Skocz do zawartości
Forum

Badanie przez lekarza penisa i jąder podczas bilansu


Gość toomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat, więc pisze tu. Mam 15 lat. Przed zakończeniem roku szkolnego musiałem zrobić badania jakieś bo tak to nie otrzymałbym świadectwa, więc poszedłem na to badanie. I wszystko było fajnie lecz w pewnym momencie lekarz powiedział mi, że badaniu podlega tez przebieg dojrzewania i poprosił mnie o zdjęcie majtek, ja mu powiedziałem, że się wstydzę i że na pewno jest wszystko dobrze, ale on się upierał przy swoim, że musi uzupełnić kartkę z badaniem. Lecz w koncu wiedziałem, że go nie przekonam go i zdjąłem bokserki dla świętego spokoju. On mi sprawdzał jądra i naciskał je i pytał czy bolą oraz zsuwał napletek i oglądał żołądź.

I mam pytanie czy to normalne takie badanie? Każdy takie coś w szkole ma?

Odnośnik do komentarza

W necie co do mojego bilansu znalazłem coś takiego

"W czasie badania lekarskiego zwraca się szczególną uwagę na:
rozwój wtórnych cech płciowych: piersi i owłosienie łonowe u dziewcząt, zewnętrzne narządy płciowe u chłopców"

Odnośnik do komentarza
Gość lekarzyk

W badaniu bilansowym podlega faktycznie ocena dojrzewania płciowego w tym celu należy zbadać u chłopca/mężczyzny zarówno jądra jak i penisa. Jest to normalne badanie rutynowe. Można odmówić ale lekarz wówczas powinien odmówić przeprowadzenia badania bilansowego i wydania orzeczenia (ze wszystkimi tego skutkami). To że większość lekarzy tego nie bada to źle! Potem są dwudziestokilkulatkowie ze stulejką albo pretensje że nie można mieć dzieci bo lekarz nie zauważył (bo nie zbadał!) że są nie-zstąpione jądra i się prawidłowo nie rozwinęły...
Badanie powinno być przeprowadzone z poszanowaniem intymności, delikatnie i być poprzedzone spokojnym wytłumaczeniem dlaczego trzeba to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Ja też były badania lekarskie jestem 14, a ja też lekarz w końcu zbadał dojrzewania. Co przeszkadza mi to, że chciał sprawdzić, czy ja nie stulejki i powiedział mi, aby sprawdzić, konieczne jest, że penis jest wyprostowany. Więc on przetarł mojego penisa, aż staje się dość trudne, byłem bardzo zawstydzony! Na szczęście ja nie stulejka, i powiedział, że wszystko jest normalne.

Odnośnik do komentarza

lekarze boją się o posądzenie molestowania, więc coraz częściej olewają te bilanse, chociaż niektórzy lekarze to w ogóle te badania mają gdzieś. Ale prawda jest taka, że dla waszego zdrowia powinniście zdjąć majtki, bokserki czy biustonosze. W Polsce mamy taki zaścianek, na Zachodzie, byście za odmowę badania bilansowego bylibyście jeszcze ukarani, w sumie wasi rodzice. Tak jak jest obowiązek dbania o zęby dziecka na zachodzie, a jak ktoś nie dba o zęby swych dzieci, ten od razu jest wzywany do wyjaśnień. i bardzo dobrze, bo potem są choroby, zwłaszcza serca. Jak chłopaki chodzą na basen czy sport uprawiają, to jakoś im nie przeszkadza wspólny prysznic? Coś nie halo jest z wami. i wcale nie trzeba od razu być gejem czy molestować kogoś, bo zachowujecie się jak jehowi, im nie wolno przetaczać krwi, bo to niezgodne z ich "religią". Jasne, możecie się krępować, ale nic w tym nienormalnego nie ma. Potem jak się coś będzie dziać z wami, to będziecie winić za to lekarza, a nie siebie. Ot, taka mentalność Polaka od najmłodszych lat...

Odnośnik do komentarza

Chyba tak po prostu robią podczas bilansu.

U mnie też zawsze podczas bilansu były zdejmowane majtki. Jak byłem młody to badała mi jądra (tak jakby ściskała, albo wyciskała z worka), a potem odklejała i odciągała napletek żeby zobaczyć czy penis się dobrze rozwija.

