Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna i ból gardła po wyrwaniu ósemki


Gość angelaaa989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam 15 lat i wczoraj zgodnie z zaleceniem ortodonty usunęłam dolną ósemkę. Wszystko było super w miare okej do momentu, kiedy znieczulenie przestało działać. To była masakra ... Leżałam w łózku i płakałam, bo nic nie mogłam zrobić. Jednakże jakoś zasnęłam. Dziś rano jak się obudziłam to sią rozpłakałam - pół mojej głowy wygląda jak balon ale to nie najgorsze. Najgorszą rzeczą jest ból gardła. Nie wiem czy tak każdy ma, czy tylko ja. Nie mogę przełknąć śliny. Na śniadanie wypiłam tylko mleko, bo nie mam siły ruszać szczęką. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

to norma. Ja miałam usuwaną chirurgicznie ósemkę. Opuchliznę miałam tydzień, potem miałam siniaka w miejscu opuchlizny. Boli Cię gardło bo jest przesuszone od długie trzymania paszy otwartej. Spokojnie. To wszystko zejdzie. Rób sobie zimne okłady. Zamroź wodę w woreczku foliowym, następnie owiń ją ręcznikiem i przykładaj do opuchniętego policzka. To zmniejszy zarówno opuchliznę jak i ból. A i bierz środki przeciwbólowe.

edit na ból gardła pij sporo wody powinno samo przejsć

Odnośnik do komentarza

Są wyjątki od reguły. :) Miałam usuwaną dolną ósemkę, kiedy zeszło znieczulenie, nie wzięłam ani jednej tabletki przeciwbólowej, zero bólu, zero opuchlizny, tak jakbym u dentysty w ogóle nie była. Ząb miał być dłutowany, zabieg miał trwać godzinę, a trwał całe 2 minuty. :) Także dla tych którzy mają to przed sobą - nie nakręcajcie się! / A co do Ciebie, myślę, że ból gardła minie, tak jak wyżej pisano, gardło jest z pewnością przesuszone.

Odnośnik do komentarza

Po usuwaniu ósemek, zwłaszcza dolnych, występują często dolegliwości bólowe. Z tego, co piszesz masz szczękościsk, który na pewno minie. Staraj się jeść drugą stroną i raczej papkowate pokarmy. Jeśli po tygodniu ten stan ciągle będzie się utrzymywał, zgłoś się do lekarza po odpowiednie leki. Czasem pomaga tez biostymulacja laserowa.

Odnośnik do komentarza

KaWu
Ząb miał być dłutowany, zabieg miał trwać godzinę, a trwał całe 2 minuty. :) Także dla tych którzy mają to przed sobą - nie nakręcajcie się! / A co do Ciebie, myślę, że ból gardła minie, tak jak wyżej pisano, gardło jest z pewnością przesuszone.

Nie kazdy ma prosty przypadek. Niektorym naprawde musza godzine wyrywac bo maja duze korzenie i dlugie. 2 minuty to marzenie dla wielu. A co jak korzen jest blisko nerwu albo jest zawiniety i wyrwanie go powoduje wielka rane?

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie wrocilem od dentysty, wyrywana 8semka gora prawa :D bol masakra mimo znieczulenia, doktor w zastrzykach 3 razy podawal po 2/3 zastrzyki, zabieg trwal 2h, byla bardzo gleboko, usuwana chirurgicznie, jeszczee 3 przedmna ... 4h po zabiegu opuchlizna robi sie coraz wieksza, krew nadal sie leje, biore anty i przeciwbolowy ketonal, od zabiegu nie boli jakos bardzo, ale gardlo i przelykanie sliny to dramat jakis :D

Odnośnik do komentarza

Hej. Mam dokladnie to samo. Wczoraj rwalam dolna osemke. Takze po powrocie do domu ryczalam jak glupia. Niesamowity bol, na poczatku myslamam ze to dentysta cos zle zrobil. Ale z waszych komentarzy to widzę normalne. Byle by to gardlo przestalo bolec to bedzie super.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam usuwaną 6 w poniedziałek 3.11. Ból dalej nie daje mi odpocząć, z gardłem mam wrażenie jest coraz gorzej, dentysta dał mi antybiotyk, suchego zębodołu podobno nie mam, zrobiła mi się twarda kulka od strony policzka... Juz po prostu nie mogę wytrzymać i zastanawiam sie kiedy to wreszcie minie... :-(

