Skocz do zawartości
Forum

Ubezpieczenie z Urzędu Pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy akurat dobrze że tu napisałem ale może ktoś mi pomoże...
Miałem termin w Urzędzie Pracy by się zgłosić ale w tym samym dniu miałem też pierwszy dzień w nowej pracy, dzień wcześniej powiedziano mi tylko że wpadnę podpisać papiery i szybki kurs BHP więc myślałem że spokojnie wyrobię się potem do Urzędu Pracy lecz musiałem jednak zostać całą dniówkę no i zostałem wyrejestrowany. Dostałem kare 6 miesięcy. Liczyłem że chociaż porobię przez ten okres kary ale po 2 miesiącach musiałem jednak odejść z pracy bo byłem na zastępstwo za pewnego faceta a niby było duże ryzyko że nie wróci do pracy już.

Czy jest możliwość jakość odzyskać ubezpieczenie zdrowotne na nowo?
Może są jakieś sprytne sposoby?
Czy nie mam innego wyjścia i prywatnie się leczyć, ewentualnie czekać aż znajdę nową pracę bądź kara w Urzędzie Pracy minie? Tylko że do grudnia daleko a z moim zdrowiem coraz gorzej...

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Gdybyś zgłosił w urzędzie pracy, że przyjęli Cię do innej pracy gdzieś, to by Cię wyrejstrowali ale bez kary.. teraz nic nie zrobisz. Ewentualnie możesz tam iść i trafi się jakaś wyrozumiała urzędniczka, która na nowo Cię zapisze, jak okażesz, ze rzeczywiście pracowałeś wtedy (umowa) ale nie daję gwarancji, ze to przejdzie. Raczej wątpię..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...