Skocz do zawartości
Forum

Test konsumencki Colgate


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)
Jestem jedną z grona szczęśliwców, którzy mieli przyjemność otrzymać paczkę od firmy Colgate. Wypełniając ankietę nie sądziłam że, paczka trafi również do mnie. Jednak udało się. Huraa! ;D Bo przecież nie ma rzeczy niemożliwych. Zawartość paczki była dla mnie dużym zaskoczeniem. Dwa płyny do płukania jamy ustnej firmy Colgate ? Szczerze mówiąc, spodziewałam się jednego płynu, a tu taka mała niespodzianka, która sprawiła mi dużą przyjemność.
Właśnie zaczynam przygodę, w której głównymi bohaterami są płyny do płukania jamy ustnej Colgate Plax Complete Care i Complete Care Sensitive. Przez te dwa tygodnie będą mi one towarzyszyły nieustannie. Mam nadzieję że, ta krótka znajomość przerodzi się w trwałą przyjaźń. Jest to dla mnie nowość, nie miałam jeszcze okazji testować jakiegokolwiek produktu. Zawsze to ja opierałam się na opinii innych, teraz postaram się osobiście zaprezentować ten produkt ze swojej perspektywy. Stanowi to dla mnie motywacje do działania. Możecie być pewni że, zwrócę uwagę na każdy szczegół aby moja opinia była jak najbardziej szczera.
Dziękuję za możliwość testowania.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej. Od wczoraj wieczora razem z mężem zaczęliśmy testować płyny i już jesteśmy zadowoleni. Płyny zagościły w naszej toalecie i reprezentują się super co widać na zdjęciu :) Dla nas kobiet to bardzo ważne ''Łazienka wizytówka domu'', wracając do produktu Colgate Plax COMPLETE CARE akurat używa mąż i jest zadowolony, jest palaczem i cieszy go że płyn CARE ma mocniejsza mięte bardzo mu odpowiada ten smak i zapach od razu mu przypadł do gustu lecz długo nie utrzymuje się ta świeżość, zauważył już po paru użyciach że na zębach nie osadza się tak szybko osad. Co do płynu SENSITIVE testuję ja, jest on do wrażliwych zębów i dziąseł i akurat ja mam z tym problem ale już po paru użyciach tego płynu muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczona za pierwszym płukaniem troszkę mnie szczypało ale to były pierwsze sekundy za drugim płukaniem już nie było takiego uczucia i jest już ok. Smak jest taki sam jak moje ulubione gumy do żucia wiec to jest mój pierwszy plus dla tego płynu aż z chęcią i radością się płucze zęby więc co do smaku nie mam zastrzeżeń dla mnie idealny. Dziś miałam akurat gości i od razu płyny rzuciły im się w oczy i oczywiście padły pytania czy to jest dobre tak jak chwalą czy sie opłaca itp. oczywiście moja odpowiedz była na TAK, były też próbowane przez gości i byli zachwyceni świeżością jaka płyn zostawił w ich buziach :) narazie płyny mogę polecić z czystym sercem. Efekt po paru stosowaniach płynu SENSITIVE jak narazie zauważyłam tak jak mąż że na zębach nie osadza się tak szybko osad nazębny, a co do łagodzenia wrażliwych miejsc myślę że na ten efekt będę musiała jeszcze poczekać, może za dwa dni będzie już widać ten efekt. Ponieważ jestem cały czas w domu bo zajmuję się moimi brzdącami więc po każdym posiłku lecę przepłukać ząbki i uczucie jest wtedy niesamowite jak bym wyszorowała dopiero zęby, a i jeszcze jeden plus płukanie jest szybkie bo trwa zaledwie minute razem z nalaniem płynu więc jest też godne polecenia dla zapracowanych ludzi jak mój mąż więc jemu naprawdę podoba się ten płyn! Smakowo i wizualnie jak narazie nie zamienilibyśmy na inny płyn do płukania :)

monthly_2013_10/test-konsumencki-colgate_1131.jpg

Odnośnik do komentarza

I my dołączamy do szczęśliwego grona testujących płyn Colgate:) Na początku miłe wrażenie z paczuszki-niespodzianki. Po otwarciu środek pudelka krył starannie zapakowane wnętrze. Mój synek z wielką ochotą zaglądał do wnętrza i wyjmował zafoliowane buteleczki. Poza tym miał niezłą zabawę z folia bąbelkową. I tak rozpoczęliśmy pierwszy dzień testów:)

