Skocz do zawartości
Forum

Zdrada oczami kobiety


Gość Różyczk_Złota

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia zauważyłem, że chyba kobiety częściej wybaczają zdradę, zwłaszcza jeśli to był "ten jeden jedyny raz i chodziło tylko o seks". Myślę, że wybaczenie zdrady równa się kolejnym zdradom, bo skoro za 1 razem jakoś się udało to znowu też się uda.

Odnośnik do komentarza

austeria
To jest bardzo złożone pytanie. Czy bym wybaczyła- wybaczyłabym, obojętnie czy by to była jednorazowa zdrada, czy romans, czy romanse. A czy bym była nadal z mężem, to wszystko by zależało przede wszystkim z kim to zrobił i w jakich okolicznościach.

ciekawe podejście... możesz je rozwinąć? Dlaczego to by zależało od tego z kim by to zrobił?

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Kiedyś myślałam że zdrady nigdy nie można wybaczyć.Po 40 latach małżeństwa przeżyłam zdradę męża emocjonalną do koleżanki z pracy.Nie wiedziałam że może to tak bardzo boleć bo zawiodłam się na człowieku któremu ufałam bezgranicznie. I teraz moje życie już wygląda inaczej już nie wierzę i w ogień bym nie poszła,żałuję że dopiero teraz to zrozumiałam szkoda mi tych lat uczciwych Ale mam zamiar teraz przewartościować swoje życie.Ale niestety nie potrafię wybaczyć bo to nóż wbity w serce i w plecy.

Odnośnik do komentarza

Pikaczu
austeria
To jest bardzo złożone pytanie. Czy bym wybaczyła- wybaczyłabym, obojętnie czy by to była jednorazowa zdrada, czy romans, czy romanse. A czy bym była nadal z mężem, to wszystko by zależało przede wszystkim z kim to zrobił i w jakich okolicznościach.

ciekawe podejście... możesz je rozwinąć? Dlaczego to by zależało od tego z kim by to zrobił?

Bo inaczej się podchodzi do zdrady z koleżanką z pracy, tirówką czy siostrą, tutaj można wymieniać i wymieniać. Przynajmniej dla mnie jest różnica i do każdej sytuacji inaczej bym podeszła.

Odnośnik do komentarza

~Lawendowa
Zdrada to zdrada, nie wierzę, że można ją tak w 100% wybaczyć i zapomnieć. Nie da się człowiek zawsze będzie o niej pamiętał...

Zgadzam się w 100%.

Co do tego, z kim była zdrada, to może jakieś znaczenie to ma, ale moim zdaniem znacznie mniejsze, niż sam fakt zdrady. Zwłaszcza dla związku. Natomiast spośród tych trzech wymienionych wyżej przypadków najgorzej bym podeszła do zdrady z prostytutką. Pewnie miałabym po tym duży problem z pogodzeniem się ze swoim byłym nawet długi czas po rozstaniu...

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Chłopakowi nie wybaczyłabym zdrady, ale mężowi tak. Oczywiście nie tak od razu, ale z czasem wróciłabym do takiego męża. Ale to dotyczy tylko jednorazowego przypadku. Gdyby historia się powtórzyła to byłby koniec. Romansu nie wybaczyłabym nigdy. Dla mnie to jest zbyt świadome krzywdzenie żony, okłamywanie często przez wiele miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Kiedy byłam młodą mężatką wydawało mi się że zdrady nie da się wybaczyć .Teraz myślę ,że też nie da się wybaczyć ale co bym zrobiła nie wiem a jak nie jestem pewna to pewnie bym się zastanawiała.Nie chciałabym tego przechodzić na własnej skórze.Jest to najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć człowiekowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...