Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna i ból gardła po wyrwaniu ósemki


Gość angelaaa989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agniszka

24 lutego około gdziny 17stej miałam usuwaną ósemke na szczęście ostatnią u chirurga szczękowego.Poprzednie trzy to pikuś w porównaniu do tej ostatniej prawej dolnej.Prawie godzina na fotelu , myślałam że tam zejde , za nic nie mógł jej wytargać aż w końcu się udało .Dodam że miałam robione zdjęcie panoramiczne na którym był widoczny jeden korzeń a okazało się że były trzy.Zakończyło się na dwóch szwach .We wtorek było w miare , chodż bolał mnie prawy migdał i troche spuchłam, ale dzisiaj mam już problem większy bo zaczynam mieć problemu z otwieraniem buzi ,co wiąże się też z posiłakmi i ból migdała nasilił się ,opuchlizna także.Biore antybiotyk i tabletki przeciwbólowe .Mam nadzieje że jeszcze pare dni i będzie lepiej bo pomału zaczynam się martwić :(

Odnośnik do komentarza

Ja gardło czuję nadal, a minęły już 2 tygodnie, mam bardzo duży zębodół bo miałem bardzo duże korzenie, które ciężko bylo wyrwać. Gorączka i dreszcze na poczatku, a gardło tak się trzyma. Zębodół też czuję, czekam aż w końcu się zagoi, bo już mnie denerwuje on przy jedzeniu.

Odnośnik do komentarza

Mi usunęli przedwczoraj dolna prawa ósemkę , wzięłam jedna tabletkę przeciwbólowa i wczoraj poszłam do pracy bo dało wytrzymać ale juz wczoraj wieczorem myślałam ze umrę , noc nie przespana i dzisiaj cały dzień praktycznie na proszkach , to jest jakiś koszmar , ból gardła , napuchnięte , normalnie promieniuje az do ucha i cała szczeka dolna mnie tak boli ze nie mogę wytrzymać wiec biorę ibuprom , tylko czy go można brać przed 3 dni NONSTOP ?? Tz co 6/7 godz 400 mg? Zwariuje chyba z bólu jak go nie wezmę

Odnośnik do komentarza
Gość Moniquer

Czesc, Przedwczoraj mialam wycinana gorna, prawa osemke. Jestem strasznie spuchnieta I buzia mi sie w calosci nie otwiera. Nice wiem dlaczego lekarz nie przepisal mi antybiotyku... Gardlo zaczelo mnie bolec juz podczas zabiegu. Przez chwile myslalam, ze cos chirurgowi na nie spadlo. Teraz po Waszych komentarzach wiem, ze to pewnie wysuszenie gardla. Boli coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Gość gabrynia

Jestem po usunieciu osemki. Trwalo 2h dlutowanie, pilowanie. Masakra jaki bol teraz gardla szyja mnie boli. Jest 3.40 nad ranem ketonal nie pomaga. Chyba wezme ketonal forte. Po operacji wystarczyla polowa tab. A ten zwykly bralam 2 i nic. Nie moge spac.

Odnośnik do komentarza

~Jonas22
Ja miałem dzisiaj wyrwane dwie ósemki górne i dolną dziewiatkę i ile piw mogę dzisiaj wypić bo sobota jest? 3 już wypilem a boli nadal mooocno :(

No mysle ze jeszcze ze 40 mozesz wypic tej nocy, aż moze wtedy przestaniesz pleść głupoty!

Też miałem dzis wyrywana dolna lewa ósemke. W moim przypadku nie trwalo to dluzej niz 5 min. Kobita doktor miała siłe, choć korzenie byly powykrzywiane mówiła.
Zabieg odbył się okolo 1.5 godz temu i bardzo zaczyna boleć mnie gardło z lewej strone, czuje także, że troche puchnie. Siedze z zimnym okładem i łudze sie, że dużo gorzej jak teraz to juz nie bedzie, choc także boli dość mocno gdy otwieram i zamykam buzie.
Ile to sie trza nacierpieć przez te piep..one zęby?!
Życzę wam jak najmniej cierpienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Asiassssss

Hej, w czwartek miałam wyrywaną dolną lewą ósemkę. Stan zapalny. Najbardziej bolał zastrzyk w policzek. Mimo że mam 30 lat darłam się na cały gabinet. Samo wyrywanie nic nie boli. Masakra się zrobiła gdy znieczulenie puściło. Dwie nie przespane noce, ketonale ledwo działają. Modle się żeby wkońcu ból minął bo muszę szybko jeszcze wyrwać górną lewą ósemkę.

