Skocz do zawartości
Forum

Czym zastąpić ziemniaki?


Gość ewqa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, do tej pory na obiad gotowałam sobie ziemniaki i lekko posolone zjadałam do surówki i mięsa/ryby, ale zaczęłam się zastanawiać czy może ziemniaki warto zastąpić czymś innym? Czasami zamiast ziemniaków gotowałam sobie bób lub fasolkę szparagową, może warto zastapić je ciemnym ryżem lub ciemnym makaronem? Co jest bardziej wartościowe i "mniej tuczące", jedząc ziemniaki każdego dnia i tak schudłam ale zjadałam tylko ugotowane (bez dodatków śmietany, smażenia etc). Oraz mam pytanie do experta czy nie jedząc przez 2 miesiące żadnych produktów pochodzenia mącznego (pieczywo, również odrzuciłam ryże, kasze, makarony etc) mogłam sobie zaszkodzić? Bo schudłam ale teraz powoli zaczynam jeść pieczywo ciemne i przyzwyczajać organizm

Odnośnik do komentarza

skoro odrzuciłąś wszystko.... ( co moim zdaniem nie było mądrym pomysłem) to do obiadu możesz jeść warzywa strączkowe czyli : fasola, groch, ciecierzyca, soczewica, fasolka szparagowa, groszek, lub kalafior czy brokuła. Tylko że te warzywa mogą powodować nadmierną produkcję gazów

Odnośnik do komentarza

Bardziej wartościowe od ziemniaków są pełnoziarnisty ryż oraz kasza jęczmienna i gryczana. Można również dla urozmaicenia jeść niewielką ilość makaronu z pełnego ziarna. Jeżeli proces redukcji wagi się zakończył warto dodawać do obiadu nieduże porcje węglowodanów, ponieważ są one naszą podstawą żywieniową i nie można ich wykluczać na zbyt długi czas. Najlepsze proporcje talerza obiadowego to 1/2 warzywa w postaci surówek/sałatek/gotowanych + 1/4 chude mięso/ryba + 1/4 węglowodany złożone. W dziennym menu powinnaś dodać chociaż 1 kromeczkę chleba razowego na śniadanie. Pieczywo, czy inne węglowodany są potrzebnym składnikiem diety, ponieważ zawierają wiele minerałów, witaminy z grupy B oraz błonnik pokarmowy. Do swojego odżywiania powinnaś stopniowo dodawać węglowodany i obserwować jaki to ma wpływ na masę ciała. Nie zapominaj o regularności spożywanych posiłków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...