Skocz do zawartości
Forum

Wegetarianizm a anemia


Gość proclarucli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Złośliwa

ale zauważ jedno - człowiek ma kły - po coś one w ewolucji powstały, żadna krowa czy zając nie mają kłów,
po drugie - człowiek podczas ewolucji cały czas polował aby zapewnić byt swojej rodzinie i by po prostu móc przeżyć.
Nie chodzi mi oto by zniżać się do poziomu jaskiniowca, ale oto że człowiek z zwierzęciem mają pod względem biologicznym i ewolucyjnym dość dużo wspólnego. Człowiek jest wszystko żerny więc mnie osobiście nie przeszkadza to że jem mięso. To tak jakby mieć pretensje do wilka, że zjada sarny i zające... Nie mówię tu o ludziach którzy zabijają zwierzęta dla zabawy czy ze śmierci zwierząt uczynniają widowisko... to jest poniżej bycia czymkolwiek. Jęśli zwierzę jest zabijane w sposób niehumanitarny ( tak wiem że każda śmierć jest niehumanitarna) to wiadomo burzy się we mnie krew. Nie lubię jak ktoś przed zabicie znęca się nad tym zwierzeniem, moim zdaniem ubój powinien być przeprowadzany w jak najszybszy sposób tak by zwierzę nie cierpiało./....
Ale nie oszukujmy się człowiek jest mięsożerny i ma dość dużo wspólnego ze zwierzętami...

Odnośnik do komentarza

Złośliwa to co z tego ze czlowiek ma kly"????? kły są po to aby rozszaropywac zwierrzyne jesli do tego Ci sluza to gratuluje, przeciez nie musimy sie upodabniac do zwierzat wlasnie powinnismy byc inni, ale to nigdy sie nie stanie. poza tym piszesz o polowaniu - ok nie bylo jedzenia, ludzie polowali, ale teraz mamy jedzenie i mozna naprawde fajnie sie odzywiac bez miesa. i kolejna sprawa nie ma zabijania humanitarnego i ostatnia kwestia - jesli ktos uwaza sie za czlowieka - zwierze to niech zachowuje sie jak zwierze jesli mu to nie przeszkadza to ok, bo wg mnie ja jako clzowiek nie chce sie upodabniac do zwierzaka albo do ludzi peirwotnych w futrach skroach maczuga i zdechlym zwierzakiem na ruszcie, sory ale to nie moja bajka podziwiam ludzi ktorym to nie przeszkadza

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

Powiem Ci tak jak się nie upodabniam do zwierzęcia i nie mam zamiaru, ale uważam że mięso jest potrzebne i należy je spożywać.Nie popadajmy ze skrajności w skrajność bo to do niczego nie prowadzi. Mówisz że spożywanie mięsa to jak cofanie się w rozwoju, moim zdaniem to chyba za mocno powiedziane. uważam że rośliny nigdy nie zapewnią takiego zapotrzebowania na pewne składniki co mięso i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Są składniki które występują tylko w mięsie i w świecie roślin ich nie ma. Po za tym biorąc choćby przykład żelaza, owszem występuje ono w roślinach tylko co z tego jak jest bardzo kiepsko przyswajalne w odróżnieniu od żelaza zawartego w mięsie.Jest wiele takich przykładów chociażby jeszcze witaminy z grupy B, których w roślinach jest mało. dieta powinna być urozmaicona.
co do kłów to wspomniałam o nich tylko aby pokazać że człowiek w głównej mierze jest przystosowany do spożywania mięsa a nie roślin, gdyby było inaczej to byśmy mieli dłuższe jelita, enzymy do trawienia celulozy i tym podobnych i po 5 żołądków, ale nie mamy tak. Taka nasza budowa.
Jeśli zaś chodzi o humanitarne zabijanie to ok - zbijanie to zabijanie ale chodzi o sam sposób w jaki się to przeprowadza. Jest chyba różnica pomiędzy szybką i natychmiastową śmiercią a powolnym konaniem w męczarniach to miałam na myśli mówiąc o humanitaryzmie. Bo dla mnie jest tu zasadnicza różnica.
Nie jestem jaskiniowcem, mam serce na miejscu ale nie można popadać w skrajności. Dla mnie to że ktoś chodzi w skórzanych butach nie oznacza że jest człowiekiem pierwotnym, to że ktoś ma kolagen w ustach tak samo ( kolagen wszczepiany w celu powiększenia jest pochodzenia zwierzęcego), jeśli ktoś ma płaszcz ze skóry tak samo. Takie ocenianie czarne- białe jest krzywdzące. Ja rozumiem gatunki ginące typu buty z krokodylej skóry czy jakiegoś węża - ok tego nie powinno się wykorzystywać. Nie uważam się za jaskiniowca...