Odnośnik do komentarza
Gość art1992

Witam wszystkich.
Moja historia o usunięciu zęba (8) jest bardzo źle wspominiana. Na początku u chirurga spytał mnie czy chce pod narkoza (500 zl) odpowiedziałem ze nie wystarczy znieczulenie. Dostałem zastrzyk którego nie poczułem. Po odczekaniu ok 30 min chirurg wszedł i zaczął się mój koszmar. Na początku przeciął dziaslo zero bólu, następnie wybrał jakąś wiertarke która zaczął mi w szczece wiertac wiertac aby dostać się do zęba. Podczas wiertania swider zjechać lekarzowi może z 3x, dzięki temu mam pozacinany język który nie był znieczulony. Próby wyrwania zęba były bolesne zwłaszcza gdy próbował wyrwać go hakiem, myślałem ze uciekne z krzesła. Jak juz wyrwał ząb to zaczyl mi dziąsło. Koszmar się prawie skończył. Lekarz wypisal l4 a nie przepisał antybiotyku ani nic przeciwbolowego. Gdy dotarłem do domu to krwawilem cały dzień, opuchlizna wyskoczyła po 8 h, policzek nie do poznania. Dziś (dzień 2) policzek dalej ogromny, ból gardła ze nie można śliny spolknac. Zacząłem brać ketonol i powoli wracam do żywych może ktoś coś na opuchlizne przepisze.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilmillar

Hej wczoraj o 11 mialem usowane wszystkie 4 osemki z samego zabiegu nie pamietam nic. Dzis niestety wygladam jak pobity chomik jem tylko galaretki bo szezej nie potrafie otwierac ust. Bol jest do zniesnienia choc musze od czasu do czasu zjesc tabletke. Nie polecam spozywania produktow mlecznych ktore maja swoje bakterie. Talie zalecenie dala mi niemiecka dentystka nie wuem jak to wyglada w pl. A porusze jesZcze kwestie palenia normalnie pale ok 15-20 papierosow dziennie po zabiegu nie mam ochoty wiec bez sensu pisac jak wiele os by kupic sobie plastry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dwa dni temu wyrywałem chirurgicznie pod narkozą cztery ósemki i jedną szóstkę. Tak samo jak kolega wyżej w Niemczech. Tutaj zalecają wyrywanie tych zębów żeby uniknąć późniejszych nieprzyjemnych sytuacji. Wczoraj byłem na wyjęciu drenów. A po tygodniu idę na zdjęcie szwów już do mojego starego dentysty. Produktów mlecznych nie powinno się jeść. Do tego najlepiej jak najmniej mówić. Chłodzić i ostrożnie myć zęby. Powinno pomóc. Ja niestety po dwóch dniach wyglądam gorzej niż wczoraj. Opuchlizna zwiększyła się. Najgorszy jest ból gardła. Jem zupy. Mimo to myślę, że jak na 5 zębów to czuję się stosunkowo dobrze. Na szczęście Żona o mnie dba :)

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj miałem wyrywaną 8-kę górną, było wyrywanie tradycyjne ze znieczuleniem. Nic nie bolało i w ogóle ale pytanie moje brzmi czy ta dziura po zębie jakoś się zrośnie? Po wyrwaniu dentysta-chirurg obejrzał dziurę i dał opatrunek i kazał nie wyjmować przez 30min, trzymałem godzinę, po wyjęciu czułem że jeszcze krew leci ale nie w takich ilościach by się bać. Było bez szycia i czy ona się sama zrośnie czy nie? Czy mam co jakiś czas płukać miejsce po zębie bo nie wiem czy jakaś odrobina jedzenia wejdzie w dziurę i boję się że z kawałkiem jedzenia się zrośnie

Odnośnik do komentarza
Gość Szprotawa

8ka dolna prawa wyrwana 58h temu. Gardło boli coraz bardziej. Nie mogę przełykac sliny. Opuchlizna duża i chyba powiększony znacznie migdał. Maksymalna temp. 39,4 ... ogólnie same negatywy. .. zabieg trwał 50 min a znieczulana byłam 3 razy. Moja twarz wygląda jakbym solidnie dostała.

