Skocz do zawartości
Forum

Imiona naszych pupili


Trick

Rekomendowane odpowiedzi

W wątku o zwierzakach już się wygadałam, że mój kot to Misha. :D Więc może tu napiszę o tym, skąd mi się wziął ten pomysł. Misha jest kotem rasowym: rosyjski niebieski, no a Misha jest imieniem (a raczej zdrobnieniem) rosyjskim, więc było to pierwsze, co przyszło mi do głowy, gdy byłam już pewna, że będę mieć kotka tej rasy. Nawet go jeszcze nie znałam, ale już wiedziałam, że będzie Misha. Pasuje do niego bardzo, choć początkowo familia miała obiekcje, że to niby "dla dziewczyny", albo "jak mysza", albo "Misha to miś, a nie kot". Ale co tam, Misha jest Misha, REAGUJE już na swoje imię, wszyscy się już przyzwyczaili, a ci, co go widzą pierwszy raz, chwalą, że to piękne imię i że do niego pasuje. Całkiem możliwe, że będzie u nas jeszcze drugi rus, przyrodni brat Mishy i wtedy będzie Sasha. Mamy też w domu psa mojej siostry, rasy Jack Russell Terier, który nazywa się po prostu Jack, mówimy na niego czasem Jackie, ja czasami również Jock, po szkocku, czasem jest Jackiem i Jacusiem, ale to sporadycznie.

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze miałam słabość do wyszukanych imion dla zwierząt, inspirowanych literaturą, a nawet... operą :D wychodzę z założenia, że dzieciom bardziej pasują normalne, ogólnie przyjęte imiona, natomiast ze zwierzakami można poszaleć :) gdzieś przeczytałam, że psy najlepiej reagują na imiona dwusylabowe, koty na trzysylabowe i tego się trzymam. Miałam już dwa koty: Figaro i Nadina. Teraz u rodziców są zwierzęta, którym nadałam imiona jeszcze przed wyprowadzką: pies Szandor i kotka Arina :)

Odnośnik do komentarza

edyta_r
Mnie zawsze śmieszyło nazywanie zwierząt ludzkimi imionami. Pies Bartek albo Gosia, śmiesznie to brzmi. Mój owczarek ma na imię Baron:)

Też zawsze wydawało mi się to dziwne, ale jakoś tak wyszło, że i mój kot skończył z ludzkim imieniem - Stefan, i osobiście nie wyobrażam sobie teraz, żeby miał się inaczej nazywać :D Stefan, to Stefan <3

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...