Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów u młodego faceta


Gość artur2x

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pytanie w sprawie wypadania włosów. Jestem młodym chłopakiem, ledwo po dwudziestce i zauważyłem, że chyba zaczynam łysieć. Tzn. nie mam żadnych zakoli, ani łysego czubka głowy jak to się często zdarza u facetów, ale mam wyraźnie mniej włosów na głowie. Są jakby cieńsze i słabsze. Sprawiają wrażenie, jakby ich było mniej niż przedtem.

Dodam, że w mojej rodzinie mężczyźni nigdy nie mieli problemów z łysieniem. Mój tata, wujkowie i dziadkowie z obu stron wszyscy mają mocne włosy. Jak to możliwe, że ja w tak młodym wieku zaczynam je tracić? Czy jestem skazany na wyłysienie?

Czy istnieją jakieś sposoby, może jakieś leki, które powstrzymają wypadanie włosów? Dobrze byłoby też je wzmocnić, bo są naprawdę w kiepskiej kondycji.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty dermatologa. Dzięki możliwości oceny Twojej skóry głowy lekarz zaleci odpowiednią kurację. Uważa się iż najczęstszą przyczyna łysienia wśród młodych mężczyzn są zaburzenia łojotokowe. Aby wzmocnić i poprawić wygląd włosów możesz zastosować odpowiedni szampon oraz odżywkę do włosów przeciw ich wypadaniu. W aptekach dostępne są kuracje przeciw wypadaniu włosów. Według badań wykazują one dużą skuteczność, lecz ich cena nie jest niska. Silniej działające leki może przepisać tylko lekarz.

Odnośnik do komentarza

Twoja przypadłość nie jest jeszcze najgorsza. Pewnie pójdziesz do dermatologa i w mig cię wyleczy. Ja to miałem przerąbane. Taaaki łupież na głowie! Przerażał i mnie i wszystkie dziewczyny, które chciałem poderwać. Po prostu sypało mi się z głowy. Na szczęście teraz to już przeszłość. W końcu dermatolog przepisał mi szampon, który pomógł, ale wcześniej moje życie nie było zbyt kolorowe. Oczywiście bez przesady, łupież to nie rak, ale strasznie utrudniał mi normalne funkcjonowanie. Trzymam za ciebie kciuki i za wszystkich facetów, którzy mają problemy z włosami.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj stary, koniecznie leć do doktora. Wypadanie włosów to nie przelewki. Ja ostatnio byłem i trochę mnie wystraszył. Powiedział, że przyczyną wypadania włosów może być: jakiś tam toczeń, grzybica głowy, liszaj. Akurat u mnie pasował łupież, czyli to, co najmniej mnie obrzydza, ale nieźle się peniałem. Współczuje wszystkim kolesiom, którzy mają grzybicę głowy. Jak to w ogóle można wytrzymać?

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna171

Ja proponuję, wykonanie badania trychologicznego. Badanie trychologiczne może wykazać takie powody utraty włosów, jakie nie są możliwe do sprawdzenia w inny sposób – takim problemem jest złe krążenie i zazwyczaj trycholog widzi na skórze duże ilości mieszków włosowych, które żyją, ale ze względu na brak właściwego odżywienia poprzez krew, znajdują się one w stanie uśpienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...