Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak dbać o zęby, aby były białe i zdrowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiednia systematyczność wymaga podejścia, ale to już daje naprawdę ładne, zdrowe i pozytywnie odmienione zęby. U mnie taki efekt udało się uzyskać w ciągu kilku tygodni. Powiedzmy, że z dnia na dzień nic się nie da, ale po czasie na pewno...

Odnośnik do komentarza

Podstawy. Systematyczne szczotkowanie, zdrowe podejście do zębów, normalna pielęgnacja. Ajona mnie pomogła, ale też dbałam o dietę. Nie spodziewajcie się cudów po zabiegach. Efekty w takich przypadkach są raczej absolutnie jednorazowe.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy zadbać o totalne podstawy. Sama ajona robi dużą różnicę, a zęby przy niej wyglądają zdrowo. Też nie oczekujcie cudów natychmiast - utrzymanie zębów w normalności wymaga dobrej diety i zwracania uwagi na inne tematy.

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od zębów. Jedni mają białe zęby bez większego wysiłku, inni nigdy nie będą ich mieli, nawet bardzo o nie dbając ponieważ naturalny ich kolor nie jest śnieżno biały. Warto spróbować np. laserowego wybielania w gabinecie, jest na pewno skuteczniejsze od domowych sposobów i można je dodatkowo wspomóc piaskowaniem, scalingiem czy polerowaniem zębów- zabiegów tych nie wykonamy w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zdrowe – to podstawa, czyli pamiętajmy o odwiedzaniu stomatologa (nie tylko kiedy ból nie daje już żyć, ale też kontrolnie), częstym czyszczeniu zębów i dobrych produktach, bo te marketowe czasem bywają … nie najlepszej jakości. Ja teraz zamawiam przez neta w sklepie superusmiech. Aktualnie szczoteczki manualne z curenu, czyli takiego super cienkiego włókna, polecam. Do tego jakieś dobre pasty, nici itd. No i to działa, zęby mam zdrowsze, a przez to też białe.

Odnośnik do komentarza

Kochani, żadne domowe magiczne sposoby czy eksperymenty nie zastąpią zwykłego mycia zębów czy chodzenia do dentysty!
Regularne szczotkowanie i kontrolne wizyty to podstawa zdrowych zębów. Stosując dodatkowo nici dentystyczne czy płyny do płukania już perfekcyjnie dbacie o zęby.
Przeczytajcie ekspertów Smile Expert i kierujcie się tymi zasadami ;)

Odnośnik do komentarza

Ja w trosce o swój zdrowy uśmiech dokupiłam do pakietu medycznego w Lux Med, pakiet stomatologiczny Komfort. Za niewielkie pieniądze, jestem pod opieką najlepszych stomatologów z dużym doświadczeniem. To świetna oferta dla osób dbających o swoje zęby.

Odnośnik do komentarza

Niestety, w domu nie jestesmy w stanie nigdy tak same wybielic sobie zebow, jak zrobi to profesjonalista stomatolog w swoim gabinecie. Mozna stosowac pasty, szczoteczki itp - to pomoze, ale takiego efektu - nie da.
Ja chodze raz na rok/dwa na wybielanie zebow do dr Beaty Świątkowskiej: https://stomatologiaswiatkowska.pl/stomatologia-estetyczna/ - zawsze jestem zadowolona z wizyty u niej.

Odnośnik do komentarza
Gość Monikaaaaaa_L

PannaCotta
Niestety, w domu nie jestesmy w stanie nigdy tak same wybielic sobie zebow, jak zrobi to profesjonalista stomatolog w swoim gabinecie. Mozna stosowac pasty, szczoteczki itp - to pomoze, ale takiego efektu - nie da.
Ja chodze raz na rok/dwa na wybielanie zebow do dr Beaty Świątkowskiej: https://stomatologiaswiatkowska.pl/stomatologia-estetyczna/ - zawsze jestem zadowolona z wizyty u niej.

Ja mam nieco inną opinię w tym temacie. Da się wybielić, ale jeśli znajdziemy dla siebie odpowiedni preparat wybielający oraz najważniejsze, wiemy co robimy. Ja nieskromnie przyznam że mam bardzo ładne zęby. Na wizyty kontrolne oraz piaskowanie chodzę dwa razy w roku, natomiast wybielam sama. Błąd jaki popełnia większość osób wybielających sobie zęby jest taki, że nie są one świadome tego, że o te zęby po wybielaniu trzeba wyjątkowo bardzo dbać, uważać na to co się je, myć je odpowiednimi preparatami. Wiadomo, u każdego sprawdza się co innego, natomiast jeśli chodzi o higienę to ten płyn https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-advanced-white jest niezbędny, niezależnie od tego w jaki sposób wybielaliśmy zęby.

Odnośnik do komentarza

Można też raz na jakiś czas zrobić zdjęcie pantomograficzne zębów aby sprawdzić czy od środka z nimi wszystko ok. Mi tak dentysta powiedział więc raz na rok przed wizytą u niego robię takie zdjęcie w warszawskiej pracowni Diagdent. To bardzo przydatne badanie bo dentysta może ocenić stan zębów i dziąseł również od środka nie tylko z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza

chyba najczęściej się pojawia to, żeby, jak chcemy mieć białe zęby to myć ją sodą oczyszczoną. Jak ja to słyszę to mnie osobiście przechodzą ciarki, bo można przez to zniszczyć sobie szkliwo. co do mycia po każdym posiłku to nie koniecznie to jest wskazane, bo jak zjesz np. cytrusy to kwas w nich zawarty, jak wejdzie w reakcje z pastą też ci szkliwo może uszkodzić. Na pewno ważna jest higiena i moim zdaniem to, żeby regularnie chodzić do dentysty. Ja się grzecznie co pół roku melduję w Bamedzie na usuwaniu kamienia i kontroli. Jak usunę kamień to zęby są znacznie bielsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...