Skocz do zawartości
Forum

Baza pod makijaż


Gość MoniaOs

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry :)
szukam dobrej bazy pod makijaż, ktora jest w miare przystepnej cenie, a która pomoże w utrzymaniu się makijazu.
szukam też utrwalacza w spray'u do makijazu, jeżeli któraś z Pań może coś polecić to czekam na komentarze :)

Odnośnik do komentarza

Bazę pod makijaż warto dobrać odpowiednio do typu skóry. W przypadku cery suchej warto wybierać bazy nawilżająco-rozświetlające. Z kolei w przypadku cery mieszanej lepiej sięgnąć po bazę matującą (np. Dax Cosmetics - Cashmere Secret). Nie wiem jaką Pani ma cerę, ale na pewno w wyborze bazy pomogą Pani konsultantki w drogerii kosmetycznej.Co do utrwalacza makijażu to polecam spray marki Kryolan.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Wszystko zależy jaki masz rodzaj skóry, ale to już wcześniej było powiedziane/napisane. Ja osobiście mogę ci polecić tę bazę pod makijaż http://www.yves-rocher.pl/baza_rozswietlajaca_z_wyciagiem_z_wyciag_z_rozy. Używam jej już jakiś czas i jest na prawdę bardzo dobra, wszystko zostaje na swoim miejscu nawet jak nie mam czasu poprawić makijażu przez cały dzień.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Według mnie najważniejsze są składniki takiego produktu. Warto pamiętać, że nakładamy taki produkt codziennie co naraża nas na działanie wielu substancji chemicznych, które po pewnym czasie nie są bez znaczenia! Warto się więc zainteresować kosmetykami wegańskimi, które nie zawierają szkodliwych dla nas substancji. Ostatnio dużo o tym czytałam i dotarłam do marki EMANI. Używam ich bazy, która cudownie pachnie i pięknie nawilża skórę oraz przygotowuje do nałożenia podkładu. Warto poczytać o składnikach w kosmetykach.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że najtrudniej jest z tłustą cerą, u mnie zawsze już godzinę po nałożeniu makijażu skóra mocno się świeciła, z bazą, czy bez niej. W tym momencie znalazłam na tyle trwały, kryjący i matujący podkład (Infallible L'oreal), że nie potrzebuję pod niego bazy. Wygląda bardzo ładnie, cena może nie jest niska, ale często jest dostępny w promocjach. Jak znajdę jakąś dobrą bazę, spróbuję, szczególnie na takie imprezy jak sylwester. Teraz na co dzień już nie potrzebuję :)

Odnośnik do komentarza

Niestety w przypadku cery tłustej stosowanie matującej bazy pod podkład może nie być wystarczające. Dobrze by było, aby podkład również miał takie właściwości i dodatkowo był produktem typu "oil free". Poza tym, w ciągu dnia wskazane może być stosowanie bibułek matujących, które absorbują nadmiar łoju skórnego nie naruszając makijażu.

Odnośnik do komentarza

Według mnie bazy są przereklamowane. Pod makijaż lepiej jest dać jakiś lekki i naturalny podkład, który nie zatka porów i pozwoli skórze oddychać. Na przykład taki z matowym lub półmatowym wykończeniem, wtedy dodatkowo skóra nie będzie się błyszczeć w ciągu dnia. Ja lubię ten https://www.ezebra.pl/pl/products/makijaz/twarz/podklady/loreal-true-match-podklad-n2-vanilla-30ml-27485.html, bo fajnie nawilża i nie spływa po twarzy. Sam kolor chyba nie jest zbyt popularny, bo często można go dostać taniej na promocji. Ogólnie spoko podkład, nie wygląda sztucznie, a kryje całkiem długo, także w tej cenie raczej nie ma na co narzekać.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...