Odnośnik do komentarza

Witam

Oto moje pierwsze spostrzeżenia na temat płynów do płukania ust Colgate:
1) pojemność butelki zaskakująco duża. Z pewnością starczy dla całej rodziny na dłuższy czas (mam 4 osobową rodzinę).
2)Grafika "cieszy" oko. Jest ładna, estetyczna, czytelna, kolorowa.
3) Czytelność etykiety. Tu mam kilka zastrzeżeń, gdyż nie przepadam za szukaniem polskich tekstów (a te tutaj są na drugim miejscu zaraz po angielskim). Brakuje mi informacji ile razy dziennie mogę płynu używać, a mam manię mycia zębów i stosowania po umyciu płynu. Nie chciałabym przekraczać jakiejś dozwolonej dawki o ile taka istnieje. Mam również problem z dozowaniem. Nie bardzo dostrzegalna jest kreska miarowa. Dodatkowo po zakręceniu (po użyciu) nakrętki resztki płynu ściekają na butelkę, która później się klei.
SMAK PŁYNU:
Smak obu płynów, które testuję (Plax comlete cere i Plax complete cere sensitive) jest idealny. Nie lubię mocno miętowych smaków, gdyż przy dłuższym trzymaniu w ustach ma się wrażenie, że pieką od środka. Tu jest idealnie w obu przypadkach. Smak delikatnie miętowy (mam wrażenie, że z nutką anyżu, ale to moje skojarzenie, gdyż takiego składnika nie znalazłam w opisie). W smaku nic bym nie zmieniła, bo daje mi poczucie świeżości i łagodności zarazem.

EFEKTY:
Efekt świeżości, chłodu w ustach utrzymuje się napewno do kolejnego posiłku (co zrozumiałe). Czystość płytki nazębnej również jest dłuższy niż po zastosowaniu samej szczoteczki i pasty. Mam wrażenie "poślizgu" na zębach po przejechaniu po nich językiem. Idealnie wypłukuje reszty pożywienia ze szczelin międzyzębowych.

O dalszych efektach typu: zmniejszenie kamienia i złagodzenia nadwrażliwości zębów napisze później, gdyż jeden dzień nie wystarczy do przetestowania tych kwestii w pełni. Na to potrzeba czasu! co zrozumiałe. Mam problem z krwawiącymi dziąsłami i sama jestem ciekawa, czy po dwóch tygodniach stosowania ten problem się zmniejszy.

pozdrawiam

Kasia

monthly_2013_10/test-konsumencki-colgate_1136.jpg

Odnośnik do komentarza

Właśnie dwie butelki tego niesamowitego płynu dostałam i o moich spostrzeżeniach opowiedzieć Wam chciałam :
-butelka jest o dużej pojemności i fajnie by było gdyby na jej obrzeżach silikonowy chwytacz gościł ,czyli nakładka która spowodowałaby ,że żadna osoba starsza czy trochę mnie sprawna manualnie jej wyślizgnięciem z rąk nie martwiła by się
-smak płynu :mięta długo w ustach się utrzymuje i niezwykłe emocje na podniebieniu wywołuje
-zamiast plastikowej nakrętki gumową bym wprowadziła bo ta plastikowa ma tendencję do pękania a z silikonowej bezpieczeństwo się wyłania
-jakość płynu Colgate jest wspaniała a ja tylko bym zmianę wizualną butelki bez wstydu na rynek Polski i nie tylko wprowadzała :)
-dziąsła nie krwawią i cierpienia z bólu nie pozostawią
-kamień się nie osadza i w jedzeniu nie przeszkadza
-butelka mogłaby mieć elementy fluorescencyjne co sprawiłoby ,że nikt co do jego użycia nie pomyliłby się -często z osobami niewidomymi jako wolontariusz się kontaktuje więc niechaj dzięki mojej prośbie napis na butelce płynu Colgate z alfabetem Braille'a wyskakuje bo Ci ludzie też chcą godnie żyć i nie ma tego co kryć .

