Skocz do zawartości
Forum

Rozmyślanie o śmierci


Jacobsen

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście w sposób 'filozoficzny', nieprzesadny. Przeraża mnie myśl o śmierci i opcja, że wtedy nastaje pustka. Owszem dużo ludzi wierzy, że coś jednak jest po niej, ja też sam wierzyłem, ale teraz to już nie wiem jakie mam zdanie na ten temat. Można być szczęśliwym, żyjąc na świecie, gdzie śmierć jest tak powszechna? Ciągle się słyszy o dramatach, katastrofach, starszych ludziach mających problemy. Dołujące to.

Odnośnik do komentarza

śmierć zawsze była i jest obecna. kiedyś, nie było internetu i tylu kanałów informacyjnych i mniej się o tym słyszało. Dziś wszedzie roi sie od inf o katastrofach.. kiedys moze mniej bylo autobusów samolotów czy aut, ale ludzie tez umierali na choroby ktorych nie znali, nie leczyli, czesto jako młodzi, zupełnie bez sensu..

a to czy jest cos po smierci... hmmm kiedy kogos tracimy - napewno wielki zal gorycz smutek i pustka

kiedy my odchodzimy... nie wiem, pewnie tez ktos placze, teskni.. odczuwa żal i pustkę

a dla nas wówczas co? to zalezy od tego w co wierzysz? w Boga? Twoja dusza krazy, czeka na zmartwychwstanie. Wsierasz bliskich, jestes ich aniolem strozem... to chyba najwygodniejsze wyobrazenie...
ajesli nie wierzysz, to faktycznie nic.. dół. ściana, nic. nie chce w to wierzyć

i tak nie mamy na to wpływu.. nie ma co zadreczac sie czym co jest albo bardzo odlegle albo nie do przewidzenia..

Odnośnik do komentarza

no tak słyszy się o tym wszystkich strasznych rzeczach, ale też słyszy się o tych dobrych. I wtedy to niesie za sobą jakąś nadzieję. Nie można skupiać się tylko na negatywach bo wtedy rzeczywisćie traci się sens życia, trzeba patrzeć optymistycznie albo przynajmniej realistycznie na zycie. wtedy jest łatwiej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...