Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność psychoterapii


Jacobsen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to jakaś reklama, ale osobiście szczerze polecam panią Agnieszkę https://psychoterapiarutkowska.pl -  rzeczowe podejście do problemu psychicznego. Nie patrzy tylko na kasę, jak większość tutaj podanych w temacie psychologów, dla których porady to swoiste... przedsiębiorstwo. Wrażliwa, empatyczna, umie słuchać i wczuć się w rolę osoby, która naprawdę potrzebuje pomocy. Szczerość to w tej branży podstawa!

Odnośnik do komentarza

No widzisz ile osób tyle opinii ? Ja chodzę na terapię do psychologa w Centrum Terapii Promitis i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie sejsi online. Chociaż przypuszczam, że gdyby znowu mieli wszystko pozamykac przez pandemie to zdecydowałabym się na spotkania online.

Odnośnik do komentarza

Zaburzenia psychiczne wśród ludzi są bardzo częste.I atakuja nie tylko chorą osobę,ale cała jego rodzinę.
Jeśli jedna osoba choruje, choruje praktycznie cała rodzina. Dlatego tak wazne jest wczesne rozpoczęcie leczenia psychologicznego.
W naszym kraju korzystanie z pomocy psychologa nie jest jeszcze tak popularne, jak w innych państwach. Jednak trzeba przyznać, że wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już tematem tabu czy powodem do wstydu. Coraz bardziej jesteśmy świadomi tego, że specjalista może naprawdę pomóc w mierzeniu się z problemami. Bywa, że emocje nas przerastają, że nie jesteśmy w stanie sami się z nimi uporać. W takiej sytuacji warto udać się do psychologa, zanim przejściowy kryzys przerodzi się w depresję.

Od siebie polecam Ashwagandha na poprawę kondycji psychicznej. Jest to naturalne zioło dostępne bez recepty. Daje świetne rezultaty, warto jest sobie o nim poczytac.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie am co się zastanawiać nad wizytą u psychologa. Moja siostra trafiła w ostatnim momencie do Psychocare i udało się jej pomóc, nie wiem co by było gdyby nie to, Wolę nawet o tym nie myśleć jak to się mogło skończyć i do czego to zmierzało

Odnośnik do komentarza

Ja chodziłem 5 lat na psychoterapię indywidualną (psychodynamiczną). Przez większą część tego czasu miałem wrażenie, że moja terapia bardziej niż mi, służy psychoterapeucie - wzmacniać jego i tak już spore ego. Czasami siedzieliśmy naprzeciw siebie w milczeniu przez 20 minut, bo terapeuta najwyraźniej uważał, że to ja powinienem mówić a on będzie milczał nawet gdy mówiłem, że problemy z którymi przychodzę wcale nie znikają. Muszę jednak przyznać, że niektóre rzeczy, na które terapeuta jednak zwrócił uwagę były trafione. Po 5 latach (pewnie trzeba było to zrobić wcześniej) zakończyłem psychoterapię. Miałem poczucie zmiany, tyle, że nie wiem, w jakim stopniu było to zasługą psychoterapii a w jakim stopniu efektem mojej pracy nad sobą poza terapią. Na pewno bardziej poznałem samego siebie, nie wiem tylko, czy jestem przez to bardziej szczęśliwy, tak jak to opisane tutaj: Kiedy psychoterapia jest skuteczna

Wierzę, że trzeba szukać różnych dróg. Podobno "uczyć można się nawet od swojego wroga" więc pewnie także od terapeuty narcyza ? Najważniejsze jednak by być krytycznym, wtedy nie damy się zmanipulować i w porę się wycofamy.

Odnośnik do komentarza

Psychoterapia to nie jest zapisywanie sobie w notesie, że życie jest piękne. To mierzenie się z problemami i uświadamianie sobie jakie wzorce nami kierują i jak je przekształcić w nowe i zdrowe. Nie robi się tego przez zakładanie różowych okularów tylko przez pracę nad sobą i czasem trudne decyzje typu zerwanie kontaktu z toksycznymi ludźmi.

Jeśli szukacie gabinetu psychoterapii daję namiar na gabinet w Warszawie:

https://psychiatra.edu.pl/

Jest tutaj możliwość zapisania się online, jest możilwość zapisania się stacjonarnie. 

Odnośnik do komentarza

Psychoterapia to nie jest zapisywanie sobie w notesie, że życie jest piękne. To mierzenie się z problemami i uświadamianie sobie jakie wzorce nami kierują i jak je przekształcić w nowe i zdrowe. Nie robi się tego przez zakładanie różowych okularów tylko przez pracę nad sobą i czasem trudne decyzje typu zerwanie kontaktu z toksycznymi ludźmi.

Jeśli szukacie gabinetu psychoterapii daję namiar na gabinet w Warszawie:

https://psychiatra.edu.pl/ 

Jest tutaj możliwość zapisania się online, jest możilwość zapisania się stacjonarnie. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...