Skocz do zawartości
Forum

Gdzie w Warszawie można znaleźć dobry ośrodek leczenia alkoholizmu?


Gość wawrzyniecen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znam jedynie dobre Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie. Znalazłem się tam nie przez przypadek, stąd wiem, że każdy kto będzie szukał pomocy w Krakowie dobrze trafi idąc tam. Niestety jestem alkoholikiem, nadal chodzę do grupy terapeutycznej. Dzięki temu czuję, że mam kontrolę nad swoim nałogiem.

Odnośnik do komentarza
Gość bohdan43

W Warszawie pomóc Ci nie mogę. Choć jestem właśnie stąd zdecydowałem się pojechać na odwyk z dala od domu. Uznałem to prostu za dobry pomysł, nie pytaj dlaczego... W każdym razie znalazłem się w Ośrodku terapii w Ściejowicach. Bardzo fajne miejsce, choć nie była to wycieczka krajoznawcza... Pomogli mi wyjść z nałogu, na wódkę dziś brzydzę się nawet spojrzeć, więc co jak co, ale przyniosło to oczekiwane, a nawet lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał222

Ja nie mogłem iść na żadne leczenie w mieście bo nic mi się nie udawało. Wybrałem w końcu inny kierunek na południe Polski. W Ściejowicach jest Wiosenna. Wiele osób uważa że to bardzo dobry ośrodek, więc postanowiłem przekonać się o tym na własnej skórze. Terapia jaką przeszedłem była bardzo dopasowana do mnie, a podejście psychoterapeutów indywidualne. Codziennie byłem leczony, ale też mogłem odpocząć i sobie trochę przemyśleć. Udało im się i mi pozbyć alkoholizmu. Teraz jestem całkowicie nie pijący. www.osrodekwiosenna.pl

Odnośnik do komentarza
Gość jankiel

Kluczem do sukcesu takich Ośrodków jest empatia. To ważne by identyfikować się z problemem, wtedy wiadomo, jaki metody są niezawodne. Wiadomo, że na każdego działa, co innego. Nawet w terapiach grupowych powinno się znaleźć miejsce na indywidualne podejście. Dlatego Ściejowice są tak zachwalane, bo ludzie wychodzą stamtąd lepsi.

Odnośnik do komentarza

Wiecie, że tak naprawdę wszystko zależy od chęci? Nie powiem, że skuteczność ośrodków to nic, jedne są lepsze, jedne gorsze, natomiast czy w danym ośrodku komuś się udaje czy nie, zależy od niego samego. Terapia jest skuteczna wtedy kiedy do kogoś trafia, przemawia i ktoś to rozumie. Dlatego według mnie ośrodki prywatne, w których trzeba płacić są skuteczniejsze bo jednak jak człowiek chce się leczyć to zapłaci, jak nie to na odczepnego pójdzie do państwowego ośrodka, a potem znowu wpadnie w trans alkoholowy. Takie jest moje zdanie. Ja sam jako alkoholik miałem możliwość wybrania ośrodka ponieważ posiadam pieniądze, które wolałem wydać w końcu na terapię niż alkohol. Terapia stacjonarna w ośrodku Wiosenna pomogła mi stanąć na nogi, wyjść z nałogu, ale uwierzcie, nie było tam ani jednej osoby, której by nie zależało na wyleczeniu.

Odnośnik do komentarza

Witam mój brat jest alkoholikiem od 15lat. Już nie można z nim wytrzymać, ktoś polecił mi jakąś Panią z Warszawy, podobno jest Ukrainką bądź Rosjanką i ma swój gabinet. (Podobno wiele sobie życzy za spotkanie coś koło 1tys) Ktoś ma na nią namiary? Nie mogę znaleźć z takimi ubogimi informacjami jej w internecie.

Odnośnik do komentarza

Mało tego, że z reklamami to prawie wszyscy reklamujący się tu to oszuści? Tylko dwa wspomniane tu ośrodku istnieją w rejestrze. Reszta to agroturystyka. Wszystkie te ośrodki gdzie z tobą porozmawiają i tyle, bo leczenia tam nie ma. Wujek dobra rada będzie się wymądrzał i nazwie to tzw. terapią cokolwiek miałoby to znaczyć.

