Skocz do zawartości
Forum

Potliwość stóp a grzybica


Gość filip0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z nadmierną potliwością stóp, a co za tym idzie z powracającą wciąż grzybicą. Dodatkowo bardzo lubię uprawiać sport, co prawda tylko rekreacyjnie, ale nie chciałbym z tego rezygnować tylko z takiego powodu. Ale już naprawdę mam dosyć. Wciąż leczę grzybicę, a ona nieustannie powraca. A samo pocenie się stóp też nie jest przyjemne, zarówno dla mnie, jak i dla otoczenia...
Czy znacie może jakieś skuteczne sposoby na ograniczenie potliwości stóp? Słyszałem coś o formalinie, ale nie wiem dokładnie, jak to działa i szczerze mówiąc, chyba bym się bał spróbować.
Z góry dziękuję za każdą radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Mam taki sam problem. Mi pomaga moczenie nóg w wodzie z sodą. Zawsze wsypuje proszek na oko. Jedno opakowanie starcza mi na jakieś 3 kuracje. Sodę należy dokładnie wymieszać w wodzie.
U nas w rodzinie nadmierna potliwość występuje często. Mój tato też zmaga się z tym problemem. U niego dodatkowo pojawiła się bardzo trudna do wyleczenia grzybica stóp. Pewnie spowodowana jest nadmiernym potem.
Ja już przestałem stosować różnego rodzaju antyperspiranty, bo na mnie nic nie działają. Tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto. Aby zwalczać problem zawsze kupuję wygodne buty skórzane i czasami myję nogi mydłem antybakteryjnym, np. protexem. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Nadmierna potliwość stóp to rzeczywiście bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Na szczęście jednak istnieje wiele sposobów by sobie z nią radzić. Po pierwsze istnieje cała masa produktów farmaceutycznych, jak żele, antyperspiranty, talki czy specjalne wkładki. Wszystkie mają działanie przeciwpotne. Po drugie istnieją liczne sposoby domowe, jak na przykład kąpiele stóp w naparze z szałwii i pokrzywy (do kąpieli polecane są również napary z lawendy, rozmarynu , tymianku oraz kory wierzby) czy też masaż aromaterapeutyczny stóp.
Formalina jest bardzo agresywnym preparatem - może powodować stany zapalne i podrażnienia skóry. Nie należy z nią zatem eksperymentować! Wprawdzie czasem jest używana przez dermatologów jako składnik różnego rodzaju preparatów, ale zdecydowanie zostawmy ją specjalistom, a sami nie ryzykujmy!

Odnośnik do komentarza

Cześć. Ja mam podobny problem. Strasznie pocą mi się nogi i przez to mam nieustanne problemy z grzybicą stóp. Oczywiście, dbam o higienę nóg, często zmieniam skarpetki, dokładnie myję stopy, osuszam je i nakładam na nie talk, zmniejszający potliwość. Jednak i tak problemy z grzybicą powracają. Czasami juz naprawdę mam dosyć.

Jeśli jednak mogę Ci coś polecić z domowych sposobów leczenia nadmiernej potliwości stóp, to na pewno będą to kąpiele (albo moczenia nóg) w wodzie z wywarem z kory dębu. Należy 300g kory dębu zalać 5 l wody i ogrzewać pod przykryciem do momentu wrzenia przez 15 minut. Potem wywar odstawić na kolejne 15 minut, następnie przecedzić i wlać do wanny lub miski z ciepłą wodą. Zalecany czas kąpieli nóg to około 20 minut. Mi ten domowy sposób rzeczywiście pomaga. Mam nadzieję, że pomoże i Tobie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...