Skocz do zawartości
Forum

Wyrzuty sumienia za zabawy w dzieciństwie a schizofrenia


Gość Pomocy SCHIZOFRENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość franca podpowiedz

bylem u psychiatry i opowiedzialem jej o tym co pisalem wam na forum to zwiekszyla mi dawki leków i zebym poszedl do szpitala ale ja nie chcem bo juz raz bylem i nie bylo za ciekawie nadal o tym mysle ze to wszystko sie wyda i mnie znienawidza i ludzie mi nie uwierza ze sam bylem dzieckiem mam takie mysli

Odnośnik do komentarza

~franca podpowiedz

nadal o tym mysle ze to wszystko sie wyda i mnie znienawidza i ludzie mi nie uwierza ze sam bylem dzieckiem mam takie mysli

Rozumiem, że Ci ciężko, ale trzeba zaczekać, aż nowa dawka zacznie działać. Z dnia na dzień to się nie stanie. Cierpliwości, miejmy nadzieję, że za jakiś czas Ci pomoże...
Co do tego szpitala psychiatrycznego, to słyszałam, że sporo się ostatnio zmieniło pod tym względem, i wcale nie jest tam tak strasznie. Nawet tutaj pisali ludzie, którzy ostatnio tam byli, i całkiem dobrze to wspominają. Może niepotrzebnie uprzedzasz się od razu do wszystkich szpitali?

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Ja juz bylem tam wszpitalu i wiem jak jest powiedzialem psychiatrze co mi jest i tylko dala wieksze leki ja juz nie potrafie z tym zyc boje ze sie wyda i mnie znienawidza gdy widze tego kolege to wszystko mi sie przypomina ciagle o tym mysle teraz siebie obwiniam ze ja moze molestowalem go ale ja sam nie wiem czemu to robilem tylko o tym mysle o niczym wiecej

Odnośnik do komentarza

Po twoich postach widać że zataczasz bez przerwy koło.
To nie ma sensu.
Wiem że tabletki mogą być uciążliwe ale ja tak od paru miesięcy funkcjionuje i jest lepiej.
Też miewam dosyć ale trzeba.
Postaraj się mimo wszystko zmienić tor myśli.
Zajmij się pracą umysłową i postaraj się na niej skupić.
Doświadczenia ma każdy różne też się bałem rozmawiać ale trzeba się przygotować na konfrontacię z ewentualną złością i paniką ze strony rodziny.
Może też mieli ten problem i będą wiedzieć jak z tobą rozmawiać.
A często lekarz odsyła pacjenta do innej osoby albo daje leki jak już nie wie co dalej robić. Jak pomóc.
Na temat pobytu w szpitalu również mam różne opinie.
Ponoć nie wszędzie jest źle.
Wszystko też będzie zależeć od twojego nastawienia.

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

ale jak zmienic te mysli jak same nadchodza jak ja ciagle sie boje i nikt mi nie potrafi pomóc ja bardzo tego zaluje ale ja bylem dzieckiem ja oprucz schizofreni to cierpie na fobie spoleczna ja poprostoboje sie ludzi boje sie ze cos mi zrobia za to co zrobilem i tak jest w kolo to samo boje sie spac najgorzej jest wieczorem gdy leki sie nasilajo ty muwisz zzebym czyms sie zajol jak ja na niczym nie moge sie skupic bo ciagle mam te leki

Odnośnik do komentarza

Może ci pomoże wyjaśnienie kim jest pedofil.
Otóż jest to osoba która z wielką satysfakcjią często się znęca seksualnie nad nieletnimi.
Ty czujesz się tym co zrobiłeś zażenowany.Żałujesz tego.
To wyklucza to żebyś był pedofilem.
Jeśli ci to nie wystarczy to możesz pójść do więzienia porozmawiać z funkcjonariuszami o takich osobach.
Odowodnisz sobie sam czy jesteś pedofilem czy nie.
A ja miałem też namyśli żebyś spróbował też ze szpitalem bo niekoniecznie musi to być zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

Juz troche mi przechodzi ale nadal sie boje ze sie wyda i ludzie cos mi zrobia ale to chyba przez moja chorobe tak mam wiem ze sam bylem dzieckiem i nie wiedzialem co robie najgorzej jest jak w telewizji mówia o pedofili ja juz sobie wyobrazam co mi ludzie zrobia ja poprostu boje sie ludzi bo cale zycie ze mnie sie smiali i wyzywali

