Skocz do zawartości
Forum

Silne krwawienie a poronienie


Gość Lana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam pytanie, na które nie mogę znależć odpowiedzi w sieci. Mój problem polega na tym, że na stałe mieszkam w Holandii, organizacja służby zdrowia wygląda inaczej niż w Polsce i czuję się niedoinformowana, co nie daje mi spokoju. Mam 25 lat, 15 czerwca odstawiłam tabletki antykoncepcyjne gdyż staramy sie z mężem o dziecko. Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji mialam bardzo nieregularne i bolesne miesiączki trwające ok. 7 dni. Co mnie zaskoczyło pierwszą miesiączkę po odstawieniu dostałam bardzo regularnie po 27 dniach i trwała 5 dni, drugą tak samo po 27 dniach czyli 11 sierpnia ale trwała już tylko 3 dni a przez następne 3 dni wystąpiło już tylko niewielkie, prawie niezauważalne plamienie. Miałam nadzieję, że jestem w ciąży ale ponieważ miesiączka się nie opóźniła nie miałam okazji wykonać testu ciążowego. Nie miałam nawet typowych objawów ciążowych poza lekkim zmęczeniem i osłabieniem ale wydawalo mi się to być wynikiem przepracowania. Jednak 16 sierpnia wieczorem (czyli 6 dnia licząc od rozpoczęcia miesiączki i jednocześnie 3 dzień kiedy miesiączka praktycznie już nie występowała) ponownie dostałam silnego krwawienia ze skrzepami/ strzępkami. Troche się zaniepokoiłam więc postanowiłam pójść do lekarza rodzinnego gdyż ginekolog nie jest tu dostępny dla młodych kobiet. Zapisałam się na wizytę na czwartek. W środę dodatkowo przez cały dzień występował ból brzucha jak przy miesiączce, silny ale jednocześnie nie wykluczający z codziennych czynności (byłam tego dnia w pracy). Lekarka po przeprowadzeniu wywiadu przebadała mnie i stwierdziła, że nie jest w stanie powiedzieć co się stało bo są dwie możliwości: albo z jakiegoś powodu zmienił się poziom hormonów i wystąpiła taka reakcja albo poroniłam gdyż szyjka macicy jest zmieniona jak przy poronieniu ale tylko minimalne (a nie na tyle jak to widziała wcześniej by stwierdzić to z całą pewnością) a jednocześnie podczas badania, przy ucisku jamy brzusznej nie miałam żadnego bólu. Więc moje pytanie brzmi czy mogło to być poronienie (chociaż wiem, że cieżko jest to stwierdzić jedynie poprzez mój opis) oraz czy nie ma możliwości by lekarz sprawdził czy była to ciąża (np. poprzez badanie krwi hCG lub poprzez badanie USG) jeżeli byłoby przeprowadzone od razu. Wiem, że niczego to teraz nie zmieni ale źle się z tym czuję i niepewność jest dla mnie trudna do zniesienia. Pozdrawiam i liczę na odpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka M

Podane informacje wskazują na efekt zaprzestania stosowania antykoncepcji hormonalnej . Pani organizm doznał jakby szoku i zabrakło mu hormonu czuł się jak na odwyku a tym bardziej, że jak Pani wspomniała miała Pani (zanim zaczęła stosować hormony) obfite krwawienia...jednak radzę skontaktować się z lekarzem specjalistą który na podstawie stanu macicy stwierdzi czy to zwykłe krwawienie czy też ciąża, gdyż po poronieniach macica często wymaga łyżeczkowania resztek łożyska.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Rzeczywiście nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić jaka jest przyczyna opisanego przez Panią krwawienia. Może być to bowiem zarówno wynik zmian hormonalnych związanych z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej, poronienie, nadżerka, endometrioza, mięśniaki i wiele innych. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci i oceni wyniki badań dodatkowych. Umożliwi to określenie przyczyny objawów i ewentualnie wdrożenie prawidłowego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...