Skocz do zawartości
Forum

Nieefektywne odchudzanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 15 lat mam 171cm i waże 73kg i od kilku miesięcy właściwie od kwietnia zaczęłam się odchudzać. Nie jest to dieta cud ani nic takiego. Jest to zdrowe i racjonalne odżywianie. Staram się dostarczać organizmowi około 1500 kcal dziennie.Zdaża mi sie cos zjeść słodkiego ale rzadko. Dużo ćwicze. Codzinnie poświęcam godzine na trening ( ćwiczę treningi Ewy Chodakowskiej) do tego dużo jeżdżę na rowerze. Nie stety moja waga stoi w miejscu juz jakieś 1,5 miesiąca. Ale to nie jest tak ważne dla mnie jak wygląd a on się praktycznie nie zmienił. Robiłam nawet badania hormonów tarczycy ale mam bardzo dobre wyniki. Jestem cierpliwą osobą i pełna poświęceń. Wiem że na efekty trzeba czasu ale wydaje mi się że daje go sobie wystarczająco. Dlaczego nie chudnę? Co mogę jeszcze zrobić? Co jest zemną nie tak? Czasami już nie daję rady( głównie psychicznie). To jest dla mnie naprawdę waznę. Proszę o pomoc.
Kasia

Odnośnik do komentarza

Przyczyn może być wiele np źle rozplanowane posiłki, np na kolację węglowodany, za duże przerwy pomiędzy posiłkami. To samo z treningiem może jest za lekki, może zbyt małó czasu mu poświęcasz albo nie wykonujesz ćwiczeń aerobowych

Odnośnik do komentarza

RAno około 7;15 przed szkołą jem śniadanie ( jest to albo bułka grahamka, albo kanapki z ciemnnego chleba albo owsianka)
około 11-12 drugie śniadanie w szkol(bułka grahamka)
o 15 obiad ( tu różnie ale nie jem smażonego tylko mięso jak jest to z grilla i na parze, makaron razowy i brązowy ryż i kasze.)
tak o 17 jem jabłko albo inny owoc
o 19; 30 jem kolacje( owsianka lub jogurt )
Jem bardzo zdrowo dużo warzyw i owoców praktycznie zero chemi. Zdarza mi sie jeść słodycze ale jak już to czekolade nie żadne chipsy ani żadne takie.

Trenuje prawdę mówiąc intensywnie nawet bardzo robię skalpel (to czasami tylko) killer i turbo spalanie - ćwiczenia Ewy chodakowskiej.

Od kwietnia się odchudzam zaczynałam z 75.5 teraz -wrzesień jest 72kg.

Odnośnik do komentarza

mialam tak jak ty ,ale zaczelam pic przez dwa tygodnie regularnie aqua slim potem po 2 tyg zaczelam diete 100 kcal ,ktora sama sobie zrobilam ,teraz jestem na 1200 i cwicze z mel b , moim zdaniem efekty sa dobre ,bo od zeszlego roku schudlam ok, 17 kg , ja po sobie tego nie widze ,ale kazdy mi mowi ,ze wygladam jak "anorektyczka" co jest dla mnie smieszne, wazylam 75 kg teraz 58 przy wzroscie 171 cm ,i tak jak ty mialam i do teraz mam chwile zalamania, ale nie poddalam sie i nie poddaje , bo nadal mam diete i cwicze ,a efektu jojo nie bylo i nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Spróbuj zmienić godziny posiłków np
-śniadanie o 7 rano i tu jedz owsiankę z 3 łyżek płatków owsiany zalanych wodą ( do poziomu płatków), do tego dodaj 100 g jogurtu i np połowę banana
- II śniadanie o 10. - jogurt 250 ml, średni banan lub serek wiejski
- 13 - przegryzka czyli np małe jabłko, mały jogurt do picia
- obiad o 16 - kurczak gotowany, z makaronem i surówką czy sałatką
- 19 kolacja. - unikaj węglowodanów. Lepiej zjedz coś białkowego np pastę jajeczną, jajecznicę, sałatkę z kurczakiem, bądź tuńczykiem.

Odnośnik do komentarza

ja bardzo dużo diet próbowałam i różnie to się koczyło...zazwyczaj fiaskiem. dlatego teraz po prostu próbuję zdrowo sie odżywiać i do tego wprowadziłam także sycące soki sportfood - często nimi zastępuje też posiłek bo niezle sycą. i jak dotąd udało się zrzucić trochę kg

Odnośnik do komentarza
Gość grubcia

Myslę, że powinnaś skonsultowac się z dietetykiem. On skieruje Cię na stosowne badania, stworzy diete idealną dla Twoich potrzeb. Polecam wykupić konsultaję przez medistore! Mają tam nawet takie pakiety, jak np. :bądź slim". Bardzo fajne rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...