Skocz do zawartości
Forum

Nagłe odstawienie alkoholu


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.05.2013 o 10:48, Gość Strachula napisał:
W dniu 16.04.2013 o 12:23, Alkoholik napisał:

A ja też już parę lat z przerwami mam ciągi alkoholowe i pierwszy dzień po odstawieniu alkoholu nie mogę wstać z łóżka słabość i nie mogę chodzić nawet problem jest iść do WC bo się obalam  i tak się zastanawiam czy też ktoś tak ma no i odruchy wymiotna nawet na pustym żołądku?????? Oczywiście te wyżej wymienione objawy też mam ale te pierwsze 2 dla mnie najgorsze

 

 

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim. Ja w całym moim życiu 49letnim to tylko raz utrzymałem abstynencję 12miesiecy ale to było bardzo dawno temu powiem tylko tyle ze chyba nie ma dnia bez 2 piw dziennie a w weekendy 4piwa jakaś małpka itp.Zaczyna mnie to męczyć że wieczorem mysle tylko zeby siasc i wypic piwo czy wino czy cokolwiek .Walczyłem kiedyś z nałogiem palenia i udało sie wygrać a z piciem piwa codziennie nie daje rady co zrobić.Próbuje znowu i nie pjie 2 dzień co oczywiscie próbowałem nie raz tydzien to był sukces nie mam juz pomysłu jak odciąć sie od tych nawyków ale nie podaje sie próbuje dalej pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Mam 33 lata i chyba muszę w końcu przestać się oszukiwać. Pije regularnie od około 10 lat.  Zawsze myślałem (albo w sensie, że sobie wmawiałem), że piwo to w sumie jest nic i kilka piw dziennie to nie jest żaden alkoholizm. Uważałem, że Ci co muszą codziennie wypić 0,5L wódki to dopiero można nazwać alkoholizmem. A że "na dzielnicy" byli żule co pili i 1,5L dziennie to mówię gdzie tam mi do nich. No ale zrobiło się to rytuałem, że każde spotkanie towarzyskie to musiał być alkohol. Potem sam ze sobą to "fajne" wieczory były z piwem do filmu, itd. No i obecnie (choćby dzisiaj) wypiłem 4 piwa w ciągu kilku godzin i mi mało. Naprawdę trzeba się ogarnąć bo słabo to widzę. I tu moje też ostrzeżenie dla tych pijących nawet małe ilości ale regularnie... Nie dajcie się zwieść!  Człowiek nawet bardzo wiele lat potrafi sobie zaprzeczać. A potem gdy już przychodzi zmierzenie się z rzeczywistością to człowiek już nie może się obejść bez alko, jest już w nałogu od długiego czasu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...