Skocz do zawartości
Forum

Chińskie bańki a cellulit


Gość Facik

Rekomendowane odpowiedzi

~osmiornica
ja mam takie gumowe, niebieskie, sprawdzają się świetnie, ale żeby efekty były lepsze to zmieniłam też dietę, zaczęłam też ćwiczyć i brałam detocell, efekty były i utrzymują się nadal.

Niebieskie, gumowe bańki są najprostsze w obsłudze i chociażby dlatego warto z nich korzystać - w szczególności jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy kontaktu z tego rodzaju produktem. Na temat samego masażu bańką chińską można poczytać tutaj http://portal.abczdrowie.pl/masaz-banka-chinska.

monthly_2013_10/chinskie-banki-a-cellulit_1149.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Chochlik87

Orzech laskowy - do stosowania czego jest wiele przeciwskazan ? Suplementow czy baniek ?
Wiolusia - ja rowniez mam przeciwskazanie do stosowania baniek, jednak nie stawialabym sprawy tak aby walka z cellulitem opierala sie glownie na suplemencie. Owszem stosuje detocell, ale nie zapominam o ruchu i rozsadnym odzywianiu.

Odnośnik do komentarza

~Orzech laskowy
ale do stosowania ich jest dość sporo przeciwwskazań....

Baniek nie należy stosować w przypadku ciąży, menstruacji, infekcji bakteryjnej czy wirusowej, chorób skóry, skaleczeń, żylaków, kruchych naczyń krwionośnych (zwiększone ryzyko wystąpienia podskórnych wylewów czyli siniaków) oraz nowotworów. Warto jednak wiedzieć, że są to przeciwwskazania, które również wykluczają wykonanie wielu innych zabiegów w obrębie ciała czy twarzy (np. masaż, itd).

Odnośnik do komentarza

~Majeenson
Popieram Chochlika. Jeśli nie wprowadzisz odpowiedniej diety i wystarczająco ruchu, to przegapisz na prawdę dobrą zabawę w obserwowaniu niezwykłej przemiany ;)

Zgadza się, w terapii redukującej cellulit najskuteczniejsze są metody skojarzone - czyli połączenie racjonalnej diety, aktywności fizycznej oraz masaży :)

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej bańki chińskie redukują cellulit. Można je wykonywać samemu w domu, aczkolwiek na pierwszy zabieg radzę udać się do specjalisty by podpatrzeć technikę wykonywania zabiegu. Zawsze kierunek masażu bańką powinien być dosercowy- w przeciwnym razie możemy uszkodzić zastawki żylne i narobić sobie dużego kłopotu. Bańki chińskie nie powinny być wykonywane u osób z pękającymi naczynkami oraz żylakami. Najlepiej kupić je w aptece (te gumowe są jak najbardziej w porządku) oraz mieć na uwadze fakt, że guma też z czasem parcieje i bańki należy wymienić. Najlepszy efekty zawsze osiągniemy działając kompleksowo a więc obok zabiegów z wykorzystaniem baniek chińskich obowiązkowo aktywność fizyczna oraz zdrowe nawyki żywieniowe.

Odnośnik do komentarza

Trzeba popytać jakie te masaże są - bo jak bańką chińską (wiele salonów oferuje właśnie taki masaż antycellulitowy) to można go sobie samemu zrobić w domu - kupić w aptece bański chińskie (takie niebieskie kosztują ok 20zł), jakąś oliwkę antycell lub olejki (geraniowy, grejfrutowy chyba są antycell) i samemu robić 
mi robi te masaże chłopak  od niedawna, więc moze z czasem coś dadzą..

Najlepsze jednak rezultaty dały  u mnie ćwiczenia. Wiadomo, ze efekt nie pojawi sie od razu ale przy regularnych ćwiczeniach zobaczyłam spore zmniejszenie cellulitu. Warto zastanowić się nad kupieniem sobie rowerka treningowego, Spokey ma obecnie dobre ceny na rowerki https://sklep.spokey.pl/pol_m_Sporty_Fitness_Rowery-393.html

Odnośnik do komentarza

Chodzenie nago jest bardzo dobre na problemy z cellulitem. Nie widziałam jeszcze aby którakolwiek z naturystek miała cellulit. Skóra powinna oddychać, więc polecam latem nagie opalanie i pływanie. Picie kawy nago, rankiem jest też bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...