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, ja miałem rwaną gorną ósemkę 6 tygodni temu. Wystawała i tylko chrupło 10 sekund i po zębie. Ból 3 dni po rwaniu i koniec.
We wtorek rwałem dolną tylko tę już chirurgicznie
To, że boli to chyba tak ma być, szczęki nie mogę otworzyć do łyżki z jedzeniem to też, opuchlizna półchomicza spoko.
Najbardziej jednak boję się tej gorączki, bo ciągle mam 39stC a jest piątek
Dodam, że antybiotyk wyprosiłem dopiero w środę bo zaczęła się gorączka, z wielką łąską mi dała.
Ibuprofen leci już 4 dni po 3x400mg na dobę

Mieliście przeżycia z długo utrzymującą się gorączką?

Odnośnik do komentarza
Gość Marta1713

Rok temu usuwalam chirurgicznie 2 ósemki po lewej stronie- zabieg trwał 15 minut, znieczulenie działało kilka godzin wiec przez pierwszą dobę tylko plułam krwią bez większego bólu. Przez następne 2 dni brałam ketonal i robilam zimne okłady - zagoilo się pięknie. Niedawno musialam usunąć prawe 8-ki - tak się bałam ze znowu chciałam wyrwać 2 na raz. Tez chirurgicznie,ale tym razem trwało to nie 15 a 45 minut, krwawiłam dobę, ale opuchnięcie było większe, dostałam antybiotyk i ketonal. Troche cierpię, ale mam się dobrze. Moim zdaniem najważniejsze jest to żeby dostać się do dobrego chirurga szczękowego. Tego wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza

Hej. Miałam do tej pory usuwane 2 ósemki (2014 górna i 2015 dolna).

Przy górnej trwało to 5-7 sekund oczywiście na znieczuleniu (odkryta całkowicie) . Na drugi dzień nic mnie nie bolało tylko plusem cały dzień co 5 min krwia. Nie było opuchlizny,tylko dyskomfort po zadanej razie i ukłuciu od znieczulenia.

Przy dolnej było już o wiele gorzej. Ząb był odkryty od dziąsła 3/4 części i w połowie ponad dziąsło. Pani stomatolog uprzedziła iż przy dolnych 8 jest gorzej bo sa głęboko zakorzenione. Podała 3 ukłucia znieczulenia od strony polika głęboko w dziaslo. Najpierw 4x podważala do góry jednocześnie wykręcając go. Bałam się,że długo to potrwa. Wzięła jakieś szczypce-chwytaki z potrójny drutkami i pociagnela. Wyszedł. Zaszyła dziurę niciami hirurgicznego. Po tygodniu do zciagniecia. Samo wykrywanie trwalo max 5 minut.

Na drugi dzień straszna opuchlizna która się powiększyła,ból gardła,pleców,skroni,gorączka. Przepisała antybiotyk na 7dni. Minęły 3 dni a opuchlizna nadal nie zeszła (ponoć niektórzy mają do 2 tyg). Samo dziąsło nie jest obolałe, ale boli opuchlizna szczególnie wieczorem i w nocy. Rozciagniety polik szczypie (uczucie jakby napompować powietrza w usta i nie wypuszczać wcale). Boli przy lekkim dotknięcie,twarde,szczypie i swedzi. No i węzeł chłonny boli i szczypie bo opuchlizna zatacza o szyję.

Każda osoba indywidualne przebywa ekstrakcję zęba. Uzależnione jest to od wielu czynników typu wiek pacjenta(im starszy tym gorzej się goi), od ukorzenienia, czy jest hirurgiczne usuwanie no i od organizmu.