Odnośnik do komentarza

wielkie emocje mnie ogarnęły gdy się dowiedziałam że testować płyn będziemy!
jakże to frajda wielka gdy listonosz o paczce dla mnie pamiętał!
powiem wam moi mili ,że moje oczy w zadumie utkwiły
gdy w pudełku zwykłym dwie ogromne butelki się ukryły!
zaleta to iście wielka gdy pojemność nieba sięga!
do tego ładne opakowanie i produkt staje się ideałem!
ale to nie koniec dobrych opowieści
bo w butelce prawdziwe cudo się mieści!
pięknie pachnie i smakuje bez zbędnej słodyczy którą w innych płynach się czuje!
teraz w łazience kolejka jest wielka bo każdy o płukaniu jamy ustnej pamięta.
do tego cała rodzina jest wniebowzięta że Colgate kompleksowo chroni wrażliwe miejsca!
zęby zadowolone bakterie zasmucone a ja cała szczęśliwa że taki produkt nasz polski rynek przywita!

Odnośnik do komentarza

Paczka czeka już na mnie w domu. Z ogromnej ciekawości poprosiłam babcię, która przesyłkę odebrała, żeby ją otworzyła i powiedziała co w niej jest. Okazało się, ku mojemu dużemu i pozytywnemu zaskoczeniu, że są w niej aż 2 duże płyny. Już nie mogę się doczekać, aż w czwartek wrócę do domu i będę mogła rozpocząć testowanie!

Odnośnik do komentarza

Na opakowaniu płynu do płukania jamy ustnej znajduje się informacje o dwunastogodzinnej ochronie jaką zapewnia wyżej wymieniony produkt. Na początku dość sceptycznie podeszłam do tej informacji, ot taki chwyt reklamowy pomyślałam. Już po kilku użyciach wyżej wymienionego
płynu z zadowoleniem stwierdzam że to całkowita racja. Po użyciu płynu do płukania ust przez wiele godzin w ustach czuje się przyjemne odświeżenie. Już teraz wiem że po zakończeniu testu Colgate nadal będę używać jednego z płynów Colgate Plax Complete Care lub Colgate Plax Complete Care Sensitive. Ale o tym który wybiorę przekonam się za kilka dni kiedy to zacznę testować drugi z nadesłanych mi płynów Colgate Plax Complete Care.

Gratuluje wszystkim szczęśliwcom, którym udało sie zakwalifikować do brania udziału w teście konsumenckim Colgate.

Odnośnik do komentarza

Kolejny dzień testów

co nowego zauważyłam??
Płyn działa "kojąco" na moje zęby.
Ostatnio czułam ostry ból zębów,nawet zapisałam się do dentysty,ale wcześniej przyszły mi płyny Colgate. Po kilkudniowym stosowaniu zauważyłam,że ból zniknął. Brak osadu to dodatkowy atut,który dostrzegłam-idealnie nadaje się na szybkie wyjścia,kiedy ma się mało czasu-30 sekund i zęby są fresh :D

Polecam wszystkim spóźnialskim,którym czas zbyt szybko umyka!

Odnośnik do komentarza

Tak wiec po kilku dniach stosowania moge z wielka satysfakcja stwierdzic, ze moje zeby nie sa tak strasznie wrazliwe:) Kiedys pijac kawe i jedzac loda, doslownie krzywilam sie z bolu, a wczoraj na babskim spotkaniu, wielka i mila niespodzianka:) Juz sie przygotowalam na fale klujacego bolu, a tu niespodzianka:) NIc a nic nie bolalo:)
To jest to, co tygryski cenia najbardziej:)

Odnośnik do komentarza

Płyny Colgate testuje już od kilku dni wiec mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami Butelka duża bardzo wydajna . Płyny są bardzo delikatne nie drażnią dziąseł mają przyjemny miętowy smak który utrzymuję się na jakąś godzinkę gdy się nie je . Jedyne co można by było zmienić zakrętkę bo jak już wezmiemy płyn do ust i chcemy zakręcić z powrotem resztki spływają po butelce na to można by było coś poradzić. A tak wszystko inne jest ok jeszcze nie mogę powiedzieć czy jest jakaś różnica na ząbkach bo to za krótko ale jestem prawie pewna ,że wszystko się sprawdzi w 100 % :)

