Skocz do zawartości
Forum

Pomoc żywnościowa w Warszawie


Gość MlecznaKraina

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mi czytać takie wpisy i zawsze mnie szokują. Wiem, że naprawdę wiele osób ma te problemy, ale to jest coś co w ogóle nie powinno mieć miejsca.
Przede wszystkim zgłoś się do mopsu i dowiedz się, gdzie w Twojej okolicy są stowarzyszenia pomagające takim osobom. Możesz zgłosić się także do kościoła, myślę, że w większości kościołów są organizowane takie datki. Spróbuj także poszukać organizacji wydających posiłki np. osobom bezdomnym, tu masz przykłady:
http://www.warszawa.caritas.pl/ http://warszawa.przymierzemilosierdzia.pl/ http://www.ngo.pl/files/pomocspoleczna.ngo.pl/public/tekstyPSP_pdf/2007/Bezdomni06_07_Warszawa.pdf => tu masz sporo adresów, wiem, że większość dotyczy bezdomnych, ale jak pójdziesz i powiesz w czym rzecz to na pewno coś pomogą/doradzą.

Powodzenia, odezwij sie co u Ciebie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Nie chcę pana urażać ale na chłopski rozum , po co panu laptop jak pan ma taką małą pensię ? Mam 12 lat, i już WIEM jak należy rozkładć pięniądze jak je wydawać alby nie zbankrutować.
Jak dla mnie to pan na peewno ma rodzinne, a w takich sytuacjach too jest koniczne! Niech pan się wprosi do kogoś na tzn. podwieczorek!
Jak pan już go ma to niech zapyta wujka GOOGLE "DARMOWE JEDZENIE W WARSZAWIE"

Odnośnik do komentarza

"po co panu laptop jak pan ma taką małą pensię">po to mu laptop, żeby zupełnie nie być odciętym od informacji, od świata. Do zaminy pracy też się czasem przydaje.
Boże mój co to za kraj, że człowiek pracujący prosi o jedzenie :(
Tarja hej

Odnośnik do komentarza
Gość KrukBiały

[quote="Alley"]Nie chcę pana urażać ale na chłopski rozum , po co panu laptop jak pan ma taką małą pensię ? Mam 12 lat, i już WIEM jak należy rozkładć pięniądze jak je wydawać alby nie zbankrutować.
Jak dla mnie to pan na peewno ma rodzinne, a w takich sytuacjach too jest koniczne! Niech pan się wprosi do kogoś na tzn. podwieczorek!

To mało wiesz. Mieszkaleś kiedyś sam? Są ludzie co zarabiają te 1 500zł i płacą 1000zl czynszu, zostaje 500zl. Trzeba kupić bilety na komunikację miejską, opłacić rachunki i kupić żarcie. Wystarczy popatrzeć na ceny jedzenia by się przekonać jaką małą wartość ma pieniądz u nas.

Odnośnik do komentarza

Alley
Nie chcę pana urażać ale na chłopski rozum , po co panu laptop jak pan ma taką małą pensię ? Mam 12 lat, i już WIEM jak należy rozkładć pięniądze jak je wydawać alby nie zbankrutować.
Jak dla mnie to pan na peewno ma rodzinne, a w takich sytuacjach too jest koniczne! Niech pan się wprosi do kogoś na tzn. podwieczorek!
Jak pan już go ma to niech zapyta wujka GOOGLE "DARMOWE JEDZENIE W WARSZAWIE"

Po tym poście widać jakie jest Twoje podejście i wiedza o obecnym świecie. Tak naprawdę nic nie wiesz. rodzice płacą Ci kieszonkowe, nie musisz płacić za mieszkanie, za media ( gaz, wodę, itp) nic nie wiesz o lokowaniu pieniędzy... więc prosze Cię swoje uwagi zachowaj dla siebie bo tylko się wygłupiłeś tą wypowiedzią

Odnośnik do komentarza

to nie jest wyżywanie się, tylko zwrócenie uwagi na to jaki ma stosunek to autora postu, który jest w trudnej sytuacji i nie potrzeba jeszcze poniżania go z tego powodu. Przynajmniej jest takie moje zdanie. Ja tu nie widzę aby ktokolwiek się na niej czy nim wyżywał

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Alley napisała swoje zdanie . .Gdyby miała kilka lat więcej mysle ze z innej strony widziałaby problem
Ona poniża tak ? A inni ,dorośli tylko zwracają uwagę pisząc ze sie wyglupiła .Tylko .

Wspólczuję takim ludziom .Sama jak tylko mam mozliwosc to pomogam .Czasem naprawde warto zapukać do czyichś drzwi i poprosic o wsparcie ...

Odnośnik do komentarza

Echhh fakt reakcja byla ostra, bo to delikatna sprawa jest i nie powinno się tak pisać.
Do autora postu może poszukaj jadłodajni przy kościołach albo organizacjach?
Innym sposobem choć nie polecam Ci go wykorzystywać zbyt często jest wpadanie do kogoś w porze posiłku, zazwyczaj wtedy pada stwierdzenie zjesz coś? Nie chcę Cię urazić ale to taka już ostatnia szansa
Po za tym warto jest zrobic mały zapas. Np przeglądać gazetki supermarketów i ak jest jaka promocja to kupić i zamrozić, wtedy zawsze może to długo poleżeć i jak znowu bedziesz miał taką sytuację to poratuje Cię. Innym rozwiązaniem jest szukanie produktów ze zbliżającym się końcem terminu ważności, zazwyczaj są one dość mocno przecenione. To tez jakieś wyjście jest. Tak samo z mocno dojrzałymi warzywami czy owocami - do sosu się nadadzą, do zupy tak samo ( a zazwyczaj również są przecnione)

Odnośnik do komentarza

u Kapucynów na Miodowej dają jeść, tylko trzeba być rano chyba o 11ej. Tam bezdomni dostają jedzenie, ale lepsze to niż nic (to ten kościół gdzie w Boże Narodzenie jest ruchoma szopka).

Poza tym teraz są tanie pomidory, po 1,5zł.-2/kg na Pradze, tam gdzie rondo u zbiegu Grochowskiej i Al.Stanów Zjedn. Jak masz słoiki, to możesz zrobić sobie przeciery na zimę, przecierając przez maszynkę na przykład i na słoik łyżeczka soli i łyżeczka cukru i zawekować gotując w garnku z wodą.
Nie wiem ile masz pieniędzy, czasu i czy masz jak je zrobić. Słoiki można pozbierać po sąsiadach, ja tak robiłam.
Warto by było zrobić jakieś zapasy na zimę. Tak na szybko to warto mieć w domu ryż ( ze śmietaną i cynamonem jest pyszny:) i syci) .
Powinienś mieć jakieś zapasy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...