Odnośnik do komentarza
Gość cheesecake

Witam, ja właśnie miałem wyrwaną drugą dolną 8 z prawej strony. 3 tygodnie temu po wyrwaniu dolnej 8 z lewej strony, miałem 2 szwy i ból jedynie był po zniknięciu znieczulenia potem już tylko pobolewało (pewnie dlatego, że się goiło), palić zacząłem po 3 dniach. A teraz po wyrwaniu 8 (która była zasłonięta praktycznie cała) mam kilka-naście szwów, sączek (właściwie po co to jest?), ból i opuchlizne. Myślicie, że znów będę mógł zapalić po 3 dniach bo dostaje już do głowy :)
pozdro

Odnośnik do komentarza
Gość opuchnieta2

Ja poszłam w poniedziałek bo zaczęła mnie boleć górna 6. Myślałam że ja zatruje i będzie do leczenia bo dziury nie było widać. Dentystka rozwierciła ząb powiedziała że wszystkie kanały były leczone i jeśli ząb daje takie objawy to jest do rwania. Przeraziłam się, ale to był dopiero początek mego koszmaru.Rwanie trwało godzinę, sszarpała, dłubała, grzebała, zaczęło coś chrupać, nie było bólu tylko strach że to tak długo trwa, jak rwałam zawsze zęby u chirurga szczękowego to trwało to góra 10min. Powiedziała że przerwała się zatoka. Prawie tam zemdlałam.Następnego dnia po 31 godz od rwania musiałam się zgłosić do chirurga szczękowego na szycie zatoki, byłam spanikowana, ryczałam jak dziecko. Zabieg trwał ok pół godz a lekarz powiedział że to jest już operacja. Teraz jestem bardzo opuchnięta, biorę antybiotyk , i w takim stanie witałam nowy rok, od 3 dni tylko pije wodę, herbatę a jem tylko kisiel i budyń. Błagam tylko oby to był koniec i nie było powikłań. Jak rwać zęby to tylko u chłopa i to takiego co będzie miał siłę wyciągnąć zęba.... Żałuje też że nie poprosiłam o prześwietlenie przed rwaniem....

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Jestem 8 godzin po wyrwaniu ósemki.
To jest moja druga ósemka. Tylko ze teraz prócz Bardzo bolącego gardła czyli migdalka po stronie rwanego zęba. Doszła bardzo wysoka temperatura 39,5. Po ketonalu spadła temperatura na kilka godzin. Przedemna noc. Zobaczymy się rano

Odnośnik do komentarza
Gość nieszczesna osemka

Witam.
Ostatnio musiałem osunąć ósemkę z dołu po lewej tronie.
Samo wyrwanie nie bolało nawet, ponieważ było znieczulenie.
Czułem tylko ruchy, chrupanie trzaski, trwało to 15 minut.
Wszystko sie zaczelo gdy znieczulenie przestalo bolec.
Bol straszny, bolace gardlo, slina nie do przelkniecia,
Glowa obolala. Na drugi dzien goraczka i brak mocy.
Trzeci dzien mija i jest lepiej duzo, brak goraczki glowa juz tak nie boli i gardlo, lecz opuchniety policzek i troche trudnnosc z przelykaniem, ale daje rade.
Polecam nagietek pic bardzo pomaga.
CZosnek jest bardzo dobry i zimne oklady i duzo pic.
Jak widzicie da sie przezyc.

Odnośnik do komentarza
Gość dfrefjkrgf

Wczoraj około 13 wyrwano mi ósemkę przez rozcinanie dziąsła. Po zabiegu czułam się okropnie, jednak nie odczuwałam bólu do momentu, gdy znieczulenie przestało działać. Wieczorem około 18 lekko napuchł mi policzek, dzisiaj rano jak zobaczyłam się w lusterku to nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. Do tej pory mimo okładów z lodu opuchlizna wgl się nie zmniejszyła. Ile dni będzie mi się utrzymywać jeszcze opuchlizna? Ile dni Wy ją mieliście?

Odnośnik do komentarza
Gość marta9112

witam, ok 40h temu miałam usuwaną dolną ósemkę, nie było innego wyjścia jak nacinanie i szycie. Do płukania chirurg zalecil mi rumianek, do tego ketonal i antybiotyk. Mam jednak pytanie, po zażyciu pierwszej dawki leków, gdzie 30min przed zażyłam osłonówke, wystąpiły dość silne bólu w klatce piersiowej, na początku myślałam, że to przełyk, ale ból występuje nadal przy mocnym wdychaniu i wydychaniu powietrza. umówiłam się juz na dziś na wizytę do lekarza jednak chciałam zapytać czy miał ktoś podobne objawy? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...