Skocz do zawartości
Forum

Nawrót nerwicy lękowej


Rekomendowane odpowiedzi

Dziesiec lat temu dopadla mnie nerwica lekowa.W tym czasie zaczelam studia na PG architekture niestety przerwalam .Nie moglam sobie poradzic bez tabletek relanium nie moglam wyjsc z domu.Maz zachecil mnie do zrobienia prawa jazdy i udalo sie.Potem urodzil sie moj synek.Myslalam ze wszystko jest w porzadku do momentu gdy poszlam na poczte odebrac glupi polecony list.Wszystko nagle wrocilo ciemno przed oczami szum w uszach kolatanie serca dusznosci dretwienie rak.Nie chce znowu uzaleznic sie od tabletek co mam robic.Blagam niech ktos mi pomoze

Odnośnik do komentarza

Jak to był jeden raz, to może nie ma co na razie wpadać w panikę? Staraj się na razie tym nie przejmować, a jak będzie się częściej powtarzało, to pójdź do lekarza. Wcale nie musi się to skończyć uzależniem od leków. Ale najlepiej będzie, gdy po prostu powiesz mu, że się tego obawiasz.
Jak chcesz, możesz też zadać pytanie ekspertowi w dziale "Pytanie do specjalistów" na tym portalu.
Jest też tutaj forum o tytule "Nerwica", gdzie ludzie z podobnymi problemami do Twoich piszą o tym. To tak na wszelki wypadek, jakbyś się miała poczuć raźniej wśród nich.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Monika wspomniałaś, że atak lęku zdarzył się nie po raz pierwszy. Moim zdaniem więc wskazana byłoby rozpoczęcie psychoterapii. Dzięki niej znalazłabyś przyczyny lęku oraz nauczyłabyś się go kontrolować.
Poza tym pamiętaj żeby zadbać o kondycję układu nerwowego - unikaj stresu, spędzaj aktywnie czas, gdyż sport obniża napięcie nerwowe.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj. Wypowiem się na ten temat, ponieważ już w podstawówce zdiagnozowano u mie nerwicę lekową. Przechodziłam różne etapy, ale najgorszy był na pierwszym roku studiów. Wychodziłam z tego rok. Podstawą w tym wychodzeniu była zmiana trybu życia, otoczenia - w miarę możliwości - zmiana tempa życia, zwolnienie, zadbanie o siebie. Objawy nie ustąpiły od razu, jednak nie brałam żadnych tabletek uspokajających. POmogło wsparcie rodziny. Po roku wszystko przeszło bez leków, ale musiałam dokonać pewnym zmian w trybie życia i myślenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...