Skocz do zawartości
Forum

Gdzie w Warszawie można znaleźć dobry ośrodek dla dzieci autystycznych?


Gość monika1e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Bardzo Was proszę o radę. Przeprowadzamy się całą rodziną do Warszawy. Mąż dostał tam pracę. To nie jest dla nas łatwe. A najgorzej przeżyje to Karolinka - nasza autystyczna córeczka. Martwię się, że sobie nie poradzi. Proszę powiedzcie mi gdzie w Warszawie jest dobry ośrodek dla dzieci autystycznych? Chodzi mi o miejsce gdzie córeczka będzie się mogła rozwijać i gdzie bedzie bezpieczna. Przez kilka lat byłam z nią w domu, ale teraz chciałabym wrócić do pracy. Oczywiście nie chcę jej zostawiać na cały dzień, tylko na kilka godzin. Pracowałabym na pół etatu.

Odnośnik do komentarza

Ja sama nie korzystałam z takiego ośrodka, bo spędzam z synkiem całe dnie, ale od znajomej słyszałam dobre rzeczy o ośrodku Synapsis (na ulicy Ondriaszka). To fundacja, ale pod nią działa właśnie taki ośrodek. Bardzo dobrze, że szukasz dla córki takiego miejsca - szkoda, żeby "marnowała" czas pod opieką kogoś niewykwalifikowanego.

Odnośnik do komentarza

Witam,
pisałam już o tej poradni na tym forum, ale przy okazji innego tematu. Też jestem mamą dziecka z autyzmem i jeśli mogę podzielić się swoim doświadczeniem (a jest ono już kilkuletnie), to chciałabym wszystkim osobom polecić Centrum Terapii Dzieci, które znajduje się w Warszawie na ulicy Korfantego 61.

Sama przez bardzo długi czas poszukiwałam odpowiedniego ośrodka dla mojego dziecka, gdzie mogłoby otrzymać naprawdę profesjonalną pomoc i w końcu znalazłam tę poradnię. Jestem bardzo zadowolona z jakości oferowanych przez nią świadczeń medycznych, dlatego polecam ją wszystkim innym.
Pozdrawiam najserdeczniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie znajdziesz żadnego interesującego ośrodka (a w Warszawie to chyba niemożliwe), to możesz też zorganizować profesjonalną opiekę z jakiejś placówki. Taka osoba przychodzi do domu na te parę godzin i zajmuje się dzieckiem, organizuje mu czas, ale nie bezproduktywnymi zabawami, tylko takimi, które wspomagają rozwój dziecka.

Odnośnik do komentarza

Witam,
długo zastanawialiśmy się z mężem nad wyborem nad ośrodka dla naszego synka i ostatecznie wybraliśmy Sotis a dokładniej ich filię Magiczną Busolę; i jesteśmy bardzo zadowoleni; nasz syn ma tak bardzo przyjazną atmosferę; terapeuci są bardzo życzliwi; także polecam
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...