Odnośnik do komentarza

Od czego by tu zacząć... Płyny Colgate dotarły do naszego domu w czwartek. Pierwszy za ich testowanie zabrał się mój mąż. Otworzył butelkę z Complete Care i ten sobie przywłaszczył. Mi został do testów różowy, ha! mój ulubiony kolor ;)
Po pierwszym użyciu usłyszałam z ust mężczyzny mojego, że ten płyn jest lepszy od tego poprzedniego (dodam, że ostatnio mieliśmy płyn konkurencyjnej marki i nieźle się na nim zawiedliśmy, więc raczej nie zagości już w naszym domu).
Ale przejdę do meritum sprawy, żeby Was Kochani za bardzo nie zamęczyć moim opiniowaniem. Tak więc:
- butelka jest fajnie zaprojektowana i ma dobrze przemyślany kształt (płaska) a tym samym dobrze "leży" w dłoni, nie wyślizguje się nawet gdy mam mokre ręce a to duży plus, jej pojemność jest jak dla mnie w sam raz
- etykieta jest wyrazista ale nie gryzie w oczy, jest przemyślana i co najważniejsze nie ma tysiąca informacji przez które człowiek głupieje, dodałabym tylko bardziej "wyłupiasty" napis mówiąc potocznym językiem ;)
- nakrętka jest dla mnie bardzo komfortowa, bo nadaje się też do płukania zębów wodą po szczotkowaniu i nie muszę biegać w poszukiwaniu kubka po domu
- dozowanie jest wyraźnie zaznaczone na nakrętce, więc wiem ile mam płynu użyć
- smak przyznam, że jeszcze nie próbowałam "niebieskiego" płynu, ale mój mąż jest zadowolony, z jego opinii wynika, że płyn nie pachnie chemicznie, alkoholowo i nie gryzie w nozdrza, ma ponoć trochę intensywny ale nie za bardzo smak
używam "różowego" i mogę wypowiedzieć się na jego temat - ma miły zapach, nieodstraszający, także nie chemiczny i dodatkowo jak dla mnie - wrażliwca - jego główną zaletą jest to, że nie szczypie w dziąsła a tym samym ich nie podrażnia, smak jak dla mnie ok!
Obydwa płyny na długo odświeżają oddech i pozostawiają miłe uczucie czystości w ustach. Zauważyliśmy, że zęby dłużej są lśniące i czyste. Na pewno jest na nich mniej osadu, co jest dla nas bardzo ważne ponieważ pijemy dużo kawy i herbaty, a dodatkowo mój mąż pali papierosy. Przyznam szczerze, że po płynie Colgate Plax Complete Care jego oddech jest dużo świeższy i mniej wyczuwam "papierochy", ale to w sekrecie Wam zdradzam bo do rzucenia tego nałogu go wciąż namawiam, więc cicho sza! Complete Care Sensitive jestw prost stworzony z myślą o mnie i moich problematycznych dziąsłach oraz nadwrażliwych zębach - nie wiem czy to sugestia czy faktycznie, ale trochę mniej moje uzębienie panikuje podczas picia zimnych napoi albo gorących, ale zobaczymy jak będzie po dłuższym stosowaniu.
Mogę z czystym sumieniem przyznać, że na pewno te płyny pojawią się jeszcze nie raz w naszych domu i będę je polecać znajomych. Ba! Moja Mama już zakupiła to "różowe cudo", ponieważ te problemiki jamy ustnej odziedziczyłam po Niej właśnie.
Jestem zadowolona jak na razie i bardzo pozytywnie nastawiona do tego testowania. Czas pokaże jak będzie później, ale myślę, że firma Colgate mnie nie zawiedzie.
Dziękuję za możliwość testowania :)

Odnośnik do komentarza

Dostałam płyny w piątek - bardzo sie cieszę, bo jestem bardzo zainteresowana testowaniem.

http://goldenka.strefa.pl/cool.jpg

Testowałam wczoraj i dzisiaj i oto moje pierwsze spostrzeżenia:

