Skocz do zawartości
Forum

Zniekształcona płytka paznokcia


Gość black lady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
jako dziecko mialam rozne glupie pomysly i zdarzylo mi sie obrac paznokcia temperowce. Nie wiem, czy to ma wplyw na moje paznokcie w chwili obezniej, ale sa one niestety pofalowane, kruche i rosna niesymetrycznie, np sciaga je w zewnetrzna strone. Czy mozna cos na to zaradzic? Czy moze byc to kwestia uszkodzonej plytki?

Odnośnik do komentarza

Przyczyn odpowiedzialnych za wygląd Twoich paznokci może być wiele. Niekiedy widoczne na płytce "fale" mogą świadczyć o łuszczycy. W szczególności jeśli towarzyszy temu kruchość paznokci. Charakterystycznym objawem łuszczycy paznokci jest również występowanie plam olejowych pod powierzchnią płytki. Mają one żółto-brunatne zabarwienie. Może dostrzegasz jakieś inne objawy?

Dobrze by było, abyś wybrała się na konsultacje do dermatologa. Na podstawie oceny wizualnej lekarz określi przyczynę występowania tych zmian i dobierze ewentualną metodę leczenia.

Uszkodzenia macierzy paznokcia raczej bym nie brała pod uwagę. Z reguły powstaje ono po silnym uderzeniu bądź przytrzaśnięciu płytki i raczej dotyczy pojedynczego paznokcia, czasem kilku paznokci - ale nigdy wszystkich. Chyba, że kojarzysz uraz, który mógł objąć paznokcie obu dłoni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...