Skocz do zawartości
Forum

Gotowanie piętrowe


milenka5

Rekomendowane odpowiedzi

Philipiak ma bardzo dobre jakościowo produkty, więc cena też będzie nie niska. Dostałem ich noże ceramiczne w prezencie ślubnym. Zastanawiamy się z żoną nad kupnem ich patelni, bo lepiej naszym zdaniem wydać raz i mieć spokój na lata, niż co roku kupować, bo się popsuje czy zużyje. Poza tym dają 20 lat gwarancji na produkty.. Jak masz odłożone pieniądze to bym się nie zastanawiał i kupował ;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to coś jest nie tak z tym gotowaniem piętrowym, jeszcze rozumiem że w jednym garnku gotuję (!) miesko a na druszlaku gotuję np brokuły czy marchewkę. Ale więcej pieter to już jakoś mi się nie widzi, a to dlatego że a) para będzie się schładzać w miarę ulatniania się i będzie się skraplać, b) ok para ugotuje nam brokuły po czym ma gotować nam np jeszcze marchewkę - ale czy będzie jej odpowiednio dużo? i będzie na tyle gorąca aby dobrze ugotować nam tą marchewkę?
c) czy to nie wydłuży czasu gotowania bo np wieprzowina potrzebuje dość długie czasu gotowania aby się ugotować, czy w takim razie nie zrobi nam się rozgotowana mamałyga z brokułów? Albo chcąc ugotować brokuły tak by były jędrne i kruche i otrzymamy niedogotowanego mięsa?
d) Ostatnio trafiłam w sieci na bardzo interesujący artykuł o naciąganiu klientów przez firmy produkujące garnki. Naprawdę polecam się z nim zapoznać: Spowiedź sprzedawcy garnków

Odnośnik do komentarza

Jak Okrasa to pewnie Ci chodzi o Philipiaka? Byłam ostatnio na pokazie tych garnków i bardzo mi się spodobały. Wprawdzie nie kupiłam, ale mocno się nad tym zastanawiam czy sobie nie wziąć na raty. A co do postu powyżej - żadnego naciągania tam nie było i nikogo do niczego nie zobowiązywali.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dzięki za wszystkie odpowiedzi.Trochę mnie nie było na forum miałam dużo pracy i ominęła mnie ciekawa dyskusja. Postaram się to nadrobić:)
Tabakierka dzięki za ciekawy art i swoje doświadczenia z piętrowym gotowaniem osobiście też się nad tym zastanawiałam jak to jest z tą parą czy rzeczywiście warzywa wychodzą chrupkie i al dente czy robi się ciapa.Jeszcze się zastanawiałam nad efektem zapachowym np takie brokuły czy nie przejdą swoim zapachem na inne potrawy?
ka-wa masz racje że nie wszystko się ugotuje na parze ale większość rzeczy na pewno poza tym muszę w końcu odciągnąć jakoś swojego chłopa od frytek i schabowych:)
a co do zeptera miałaś może jakieś doświadczenia z produktami tej firmy ?
pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Zepter ma garnki można powiedzieć niezniszczalne,mam jeden przeszło 10 lat z pokrywa szybkowarową ,taki na obiad dla 2 osób jeśli razem włożę ziemniaki,
ale mnie najbardziej przekonują garnki emaliowane ,chociaż teraz ta emalia jest gorszej jakości i nie ma takich garnków z grubym dnem,
nie mogę się "dorobić" takiego porządnego garnka o sr.24 ,5l,żeby był uniwersalny ,emaliowany ,
,może ceramiczny byłby lepszy ale one też pewnie mają cienkie dna czytałam ,że w patelniach ta powłoka pęka,

jak ktoś ma dłużej używany garnek z powłoką ceramiczną to chętnie posłucham opinii.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Na pewno zapachy przechodzą w garnku piętrowym,dla mnie akurat to nie byłby problem,
jak czytałaś ten artykuł co wkleiłam link to nie za ciekawie wypada to gotowanie z garnku piętrowym,

co do frytek ,to ja ostatnio z netu wyczytałam o frytkach z piekarnika i już tylko takie robię,
wykłada się na papier do pieczenia frytki obtoczone np. w oregano i skropione olejem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość barbina88

~Lilka44
Jak Okrasa to pewnie Ci chodzi o Philipiaka? Byłam ostatnio na pokazie tych garnków i bardzo mi się spodobały. Wprawdzie nie kupiłam, ale mocno się nad tym zastanawiam czy sobie nie wziąć na raty. A co do postu powyżej - żadnego naciągania tam nie było i nikogo do niczego nie zobowiązywali.

A jak dostałaś się na taki pokaz garnków Philipiaka?

Odnośnik do komentarza
Gość Jadźka88

Bogna 74, oczywiście można kupić taki zestaw na raty! nie wiem, co prawda na ile, ale jest taka możliwość. Polecam Ci szczególnie pójście na pokaz takich garnków (jeśli o nich myślisz), tam udzielą Ci solidnych ifnormacji :)

Odnośnik do komentarza

Taki podstawowy zestaw składa się z 18tu części, ale jak chcesz mieć coś podwójnie to możesz sobie dokupić. Ja się tylko zastanawiam jak one się mają do zmywania w zmywarce, czy spokojnie bez obaw można je tam zmywać??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...