Jak miałem dojrzewanie to ogólnie badane były włosy na podbrzuszu i ściąganie napletka. Jajek już nie dotykała.

Najgorzej było na bilansie 18 bo wtedy musiałem zmienić lekarza (na takiego dla dorosłych) i miałem wszystko na bilansie badane od początku a dodatkowo miałem też normalne badanie dorosłych.
Napletek musiałem samemu odciągnąć całkowicie jeszcze przed badaniami. Badanie genitali było bezpośrednio po badaniu brzucha (takim ugniataniu). Najpierw było standardowo badanie włosów, potem coś w rodzaju mierzenia wielkości jąder. Tylko że zamiast normalnie zmierzyć wielkość, to miała przygotowane coś w rodzaju breloczka z kulkami różnej wielkości i porównywała na oko rozmiar. To wyglądało mniej więcej tak że ściskała mi jedno jądro tak jakby chciała wycisnąć mi je przez worek. Skóra na worku się przez to bardzo rozciągała i było dokładnie widać kształt i wielkość jądra i porównywała z kształtem kulek na breloczku. Potem to samo było z drugim. Po badaniu miałem bardzo rozciągnięte rzeczy, więc żeby mi się wszystko z powrotem obkurczyło, wypchnęła mi palcami jądra z worka do brzucha na czas pozostałych badań.
Potem było badanie penisa. Najpierw rozciągnęła otwór na samym czubku i patrzyła do środka czy nie ma zmian. To mnie bolało, pytała czy mnie piecze przy sikaniu. Potem sprawdzała czy nie mam grudek w penisie (ściskała od brzucha do końcówki). Na samym końcu było badanie czy jestem zdrowy pod względem seksualnym. To wyglądało mniej więcej jak masturbacja, ale trwało znacznie krócej. Najpierw kilka razy miałem zdjęty i założony napletek aż lekarka uznała że jest wzwód. Potem oglądała czy penis ma odpowiedni kształt (na oko) i twardość. Wydaje mi się że rozmiaru nie mierzyła. Potem jeszcze miałem zdejmowany i zakładany napletek aż końcówka penisa pokryła się płynem żeby sprawdzić czy jest odpowiednie nawilżenie (to chyba się nazywa pre-ejakulat). To trwało dosłownie chwilę (może 10-20 ściągnięć napletka) i na tym zakończyło się badanie (nie było badania wytrysku).
Potem jeszcze było badanie kręgosłupa, pogadanka o tym jakie szkodliwe są papierosy i narkotyki itd. Przed samym wyjściem musiałem jeszcze raz opuścić majtki żeby wycisnąć jądra z brzucha z powrotem do worka.

Ogólnie przed bilansem 18 polecam wymyć ręce (bo trzeba zdjąć napletek przed badaniami i założyć po badaniach) i nie mieć wytrysku przez 1-1,5 tygodnia. Po takiej przerwie powinno być łatwiej zrobić wzwód, więc będzie mniej obmacywania podczas badania masturbacji. Ja tak na prawdę miałem wzwód (tylko że może nie całkowity) od momentu jak tylko zdjąłem majtki, więc dużo nie musiała mi dotykać. Potem przez kilka dni miałem mocny ból jąder (od tego ściskania), więc wolałem na wszelki wypadek nie mieć wytrysku jeszcze przez kilka dni. Ogólnie trzeba obliczyć jak długo powinno się być bez wytrysku przed badaniem żeby potem, uwzględniając że przez kilka dni po badaniu będzie boleć, ten czas był jak najdłuższy, bo wtedy pójdzie szybciej podczas badania i będzie mniej obmacywania.

Odnośnik do komentarza

Masz szczęście młody człowieku, że trafiłeś do lekarza który podchodzi do swojej pracy z należytą starannością. Tak, ten lekarz zrobił to, co należy.
Być może nawet wykazał się odwagą? Dziś lekarze muszą być odważni, aby wykonywać swój zawód z należytą starannością. Ponieważ dokładając jej coraz łatwiej spotkać się z hejtem.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza
Gość Someonehere

Lepiej jak się trafi na lekaża który nie wykonuje tego badania ,ponieważ to ty decydujesz czy chcesz dbać o zdrowie, a wykonywanie tego w wieku 14-18 lat jest złe ponieważ człowiek jest w okresie dojrzewania więc nie troszczy się tak bardzo o swoje zdrowie i jest bardziej zawstydzony.

