Skocz do zawartości
Forum

Nawracająca grzybica pochwy


Gość ewap

Rekomendowane odpowiedzi

~cudowna
Ja tylko napisalam że też od paru lat tak jak autorka tego postu mam grzybicę i stany zapalne i że wiem/rozumiem jak cierpi autorka. Pytałam tylko czy znacie jakieś dobre bezpieczne sposoby na pozbycie sie tego.
A wiesz może skąd wogóle bierze się biały nalot na wargach sromowych ?

Ciesze sie, że mogłam pomóc choc troche. NIestety nie jestem ekspertem od ginekologii i trudno powiedziec skąd biały nalot. Wiem tylko, że czasem na skutek dużego osłabienia śluzówki powstają takie owrzodzenia na wargach sromowych. Najlepiej skonsultowac to z dobrym ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku nawracającej grzybicy pochwy warto:
- wykonać badanie mikologiczne wraz z antymykogramem, co umożliwi wdrożenie leczenia celowanego,
- w czasie leczenia zachować wstrzemięźliwość seksualną oraz przeleczyć partnera,
- zmienić dietę, tj. przede wszystkim wyeliminować cukry proste, produkty z białej mąki oraz alkohol,
- stosować probiotyki dopochwowe w czasie i po terapii
- w przypadku dalszych niepowodzeń warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani Doktor za odpowiedź.
Niestety pomimo że biorę probiotyki dbam o siebie nie palę nie piję nie współżyję i dbam o to co jem to i tak mam ciągle grzybice i stany zapalne. Miałam już wszelkie badania i leki ale i tak nic nie pomaga.
Co jeszcze mogę zrobić aby wyzdrowieć ?
Czy od takich ciągłych grzybic i stanów zapalnych mogę umrzeć lub być bezpłodna lub zachorować na coś jeszcze gorszego np. jakiś nowotwór ?

Odnośnik do komentarza

Mam ogromny problem z nawracająca grzybica pochwy:( Zaczełam wiec stosowac probiotyk zeby uniknac grzybicy po tym jak skonczylam ostatni kuracje a bylo to we wrzesniu. Zakupiłam doustnie provag i provag żel i stosowalam codziennie(a niestety te probiotyki tanie nie sa;/) oczywiscie dbam o higiene intymna,jem jogurty naturalne a mimo to to paskudztwo do mnie ciagle wraca. Zawsze kurację dostaje też mój narzeczony więc raczej to niemozliwe,żeby mnie zarażał i wstrzymujemy sie calkowicie z seksem do zakonczenia leczenia. I jak wczesniej wspomnialam ostatnie leczenie na grzybice miałam we wrzesniu teraz mamy prawie grudzień wiec raptem 2 miesiace minely, a mi pomimo stoswania probiotykow to cholerstwo wrocilo;( W pon dostanę krwawienie z odstawienia wiec do ginekologa pójdę po tym jak skonczy sie krwawienie,a narazie kupilam masc clotrimazolum i smaruje sie nia ale to daje tylko chwilową ulge wiec moje pytanie czy macie jakies inne pomysly jak sobie pomóc zanim pojde do ginekologa? I jeszcze czy macie jakies sposoby zapobiegania grzybicy pochwy? Bede wdzieczna za wszystkie rady;* bo naprawde jest to dosc uciazliwe no i kosztowne;/

Odnośnik do komentarza

Wlasnie nie,nie chodze ani na basen ani na saune. Przyjmuje tylko tabletki antykoncepcyjne od 2 lat ale przez rok stosowania nic sie nie dzialalo do czasu az zlapalam angine i musialam zastosowc antybiotyk i po nim dostalam grzybicy i od tej pory ciagle wraca:( Ostatnia kuracje mialam we wrzesniu i od tej pory stosowalam provag doustnie i provag zel zawsze po kapieli mimo iz najtanszy nie jest ale liczylam ze to pomoze przed nawrotem a tu taka przykra niespodzianka;(. Wczoraj mnie dopadlo i kupilam masc Clotrimazolum i smaruje sie nia ale srednio pomaga,juz nie wiem co robic;( W poniedzialek dostane krwawienie z odstawienia i jak skonczy sie to pojde to ginekologa po leki ale chcialabym zeby jak juz sie wylecze grzyica nie wracala a juz mam pomyslow jak temu zaradzic no i jak przetrwac ten tydzien zanim pojde do lekarza;(

Odnośnik do komentarza

hej :) mam taki problem, ze co miesiac mam infekcje albo zapalenia. zastanawiam sie czy nie zrobic sobie miesiecznej przerwy lub dwumiesiecznej. moze przyczna jest wlasnie ta forma antykoncepcji. robilyscie sobie taka przerwe? po niej spokojnie mozna wrocic do pigulek? wystepowy u was krwawienia z odstawienia a jak tak to ile one trway? i czy jak wracalyscie to mialyscie problemy typu wzdecia zapracia (u mnie tak bylo przy pierwszym opakowaniu)

