często lepiej wyposażone i oferują większy komfort dla chorego. Często zdarza się tak, iż placówki te wykonują zabiegi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie da się ocenić jednoznacznie kosztów operacji prywatnie, gdyż zależy to od miejsca wykonywania i np. doświadczenia operatora. Jeśli znajdziesz odpowiednią klinikę w okolicach swojego miejsca zamieszkania spytaj tam o cennik. Standardowo cena takiego zabiegu nie przekracza 10 000 złotych.

Odnośnik do komentarza

Witam, kilka lat temu sama miałam robioną operację. Wówczas zmieściłam się w sumie 5 000 złotych. Jednak dzisiaj, podejrzewam, kosztuje to trochę więcej. Mimo to jest to dobre rozwiązanie. Tym bardziej, jeżeli twoja Mama zaczyna się stresować. Sama choroba jest wystarczająco przerażająca. Jeżeli tylko sytuacja finansowa pozwala Wam na podjęcie takich kroków, to się nie wahaj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Każda operacja obfituje w ogromny stres, który tak naprawdę ma duże znaczenie dla stanu pacjenta. Tym bardziej operacje w wyniku nowotworów są dla chorych ogromnym obciążeniem psychicznym. Właśnie dlatego na oddziałach onkologicznych powinien istnieć system sal 1 lub 2 osobowych oraz ciągły dostęp do psychologa. Zdecydowanie weź pod uwagę oczekiwania mamy - zgłoś je lekarzowi prowadzącemu, a na pewno znajdziecie jakieś rozsądne rozwiązanie tego problemu. Postaraj się też zaproponować mamie udział w spotkaniach kobiet, które wygrały walkę z nowotworem - to bardzo często otwiera chore kobiety na kontakty międzyludzkie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...