Skocz do zawartości
Forum

Przyczyny wysokiego pulsu


Gość ewelinaxg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Martwi mnie mój puls, ponieważ nawet kiedy jestem w stanie spoczynku, jest on wysoki. Zawsze przynajmniej 90. Wydaje mi się, że to może przez dość stresującą pracę i częściowo przez mój charakter. Często mam jakieś lęki i się denerwuję. Wiem, że powinnam wyluzować i inaczej podchodzić do życia, ale nie jest to takie łatwe. Taki już mam charakter. Dodam, że chyba przez stres mam też czasami problemy z żołądkiem. Czy taki styl życia jest przyczyną wysokiego pulsu? Czy może być inny powód? O czym może świadczyć taki puls? Zastanawiam się czy nie powinnam udać się do lekarza i poprosić o badania. A może przesadzam i jest to normalne? Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o rady. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Hej! Mój mąż ma podobne problemy - strasznie się stresuje pracą, często przez to źle sypia. Lekarz powiedział, że to może być na tle nerwowym i kazał mu pić więcej wody mineralnej wapniowo-magnezowej. No i przede wszystkim trochę zluzować. I wiesz, że nawet pomogło? Nie wiem, czy u ciebie jest ten sam problem - wysoki puls może znaczyć wiele różnych rzeczy (częstoskurcz, nerwica serca, problemy z tarczycą), dlatego najlepiej pójść z tym do lekarza. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zrób badania - przynajmniej cię uspokoją.

Odnośnik do komentarza

Na pewno powinnaś pójść do lekarza i sprawdzić, czy to rzeczywiście tylko nerwy. Jednak niezależnie od wyniku badań inne podejście do życia się przyda. Też kiedyś wszystkim się stresowałem, przeżywałem, analizowałem. To mnie strasznie męczyło. Na szczęście poznałem moją żonę, a ona pokazała mi, że można żyć inaczej i lepiej na tym wychodzić. Od kiedy mniej się zamartwiam mam dużo lepsze wyniki w pracy. Polecam ci LUZ!

Odnośnik do komentarza

A może wypróbujesz jakieś naturalne metody relaksowania się? Możesz też pić magnez i herbatki uspokajające. Nie zaszkodzi kąpiel z olejkami i kadzidełka. Prostym sposobem jest także czytanie i film - po prostu zajmujesz czymś głowę i przestajesz myśleć o pracy. Myślę, że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...