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz takie problemy to raczej powinnaś się udać do ginekologa i zrobić sobie dokładne badania. Tabletki podnoszą ryzyko infekcji, ale comiesięczne problemy o których piszesz chyba nie są normalne. Miesięczna przerwa w tabsach nic nie pomoże, tylko rozregulujesz sobie organizm. Przy podejmowaniu takich decyzji radzę skontaktować się ze swoim lekarzem

Odnośnik do komentarza

~jadom
hej :) mam taki problem, ze co miesiac mam infekcje albo zapalenia. zastanawiam sie czy nie zrobic sobie miesiecznej przerwy lub dwumiesiecznej. moze przyczna jest wlasnie ta forma antykoncepcji. robilyscie sobie taka przerwe? po niej spokojnie mozna wrocic do pigulek? wystepowy u was krwawienia z odstawienia a jak tak to ile one trway? i czy jak wracalyscie to mialyscie problemy typu wzdecia zapracia (u mnie tak bylo przy pierwszym opakowaniu)

a miałaś robiony wymaz? Badałaś co tam siedzi i powoduje te ciągłe infekcje?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Jak w temacie. Dwa lata temu zostałam mocno przeleczona przez kilku ginekologów. Moja flora bakteryjna nie mogła dojść do siebie przez półtora roku aż trafiłąm na swietną ginekolog, która kazała mi przez 2 miesiace brać dopochwowo jeden z leków probiotycznych. Problem ustał czułąm się świetnie nic nie piekło nie swędziało nawet przed i podczas miesiączki co się często zdarzało. Tak było przez pół roku aż do zeszłego miesiąca. 7 dni przed miesiaczką dostałam strasznego swędzenia warg sromowych. Po 2 dniach pojawiłą się biała wydzielenia charakterystyczna dla grzyba. Na wasną odpoweidzialność wziełam clotrimazolum dopochwowo i 2 tab kortykonazolu. Ostatnią tab clotrimazolum wziełam dzień przed okresem. podczas okresu swędzenie i pieczenie niemiłosierne. Po okresie od razu do pani doktor która przepisałą mi gynozol w kremie dopochwowo oraz 2 tab flukonazole -jedna od razu, a drugą do zachowania w razie gdyby kiedys zaswędziało. Oczywiście pomogło. Po kuracji 14 tab probiotyków dopochwowo plus lacibios femina. Wszystko wróciło do normy. Wczoraj wargi sromowo znowu zaczeły mnie swędzieć. Pozmarowałam clotrimazolum w kremie zażyłam tab. flukonazole. Dziś mam 1 dzień okresu - swędzą i pieką wargi sromowe? nie wiem już co robić. Dobrze się odżywiam słodycze sporadycznie. Codziennie pije jeden kefir.. co jeszcze można poradzić w mojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Moim problemem jest prawdopodobnie grzbica pochwy. Mowie prawdopodobnie gdyz nie bylam z tym u ginekologa. Pieczenie, mocne swedzenie i grudkowaty sluz.... od zawsze bardzo latwo lapie infekcje, do tej pory gdy pojawialo sie juz delikatne pieczenie warg sromowych smarowalam je kilka dni Clotrimazolum i pomagalo. Tak taz bylo miesiac temu, posmarowalam i przeszlo. Teraz problem wrocil ale ze zdwojona sila. Jestem po drugiej globulce ALBOTHYLU no i clotrimazolem kremuje aby usmierzyc pieczenie... partnera mam stalego, na jego penisie pojawily sie drobne czerwone jakby krostki i delikatne pieczenie, swedzenie - prosze o porade czym on moglby sie leczyc. Od ok 8 lat zazywam tabletki antykoncepcyjne, tej chwili jest to Vibin Mini, stosuje od zawsze plyny do higieny intymnej, nie chodze na basen, saune, dbam i siebie. Martwie sie tym iz grzybica pojawila sie po miesiacu, martwi mnie rowniez duzy bol piersi, piersi sa nabrzmiale i bolesne bardzo-nie wiem czy ma to zwizek z grzybica ale rowniez bol kregoslupa daje sie we znaki. W tej cjwili jestem na 14 tabletce z blistra. Do tej pory delikatne bole piersi czy kregoslupa wystepowaly tuz przed miesiaczka. Nie wiem co sie dzieje, nie moge isc do lekarza gdyz jestem w uk. Barfzo prosze o jakies porady. Pozdrawiam serdecznie Ola

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...