Skocz do zawartości
Forum

Ból dolnej szczęki


KaWu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy zmagał się ktoś z Was z problemem nieregularnego bólu dolnej szczęki? Ból nasila się w nocy, bolą tak jakby wszystkie zęby, jest przeszywający. Stomatolodzy upierają się na wyrwanie ósemek (są trochę czarne), ale nie są pewni, czy to na 100% od tego. Wyrwę wszystkie (a mam 4 aż!), ból nie ustąpi i co wtedy? Jeśli ktoś miał coś takiego, proszę o podpowiedź co to jest, gdzie się udać, jak leczyć. Osobiście z objawów jakie mam, diagnozuję u siebie coś z tego:
- ropień podokostnowy
- dziąsło nachodzi na ósemkę
- zapalenie nerwu trójdzielnego
- zapalenie kieszonki zębowej
- odsłonięta szyjka zęba
- staw skroniowo-żuchwowy

Proszę o jakąś podpowiedź, bo to strasznie męczący problem, a nikt nie potrafi powiedzieć co to jest...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ropień raczej możesz odrzucić bo to jest ból nie porównywalny z niczym innym, po za tym boli caly czas. Mój mąż miał takiego ropnia, to pierwszy raz widziałam że płakał z bólu.
Co do pozostałych to możliwe. Jesli to zapalenie kieszonki to może pomóc płukanie szałwią, albo dentoseptem lub czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza

Dolna szczeka to żuchwa. Proponuję w takim przypadku konsultację u chirurga stomatologa - przyczyną mogą być ósemki które prawdopodobnie mają problemy z prawidłowym wyrżnięciem. Można wybrać się także do ortodonty - być może wada zgryzu i problem z ósemkami nakładają się na siebie. Wizyta u specjalisty od zaburzeń zgryzu stawu skroniowo żuchwowego także może być pomocna - być może np. zaciskasz zęby w nocy i odreagowujesz w ten sposób stres. Nieprawidłowa pozycja zuchwy w stawie skroniowym może dawać podobne dolegliwości do opisanych przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...