Jeżeli się decydujące na wyrywanie to lepiej zacząć od górnych by się nie zrazić no i lepiej gdy są na wierzchu niż pod działem (dać im czas aż wzrosną , chyba że wymagają wyrwania bo np.źle są ukorzenienia i rosną w poprzek)

Odnośnik do komentarza

Hej. Miałam do tej pory usuwane 2 ósemki (2014 górna i 2015 dolna).

Przy górnej trwało to 5-7 sekund oczywiście na znieczuleniu (odkryta całkowicie) . Na drugi dzień nic mnie nie bolało tylko plułam cały dzień co 5 min krwia. Nie było opuchlizny,tylko dyskomfort po zadanej ranie i ukłuciu od znieczulenia.

Przy dolnej było już o wiele gorzej. Ząb był odkryty od dziąsła 3/4 części i w połowie ponad dziąsło. Pani stomatolog uprzedziła iż przy dolnych 8 jest gorzej bo sa głęboko zakorzenione. Podała 3 ukłucia znieczulenia od strony polika głęboko w dziaslo. Najpierw 4x podważala do góry jednocześnie wykręcając go. Wzięła jakieś szczypce-chwytaki z potrójny drutkami i pociagnela. Wyszedł. Zaszyła dziurę niciami hirurgicznymi. Po tygodniu do zciagniecia. Samo wyrywanie trwalo max 5 minut.

Na drugi dzień straszna opuchlizna która się powiększyła,ból gardła,pleców,skroni,gorączka. Przepisała antybiotyk na 7dni. Minęły 3 dni a opuchlizna nadal nie zeszła (ponoć niektórzy mają do 2 tyg). Samo dziąsło nie jest obolałe, ale boli opuchlizna szczególnie wieczorem i w nocy. Rozciagniety polik szczypie (uczucie jakby napompować powietrza w usta i nie wypuszczać wcale). Boli przy lekkim dotknięciu,twarde,szczypie i swedzi. No i węzeł chłonny boli i szczypie bo opuchlizna zahacza o szyję.

Każda osoba indywidualne przebywa ekstrakcję zęba. Uzależnione jest to od wielu czynników typu wiek pacjenta(im starszy tym gorzej się goi), od ukorzenienia, czy jest hirurgiczne usuwanie no i od organizmu.

Jeżeli się decydujecie się na wyrywanie to lepiej zacząć od górnych by się nie zrazić no i lepiej gdy są na wierzchu niż pod dziasłem (dać im czas aż wzrosną , chyba że wymagają wyrwania bo np.źle są ukorzenienia i rosną w poprzek)

Odnośnik do komentarza

Współczuję wszystkim tym, którzy mieli usuwane 8-meczki, a w szczególności podziwiam osoby, które zdecydowały się za jednym zamachem pozbyć się więcej niż jednej ósemki...
Mój przypadek był taki: 8 górna nie miała miejsca aby wyjść, miałam kiedyś mały tam kiełek, w międzyczasie zdecydowałam się na aparat ortodontyczny. Ortodontka stwiedziła, że górne ósemki nie tłoczą zębów i nie ma zalecenia do usunięcia mojej 8, tym bardziej, skoro nie boli, nie przeszkadza i nic się z nią nie dzieje, a że po rtg widać było że ma skubana długi korzeń i ustawiona jest w kierunku 7 - doktor stwierdziła że kiedyś mogę mieć z nią problemy ale póki co żeby jej nie usuwać, bo to dość ryzykowna sprawa. Wszystko pięknie, aparat nosiło się rewelacyjnie, nawet dzięki ściśnięciu zębów mój kiełek 8 miał szansę małego wyjścia i tak 3/4 postaci się wyłoniło, ale 1/4 zęba wciąż tkwiła w dziąśle. Po zdjęciu aparatu, około 3- miesiące, dopadł mnie sukcesywnie powiększający się z dnia na dzień ból ósemki, do tego stopnia że ból mnie tak spraliżował, że pojawił się szczękościsk, ból ostry ucha jak zapalenie jakieś, ból skroni promieniujący do tyłu głowy. Wyłam z bólu. Żadne przeciwbólowe mi nie pomagały - potrafiłam na raz wziąć ketonal 100 x2, nurofen express forte i pyralignine i... nic! zero! ból nawet się nie zmniejszał, a ja chodziłam po ścianach! Jedyną ulgą kilkusekundową było dla mnie trzymanie w buzi lodowatej wody, która choć na chwilę uśmierzała ból! W czwartek nie wytrzymałam, i pojechałam zrobić do wawy prześwietlenie i z prześwietleniem od razu na pogotowie stomatologiczne na ludną. No i tak - 8 jej część 1/4 wbijała się w 7, nie miała miejsca wyjścia i zrobił się ostry stan zapalny i zaatakowane miałam już zatoki i pojawiła się gorączka. Szczęście że trafiłam na kończącego dyżur chirurga szczękowego, przyjął mnie, wyrwał mi ząb może w 1 min! Dał antybiotyk i podał zalecenia, dziś 3 dzień od zabiegu ja mam dziurę w buzi 1 cm ze skrzepem w środku, pół głowy spuchniętej jak świnka pigi ale bez tego bólu co miałam. Wniosek - usuwajcie nie wyrżnięte 8 przed założeniem aparatów ortodontycznych! Dziś dochodze do siebie powoli, ale taki ból, nie życzę nikomu.