Odnośnik do komentarza
Gość schizofrenia

TO mi napisal sexuolog zabawy seksualne między dziećmi są normą i dotyczą bardzo wielu osób. Wiąże się to z ciekawością związaną z seksualnością, a we wczesnych etapach dojrzewania - z działalnością hormonów. W opisanym przez Pana przypadku nie możemy mówić o pedofilii. Pedofilia to wyłączne zainteresowanie dziećmi, jako obiektami seksualnymi, obecne u osób dorosłych - a Pan wówczas sam był dzieckiem. Opisywane przez Pana zachowanie zalicza się do normy

Odnośnik do komentarza
Gość Pomocy schiz

Ciagle to nie daje mi spokoju codziennie nachodza mnie mysli ze ktos przyjdzie zrobi mi za to krzywde ciagle sie boje ze sie inni dowiedza i mnie znienawidza nie wiem jak mam od tego sie uwolnic tak jak mi podpowidaliscie poszedlem do psychiatry i powiedzialem jej o tym to jedynie zwiekszyla mi dawke leków i nic nie podpowiedziala ale ja ciagle sie boje zaluje tego ale ja sam bylem dzieckiem ciagle se wyobrazam jak to bedzie jak sie wyda nie wiem juz sam jak mam od tego sie uwolnic wyrzucilem przeciez to z siebie i powinno byc lepiej ale to powraca dlaczego to sie ze mna dzieje podpowiedzcie mi cos bo juz nie wytrzymuje nie moge normalnie funkcjonowac calymi dniami siedze w domu bo gdy wyjde jest jeszcze gorzej mysle ze mnie ludzie obgaduja i o tym wszyscy wiedza .

Odnośnik do komentarza

Wspólczuję ci bardzo, bo sama walczyłam z natrętnymi myślami. Twój strach nie pozwala ci na zobaczenie sprawy z innej strony, np. z punktu widzenia owego 5latka. Jestes przekonany, ze cała sytuacja wyjdzie na jaw, bo opowie o niej ten chłopiec. A może on o tej sytuacji zupełnie nie pamięta, może nie byla dla niego az tak ważna, albo w okresie dojrzewania miał jeszcze "gorsze" przygody i woli o nich zapomniec. Może też być tak, że on również się tego wstydzi i nie chce do tego wracać. Myślę, że nie ma potrzeby w tej sytuacji nikogo przepraszać i rozdmuchiwać ognia. Okres dojrzewania to czas szczegolny, budzący zainteresowanie wlasną seksualnością. Cieszę się, że zauważyłeś niewielką poprawę po lekach, na tym sie teraz skoncentruj. Odezwij się jeszcze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość podpowiedzcie

Troche mi przechodzi po lekach to prawda ale ja ciagle sie ale ja teraz sieboje ze sie wyda wiem ze to nie bylo dobre co robilismy temu siebie obwiniam bo bylem starszy ale tez bylem dzieckiem ciagle o tym mysle a minelo tyle lat .Najgorsze bedzie jak to sie wyda a mieszkam w malym miasteczku i kazdy mnie znienawidzi gdy go zobaczylem to wspomnienia powrucily to mi niszczy zycie jeszcze ta schizofrenia i fobia spoleczna która mam

Odnośnik do komentarza
Gość Pomocy schiz

To jest odpowiedz sexuologa
zabawy seksualne między dziećmi są normą i dotyczą bardzo wielu osób. Wiąże się to z ciekawością związaną z seksualnością, a we wczesnych etapach dojrzewania - z działalnością hormonów. W opisanym przez Pana przypadku nie możemy mówić o pedofilii. Pedofilia to wyłączne zainteresowanie dziećmi, jako obiektami seksualnymi, obecne u osób dorosłych - a Pan wówczas sam był dzieckiem. Opisywane przez Pana zachowanie zalicza się do normy

Odnośnik do komentarza
Gość podpowiedzcie

Nie wiem w jaki sposób poprostu powie wszystkim ze to bylo ze bylem starszy i nie powinienem tak robic ja bym dal wszystko zeby cofnac czas i miec czyste sumienie ale tak sie nie da musze z tym zyc ale tez tak sie nie da wyrzucilem to z siebie przeciez psychiatrze i nic nie zmienilo sie dalej o tym mysle i nie wiem jak przestac jak jestem pijany to mi wszystko przechodzi ale nie bede przeciez pil codziennie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...