1. OPAKOWANIE
Opakowanie bardzo mi się podoba - podoba mi się przezroczysta butelka, dzięki niej wiem nie tylko ile mam płynu, ale także widzę jego kondycję, czy np. nie wyglada inaczej, czy wszystko jest ok. Etykieta jest atrakcyjna, ale ja dopisałabym dwie rzeczy:
- czy po płukaniu płuczemy jeszcze wodą - wiem, że to może głupie pytanie, ale pierwszy raz, gdy kupiłam płyn, to się nad tym zastanawiałam.
- czy mogą go używać dzieci, jeśli tak, od jakiego wieku - sama jestem mamą i zastanawialam się, czy mogę dać płyn do płukania jamy ustnej dziecku. Jest info, aby przechowywać zdala od dzieci do 6 lat ale nie wiem, jak to rozumiec - czy im nie wolno, czy mam trzymać zdala, aby np. nie wypiły płynu.
Wpis wygląda tak:

http://goldenka.strefa.pl/coooltrzy.jpg

"(...) Nie połykaj. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci poniżej 6 lat* przed bakteriami i osadem nazębnym."
wiec tak, jak wspomniałam - trzymać z dala od dzieci, aby nie wypiły, ale czy 6 latkowie mogą stosować? i skąd te urwane zdanie "przed bakteriami i osadem nazębnym"? :-)

Fioletowy płyn ma otwieraną ksiażeczkę - jest wg mnie atrakcyjniejsza, łatwiej się czyta informację niż małe białe literki na przezroczystym tle. Ale jest to drobna uwaga, którą wywnioskowałam na zasadzie porównania, na pewno nie jest to jakiś minus różowego płynu.

http://goldenka.strefa.pl/cooldwa.jpg

Na to zwróciłam uwagę, inne informacje i wygląd jest atrakcyjny, butelka jest wygodna.
W skali 1-5 daję 5.

2. SMAK
Smak płynu mi odpowiada, bardziej ten fioletowy - różowy -sensitive, jest dla mnie trochę słodki. Gdybym miała wybierać pod kątem smaku wybrałabym fioletowy - lubię świeżość. I temu płynowi za smak dałabym 5 punktów natomiast różowemu 4, choć różnica nie jest jakaś super wielka, to jednak wyczuwalna.

3. EFEKTY
Pierwsze co zauważyłam, to to, że po płukaniu moje zęby są gładkie. Jak przeciągam po nich językiem, czuję ich delikatnosć. Bardzo jest to na plus, bardzo mi się ten efekt podoba.
Stosuję od wczoraj, więc innych efektów jeszcze nie zauważyłam, ale będę informowała :)
Pierwsze spostrzeżenia - na plus. Oby tak dalej!

"Jeśli w niebie nie ma psów, to po śmierci chcę iść tam, gdzie id

Odnośnik do komentarza

Yoasia435
A ja z przykrością muszę stwierdzić, że płyny do mnie nie dotarły :( zawiodła firma kurierska, na której stronie widnieje status, że przesyłka została doręczona, co niestety nie miało miejsca. Interweniowałam i czekam na wyjaśnienie sprawy z ich strony...
Dobrze, że skontaktowała się Pani z firmą kurierską, na pewno uda się to załatwić :)

Odnośnik do komentarza

Tak, na weekendzie nawet dałam płyn do wypróbowania swojej mamie i bratu. Oboje byli bardzo zadowoleni ze smaku i efektów. Po stosowaniu płynu znacznie dłużej niż po zwykłym szczotkowaniu, czuć świeżość w ustach i zęby są takie gładkie, że aż miło. Ciągle jeszcze nie zaczęłam drugiego płynu, bo nie chce tak skakać i mieszać. Najpierw planuję około tygodnia przetestować jeden płyn, a potem dopiero drugi.

Odnośnik do komentarza

Redakcja
Yoasia435
A ja z przykrością muszę stwierdzić, że płyny do mnie nie dotarły :( zawiodła firma kurierska, na której stronie widnieje status, że przesyłka została doręczona, co niestety nie miało miejsca. Interweniowałam i czekam na wyjaśnienie sprawy z ich strony...
Dobrze, że skontaktowała się Pani z firmą kurierską, na pewno uda się to załatwić :)

Też mam taką nadzieję, już nie mogę się doczekać możliwości testowania :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj podzieliłam się płynem do płukania jamy ustnej Colgate z moim partnerem. Wygląda na to że od wczorajszego wieczoru będziemy wspólnie testować produkty Colgate.
Jako że mój luby jest osobą bardzo wymagającą i krytycznie nastawioną do życia, byłam niezmiernie zdziwiona gdy powiedział iż płyn do płukania ust Colgate to świetny produkt i od teraz juz nigdy nie będzie stosował innego płynu do płukania ust.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...