Odnośnik do komentarza

Do badania chłopaków przy bilansie to faceci powinni być, a u nas robiła to lekarka przy pielęgniarce. Bez ostrzeżenia bokserki w dół, a potem sprzęt linijką i sufmiarką wymierzyła. Potem badanie, czyli obmacywanie z maltretowaniem napletka, więc stanął mi przy tym. I znów pomiary. W międzyczasie rejestratorka z kartami przyszła do gabinetu, więc też popatrzyła sobie przez dłuższą chwilę pozostawiając drzwi otwarte na korytarz, a tam kumple na swą kolejkę czekali, więc też mieli mój pokaz na sztywno. Okropnie się przy tym czułem, bo rejestratorka młoda i ładna była.

Odnośnik do komentarza

A ja w zeszłym roku miałem badanie w Czechach. Mam 13 lat. Wchodziliśmy do gabinetu po trzech. Rozbieraliśmy się do majtek. Na początek normalne badanie. Potem majtki w dół przy kolegach. Macanie jąder, ściąganie napletka, podniecanie czy staje, potem końcem palca delitanie w odbyt. Ja byłem drugi. Stanął mi już przy badaniu kolegi. Doktor to zauważył i tylko pogłaskał po policzku. Myślałem, że się spalę ze wstydu. Przy moim badaniu myślałem, że oszaleję z podniecenia. Doktor powiedział, że jestem zdrowy. Zapytał jeszcze, czy leci mi już sperma. Powiedziałem, że nie. Wiec zapytał, czy któremuś z nas. Wtedy piewszy kolega potwierdził, że jemu tak. Pokaż potem kolegom, jak to jest. Moi kolegom nawet nie stanęło. Oni bez krępacji się rozbierają. Mnie było głupio cały czas, ale t3ź jakoś tak przyjemnie jak na mnie patrzyli. Kumpel potem zwalił se przy nas, żebyśmy zobaczyli spermę. Trochę to dziwne. Wtydziłem sìę opowiedzieć w domu.

Odnośnik do komentarza

Jak miałem 13 lat to też miałem takie badanie Mama poszła ze mną ale do gabinetu wchodziłem sam Na początku badania w samych slipch potem już bez Sprawdzał jądra moszne potem penisa napletek wedzidełko pytała czy mam już policję czy jest sperma i jaka potem owłosienie łonione Jak mi dotykał siuraka to mi stanoł ale nic lekarka nie mówiła z 12 min mi przyrodzie badała i koniec 

Odnośnik do komentarza

U nas było tak że w szkole wchodziło się do gabinetu w 3 osoby Ja i moi koledzy byliśmy jako 1 w dzienniku i poszliśmy razem do gabinetu Pani kazała sie rozebrać do samej tylko bielizny jeszcze nie wiedzieliśmy co nas czeka Robiła każdemu te same badania po kolei czyli wzrok słuch kręgosłup ciśnienie itd pod sam koniec już tak wesoło nie było Mieliśmy pojedynczo badane jaja za parwanem W wieku 13 lat nie dużo trzeba aby żołnierz zasutował Najpierw macała 1jajko potem 2 potem ciągła za całą moszne ssuwała kilka razy napletek Każdy kto wychodził z za parawanu miał sztywnego w gciach i widać było przez bokserki kto jakiego ma w erekcji Oskar nam zaimponowł jak na 13 lat jego penis mocno był już rozwinięty wyrazie bylo widać że jest grubszy i ma wyrazinie większą główke jądra też niżej wisiały bo penisa miła do góry przy gumce i widać było jak przy udach ma wybrzusze 

