Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć próchnicę?


Gość czerwon4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda leczenie próchnicy? Czy można jakoś walczyć z nią samemu? Czy jest to kosztowne? Niestety, moje tylne zęby są obsypane ubytkami, a ja nic z tym nie robiłam. Mam 19 lat. Bardzo niechętnie, ale jednak, zaczynam powoli rozmyślać nad wizytą u dentysty. Zęby mnie nie bolą, problem rozwija się bardzo wolno, ale zaczynam się bać o to, co z nimi będzie w przyszłości. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

owszem jest kosztowne. W zależności od tego co Ci będą tam robić, jaką pllombe wybierzesz to taka będzie cena. Na ogół za białą plombę światłoutwardzalną chcą od 50 zł w górę.
Za jeden kanał coś koło 60-80 zł. Zęby mają od 1-4 kanałów przeciętnie ...

Odnośnik do komentarza

byłam już jakiś czas temu. nie chodzę regularnie na wizyty. do końca września mam zamiar się wybrać. ogólnie to, czy bym poszła rok temu czy wcześniej dużo by nie zmieniło, bo obserwuję zmiany i nie dostrzegam drastycznego pogłębienia problemu.
częściowo odwlekanie z wizytą było związane właśnie z tym, że leczenie zębów jest kosztowne. nawet jak z mamą ostatnio rozmawiałam, to pierwsze co zwróciła uwagę na koszta. na szczęście ostatnio uporządkowałam sprawę z oszczędnościami i nie muszę jej obarczać tym problemem.

Odnośnik do komentarza

Warto wybrać sie od razu. To dobrze,ze sama kontrolujesz zęby ale to nie wystarczy.Samokontrola jedynie moze pomoc w leczeniu. Stomatolog zawsze wiecej zauważy,wyleczy i nie bedzie problemow.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

to że nic nie widac albo nie zauważasz drastycznych zmian jeszcze nic nie oznacza - zapewniam Cię., Co do kosztów to można je zredukować prawie do minimum. Poszukaj kliniki przy akademii medycznej albo wydziale stomatologii, tam jeśli leczysz się u studentów masz leczenie gratriś :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...