Skocz do zawartości
Forum

Bieganie a chudnięcie


Gość krystian7e

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian7e

Wiatam,
Od razu się pochwalę - schudłem 5 kilogramów! Nieźle co?! Miesiąc mi to zajęło. Właściwie nie robiłem żadnych cudów. Po prostu zrezygnowałem z pizzy i innych pysznych, ale jakże niezdrowych rzeczy. Zacząłem też biegać. Około 40 minut dziennie. Wstawałem rano i przed pracą wskakiwałem w dresik. Wiem co myślicie. Mi też się to wydawało niemożliwe. Zrywać się o 6 i w deszczu zasuwać przez park? Nie, wcześniej nie byłbym do tego zdolny. Ale teraz to co innego - poznałem Ją. Ale to nie jest portal miłosny, więc nie będę o tym pisał. W każdym razie to bieganie naprawdę mi pomogło. Polecam wszystkim. Nadal bede sobie truchtał, ale teraz dla przyjemności.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje: 5 kg mniej!!! Rzeczywiście poranne bieganie przynosi najlepsze efekty. Większość z nas ma problemy z mobilizacją, ale wystarczy zacząć i potem wstaje się już dużo łatwiej. Poza tym poranne bieganie przed pracą jest świetnym źródłem energii na cały dzień. Ludzie, którzy biegają rano są pełni życia i łatwiej rozwiązują konflikty w domu czy w pracy. Są pozytywnie nastawieni do życia. Bieganie to sama przyjemność!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie wymyślę nic nowego. Bieganie to najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie. Biegałam codziennie wieczorem. Po kilku systematycznych miesiącach schudłam 6 kg. Bieganie rzeczywiście pomaga. Nigdy wcześniej nie mogłam zmoblizować się do tego. W końcu moja nadwaga i nie moc wejścia w ulubioną sukienkę spowodowało, iż bieganie stało się moim hobbym. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez tego typu ćwiczeń. Czuję się świetnie. Rzadziej choruję oraz znów mam wyrzeźbioną sylwetkę.

Polecam wszystkim. Zarzuć dresik i idź pobiegać. Tylko pamiętaj, aby po treningu nie objadać się wysokokaloryczną jedzeniem: pizzą czy chipsami. Jedz z głową a bieganie będzie skuteczne. Pozdrawiam. Źyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam, wiem coś o tym, nigdy nie mogłem się zmobilizować do samodzielnego biegania. Zawsze było coś ważniejszego, zawsze coś mi przeszkadzało. Od kiedy jednak wyjechałem na studia i zamieszkałem z kolegą, który regularnie trenuje bieganie, znalazłem wreszcie motywację do ćwiczeń. Teraz nawet, jeśli mi się bardzo nie chce biegać, Damian "stoi nade mną" i nie pozwala się lenić!
Uprawianie jakiegoś sportu z kolegą, dziewczyna czy sąsiadem to dokonały sposób muszenia się do ćwiczeń, polecam wszystkim, którym brakuje silnej woli. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Bieganie wzmacnia pracę mięśni łydek i uda, powoduje wymodelowanie tych obszarów. Nie od dziś wiadomo, że bieganie jest świetnym sposobem na chudnięcie. Wzmacnia ono mięśnie łydek, ud, zwiększa naszą kondycję, przyspiesza tętno i ma wiele innych zalet. Jest jednak pewne ale. Bieganie nie jest polecane osobom, które mają problemy ze stawami w nogach, ponieważ powoduje ono dość mocne obciążenie stawu kolanowego. Dodatkowo jeśli biegamy po asfalcie w nieodpowiednich butach możemy po pewnym czasie odczuwać ból w stopach, stawie skokowym czy właśnie w stawie kolanowym. Brak właściwiej amortyzacji powoduje mikrourazy, które z biegiem czasu będą się pogłębiać. Dlatego też warto zainwestować w odpowiednie buty i biegać po naturalnych podłożach, które same w sobie amortyzują.

Odnośnik do komentarza
Gość Uggggagaga

Mam takie pytanie,ponieważ widzę,ze tu się sporo osób odchudza. Więc czy biegając codziennie po godzinie,średnim tempem (biegam już 5 dni,nie jem w ogóle słodyczy,nie słodzę) przed śniadaniem,bo czytałam,że przed pierwszym posiłkiem spalanie zaczyna się już od 10-15 minut i wprowadzając 1500 kcal schudnę do czerwca 10-15 kg?

Odnośnik do komentarza
Gość Angerfist1996

Witam.Mam kilka pytań dotyczących biegania.
1. Kiedy biegać aby schudnąć ? Rano czy wieczorem? Słyszałem że najlepiej rano i na czczo bo wtedy spala się sam tłuszcz. Ale tu pojawia się problem bo podobno bieganie na czczo powoduje oprócz spalania tłuszczu spadek masy mięśniowej.
A moim zamiarem jest : spalić tłuszcz i jednocześnie wytrenować mięśnie i przybrać masy MIĘŚNIOWEJ. Czy jest jakiś sposób na ćwiczenia żeby chudnąć nie tracąc masy mięśniowej?
Oczywiscie bieganie zostaje bo już się wyćwiczyłem w tym i lubię to wiec biegał będę tylko pytanie, o jakiej porze biegać i jak, żeby spalic tłuszcz a nie tracić masy mięśni.
2. Czy bieganie poranne na czczo w celu spalenia tłuszczu i popołudniowa siłownia w celu wzrostu masy MIĘŚNI ma sens?

Proszę o porady bo sam już nie wiem co mam robić...

Odnośnik do komentarza

bieganie jest ponad miare naszego ciała jak i całego organizmu warto jednak biegać gdyż dotleniamy swój organizm i rozpowszechniamy swoje mięsnie bieganie to nie wyścigi tylko chudnięcie i zdrowie ja biegam codziennie po 1-2 km zajmuje mi to 30 minut w te i we wte biegałam trzy tygodnie i zchudłam 3 kg jest to dla tych którzy chą a nie mogą chudnąć i dla tych co kochają biegać ale oczywiście dieta też obowiązkowa odradzam jeśli jesteście na diecie cipsów jakich tłustych i w nadmiernych ilościach jedzenia ponieważ możemy przytyć i to nic w naszej wadze nie zmieni mam nadzieje że pomogłam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...