Odnośnik do komentarza

hahaha dziewczyny obie po czesci macie racje, owszem soniu - zabijanie jest zabijaniem, owszem złośliwa - jestesmy miesozerni ale fakt faktem ze zwierzeta w rzezniach nie sa zabijane humanitarnie obejrzyj sobie filmiki na jutubie jak na zywca koniom krtan podzynaja na nogi je wieszaja az sie wykrwawia, jak ptakom dzioby o pile ścierają itp. gdyby to bylo tak ze swinka dostaje prad i umiera albo traci czucie i ją sie zabija to ok, ale tak nie jest i niestety zgodze sie z opinia ze te zabijanie jest bardzo niehumanitarne bardzo nie ludzkie, to znecanie sie nad zwierzetami a nie "humanitarne" zabijanie, ale jednak mieso jest potrzebne, futra i skory oczywiscie nie, ale mieso tak kwestia tylko tego ze ludzie ktorzy tam pracuje zle traktuja zwierzeta od tego dobrze by bylo zaczac bo nawet jesli zwierze idzie na uboj to i tak powinno byc szanowane i nikt nie powinien sie nad nim znecac chociazby dlatego ze jest czlowiekiem i powinien byc ludzki

Odnośnik do komentarza

Jesli nasze jedzenie jest dobrze zbilansowane i potrafiły tak dobrac składniki odżywcze to nie musimy się o nic martwic. Ja teraz kupuję produkty wege- ser, kabanosy.... w Polomarkecie. I powiem Wam że dla mojej córki która nie jest weganką nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza

Wegetarianizm może szkodzić, a braki witamin trzeba uzupełniać chemicznymi komponentami.  Poczytajcie sobie:

https://minds.pl/artykul/wegetarianizm-za-i-przeciw

Tutaj macie artykuł o wegetarianiźmie w sporcie, który  niby można uprawiać na tej diecie

https://minds.pl/artykul/wegetarianizm-w-sporcie--czy-wegetarianie-moga-uprawiac-sport

Tylko, ze to są bzdury. Nic wielkiego nie robiłem, tylko biegałem. Po 6 miesiącach dużo schudłem i trafiłem do szpitala z ciężką anemią.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim na diecie wegetariańskiej trzeba mieć pod kontrolą poziom żelaza we krwi. Miałam z początku przy przejściu niedobory, zaczęłam suplementować żelazo, bo w mojej diecie nie byłam w stanie wprowadzić stosownych zmian i teraz jest wszystko ok. Polecić mogę żelaza, które biorę, zamawiam sideral z Phamily bardzo dobrze się przyswaja. To nieprawda, że na wegetarianizmie nie można uprawiać sportu, ilu światowych sportowców jest wege? Trzeba tylko zadbać o niedobory, jednak w mięsie jest dużo bardzo dobrze przyswajalnego żelaza, z roślin nawet tych które mają go sporo to żelazo przyswaja się w małym procencie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteście na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej to koniecznie przeczytajcie ten artykuł - https://pracowniaprzyjemnosci.pl/bialko-wzorcowe-czy-znajdziesz-takie-w-weganskiej-diecie/ W diecie wegańskiej istnieje wiele możliwości, aby spożywać wystarczającą ilość białka. Warto poeksperymentować z różnymi produktami i ich kombinacjami, aby uzyskać zbilansowaną dietę, bogatą w białko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...