Odnośnik do komentarza

Na całym świecie uzależnienie od alkoholu leczy się w ośrodkach odwykowych zatrudniających psychoterapeutów uzależnień, posługujących się metodą psychoterapii grupowej. Czas realizacji programu podstawowego psychoterapii uzależnienia od alkoholu wynosi 8 tygodni, bez względu czy jest to ośrodek stacjonarny, czy oddział dzienny. W przypadku nawrotów proponuje się uzależnionym udział w programach nawrotów. Pomocnicze działanie ma korzystanie z Ruchu AA, mityngów i sponsorów. Możliwości farmakoterapii uzależnienia alkoholowego sprowadzają się do leczenia powikłań i ograniczonego w czasie stosowania leków zmniejszających uczucie głodu alkoholowego, bądź redukcji szkód u uzależnionych, którzy odmawiają życia w trzeźwości. Nie ma innych uznanych metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Sprawdzone ośrodki leczenia uzależnienia od alkoholu mają w PL kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, refundujące w całości koszty leczenia. Za pobyt w każdym z tych ośrodków przysługuje zwolnienie lekarskie za okres pobytu.
Wszystkie odstępstwa od powyższego nasuwają podejrzenia co do wiarygodności ofert, bądź woli podjęcia leczenia odwykowego.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza
Gość Krystek03

Nie chciałem żeby to figurowało w papierach całe życie. Więc wybrałem ośrodek nie działający z NFZ. Kolega leczył się w NFZ i miał problem z prawem jazdy. Raz się zarejestruj i masz znak na całe życie!

Odnośnik do komentarza

a dlaczego w Warszawie? z włąsnego doswiadczenia wiem, że taka terapia w miejscu zamieszkania mało skutkuje. Sama kilka lat walczyłam z nałogiem meza...koledzy, te same otoczenie, nawet ja...to wszystko go jakoś blokowało, piła dalej. Wyjechał do Wisły do Tratwy, to prywatny Ośrodek leczenia uzależnień. Tym razem efekt jest...to już pół roku prawie jak nie pije. Nie wypytuje, nie poruszam tematu...ale zaciskam kciuki by tym razem skończył się nasz koszmar

Odnośnik do komentarza
Gość marekkkball

Jedź do Want-u na Kaszubach, bo tam nawet nie pomyślisz o piciu. Po całym dniu na terapii tam to byłem tak styrany, że po minucie dosłownie zasypiałem. Miałem to szczęście, że trafiłem do naprawdę świetnej grupy wsparcia. Ze wszystkimi osobami utrzymuję kontakt osobiście do tej pory. Detoks był dla mnie koszmarem i wolałbym do tematu nie wracać. Leczę się dalej oczywiście, bo nigdy nie powiem, że to już koniec. Alkoholu zacząłem się po prostu bać. Chyba najlepsza postawa myślowa moim zdaniem. Trzymaj się, bo wiem, co się czeka.

Odnośnik do komentarza

Ja ośrodek dla mamy znalazłam na Rankingu Ośrodków Terapii. Gdyby nie to, nie wiem jak dalej potoczyłoby się nasze życie. Terapia okazała się w stu procentach skuteczna, mam utrzymuje abstynencję od ponad pół roku.

Odnośnik do komentarza

Osobiście polecam ośrodek Tratwa w Wiśle, w nim uratowali mi tatę od picia, dzięki terapeutom z tego ośrodka od ponad pół roku jest trzeźwym alkoholikiem, a tak to po tygodniu zawsze wracał do picia, potrafił chodzić na AA i popijać.

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta355

Mój mąż był przez 4 tygodnie w ośrodku w Wiśle ARKA, w którym odbywał detoksykację oraz terapię. Gdyby nie osoby w tym ośrodku mój mąż nie poradziłby sobie z chorobą. Po zakończeniu leczenia również jak, jak i mąż mogliśmy liczyć na wsparcie.

Odnośnik do komentarza

Z kolei moja mama leczyła się w ośrodku Tratwa w Wiśle, piękne widoki tam mieli, no i ośrodek na wysokim poziomie. Na terapeutów zawsze mogła liczyć, byli dla niej dużym oparciem. No i teraz nie pije już od kilku miesięcy, tak jej pomogli.

Odnośnik do komentarza

My zgodnie z terapeutą stwierdziliśmy, że mojemu bratu nie będzie służyć terapia w ośrodku zamkniętym z dala od rodziny. Z nałogowego picia wychodził przy wsparciu najbliższych, biorąc udział w terapii indywidualnej w Psychologgi - to poradnia psychologiczna w centrum Warszawy. W walce z uzależnieniem wspierał go pan Sadowski. Poza tym chodził też na zajęcia z jogi. Rozpoczął też spędzania czasu w sposób aktywny. Polecam tego terapeutę i podejście. Nie odcina osoby uzależnionej od reszty świata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...