Odnośnik do komentarza
Gość ?Barus 13 lat 7klasa

Nie krył się zbytnio jak nic jeszcze trochę z nami posuedział kiedy poszedł kolejny i zostało nas 5 to Kamil dalej siedział z kutasem w bosach na twardo zapytaliśmy się czemu do domu nie idzie Odparł że nie spieszy mi się i jeszcze poczeka Na to reszta a co lekarka ci się spodobała wyruchać ją chcesz czy żeby Ci posała małego i zaczoł się śmiech w szatni Kamil mały to jest twój Chuuuj i chuuuj i znowu cała szatnia w śmiech W tedy Kamil zsunoł bokserki a penis wyskoczył i dyndał jak sprężyna lekko miał już zsuniety napletek i mocno napięta moszne rozdzielająca jądra na boki Wtedy 1 raz widziałem penisa kolego i to jeszcze w wzwodzie nago a nie jak u tamtych w gaciach Tamci 2 co prawie przed tem chcieli pokazać wstaki i dodeszli do Kamila 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie ?? Kuba i Filip mieli na imię No nie zły flecik ale my i tak mówi Filip z Kubą mamy więkrze na to Kamil to już boksy w dół i pokazuje na ich wybrzuszenia w boksach a jeszcze nie mieli erekcji.  Jednocześnie zdjeli i w tym momencie w szatni było już 3 nago w tym 1 ze sterczącym chujkiem. Każdy w szatni w szoku lekki zdziwienie trochę w uśmiechu bo Kuba i Filip faktycznie wyglądali od nas dojrzałej jeszcze zanim zdjeli gatki Jak czekaliśmy w szatni to ich mocniej wybrzuszał się w gaciach. A jak zdjeli to trochę mię zatkało samo to że ich można było bardziej pofałdiwana grubsza i ciemniejsze Mocniejsze i   gęstrze włosy łonowo nawej już trochę mieli przy pębku Główki też grubsze i wyraźnie szersze od trzonu u Kuby już napletek nie wystawał za główkę tylko widac było już trochę łepek. Kuba Filip delikatnie poruszali alby doprowadzić do erekcji ich mocniej wiszące jądra od Kamila zaczęły lekko się kołysać im mocniej nim majtali tym mocniej majtło moszną Kiedy im staneły Kamil schował swojego konia i przegrał Wtedy wrócił kolejny z badani też jak tamci z pindkem na baczność A co wy z chujami na baczność to tu jest teraz bilans Kuba i Filip nie tyko zakład kto ma wieszrzego bo Kamil szapanuje tobie już stoi to pokazuj Kacper potarł trochę ręką pena przez bokserki ale już będzie się nie powiększył miał tak samo sterczacego jak wrócił z badani i powiedział że nie pokaże Kuba i Filip pokaż Kacper nie Wtedy Filip i Kuba to przaz bokserki porównamy zanim je założyli to zaczęli jeszcze trochę nimi majątać aż pojawiły się żyły i napletek nie wracał na żołędzia Jak założyli bokserki to Kuba musiał wyżej naciągnąć bokserki bo nie chciał wejść do środka od naciagania  tych gaci materiał przy mosznie uwydatnił mu mocniej jądra podciagarac je wyżej brzucha i uciskajac mocniej przy dupie wyglądało to tak jakby zaraz miały wylecieć z nogawek boksów. FILIP trochę pena ułożył na bok przy gumce więc to się nie liczyło musiał go dać na godzinę 12sta  inni koledzy nie chcieli pokazać więc kolejny poszedł na badania A Kuba i Filip ze sterczacymi pałami czekali na swoją kolej Kacpra w bokerkach był szczuplejszy berdziaj cienki ale prawie tej samej długości choć jaja i łepek miał jak u przednich nie tak mocno rozwinięte Kuba zdjoł na chwilę znowu bokserki bo od tego ściskania jajek już go uciskalo wtedy zobaczyłem jak już pojawił mi się śluz przy dziurce od sikania jak lekko pulsuje mu żołnierz i jądra obniżają w dół było to tak podniecjace że prawie mi stanoł No chłopaki jak na 13 lat to szybko zaczeliscie dojrzewać wasze penisy nawet w zwisie są grupsze niż nasze A Filip ja mam 14 tak przecież rok nie zdałem  A ty Kuba nie ja mam 13 normalnie jak wy Ale faktycznie jak miałem 12 lat to już mi jądra obwisły a dopiero nie dawno penis poszerzył odpowiedział. A napletek nie masz już dziubka Kuba powiedział że jak główka się rozwija  to napina skórę penisa i Dziubek napletka już się nie robi I też od masturbacji dlatego napletek robi się krudszy A co ty masz spytał się Kuba no ja jeszcze mam pokarz wyciagł tylko trochę przez nogawke i pokazałem Kuba pokaż cały nie wstydź się została już tylko 4 w szatni ja Kuba Filip Kamil i Tomek 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...