Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu przy podejrzeniu cysty


Gość monia20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie, bo okres mi się spóźnia 2 tyg. W ciąży na 100% nie jestem, bo robiłam 3 testy i wyszły negatywne, a poza tym zabezpieczałam się podczas współżycia. A wyczytałam, że właśnie objawem cysty jest brak okresu i bóle jajników i też podbrzusza, a ja mam takie objawy.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Powodów zaburzeń miesiączkowania może być wiele. Najczęstszą przyczyną zaburzeń jest mimo wszystko ciąża. Poza ciążą nieregularny okres mogą powodować: nadmierny wysiłek fizyczny (brak okresu często występuje wśród kobiet wyczynowo uprawiających sport), stres, zmiana wagi, zaburzenia łaknienia (bulimia i anoreksja), antykoncepcja hormonalna (zmienia ona częstotliwość miesiączki), problemy hormonalne (nieregularność spowodowana jest zmianami w poziomie hormonów, które regulują występowanie miesiączki), niektóre choroby, w tym choroby organów płciowych (nie jest to jednak częsty przypadek), zażywanie narkotyków. Objawy o których piszesz mogą oczywiście wskazywać na cystę jajnika. Właściwą diagnozę może postawić tylko specjalista ginekolog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...