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Dwa tygodnie temu zabrałam sie za moje górne ósemki. Nie bolały, ale juz od roku czułam lekki napór przy przednich górnych zębach, a ósemki powoli sie pokazywały i od czasu do czasu dziąsła przy nich trochę puchły. Kiedy poszłam do dentysty ósemki nie były wyrżnięte całkiem, wystawały tylko małe czubki koron.
Poświęciłam trochę czasu na poszukiwanie dobrego chirurga (najlepiej popatrzeć na stronie znanylekarz.pl - jest tam sporo opinii, jak sie okazało całkiem wiarygodnych).
Przechodząc do rzeczy: tydzień temu wyrwałam pierwsza ósemkę (doskonale znieczulenie, zero bólu w trakcie i po, całe wyrywanie max 20 sekund, następnego dnia w pracy zero przeciwbólowych). Kolejna ósemka dwa dni temu - tym razem lekarz bardziej sie siłował i użył dziwniejszych narzędzi, ale i tak poradził sobie w max 5 min). I tu mój problem: miejsce po zębie i szczeka nie boli, ale po 2 dniach pojawił sie ból gardła i 37 gorączki. Gardło nie mogło "wyschnąć" podczas zabiegu, bo trwał za krótko. Czy to możliwe, ze po prostu przez stres przy całej akcji przeziębiłam sie? Nie wiem, czy takie objawy wynikają z wyrwania, skoro samo miejsce po zębie nie boli...

Odnośnik do komentarza
Gość Gargulec

Cześć,

Najadłam się bardzo strachu, czytając fora, więc może napiszę, jak u mnie :). Dwie ósemki usuwane chirurgicznie, górna lekko wyrżnięta, dolna w dziąśle pod kątem. Zdecydowałam się na dobrego chirurga, bo nie ma co eksperymentować. Górną wyrwał zaraz po znieczuleniu w 3 minuty może i założył szwy w chwilkę. Dolna... Było cięcie dziąsła, podważanie, szarpanie, rozwiercanie, podważanie, rozwiercanie, zmiana wiertła, sporo nacisku na moją szczękę, chrupanie łamanej kości (zęba:)), tak z 20 minut takiej zabawy.
Dostałam receptę na Ketonal, Dalacin C, lek osłonowy. Wieczór z mrożonką przy twarzy i lękiem, co będzie, jak znieczulenie puści. Spuchłam, ale prawie nie boli. Gorączki zero. Wyspałam się super. Jem papki i ciągle mam ochotę na coś konkretniejszego. Zimowe infekcje potrafią być bardziej wykańczające. Teraz tylko mieć nadzieję, że opuchlizna zniknie jak najszybciej i że już będzie tylko lepiej. Jeszcze jeden taki turnus przede mną...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...