Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karolina FFF

Produktu zbożowe a zdrowie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina FFF

Mam pytanie, od dwóch miesięcy nie jadam chleba, wyeliminowałam go całkowicie z diety , schudłam trochę i szczerze odzwyczaiłam się od pieczywa. Niestety mama ciągle zadręcza mnie, mówiąc abym zjadała chociaż kanapkę dziennie i to białego pieczywa , twierdząc, że należy spożywać pieczywo. Czy można w ogóle wyrzucić chleb z diety? To znaczy w sensie czy jest to zdrowe, czy nie spowoduje to żadnych ubytków ?(np. na śniadanie jem jajko, 5 plastrów chudej szynki, sałątkę, herbatę gorzką i czuję się syta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pieczywo jest źródłem węglowodanów, a węglowodany są źródłem energii. Jesli znajdziesz sobie inne to nie widzę problemy w tym aby nie jeść chleba czy bułek

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina FFF

Pytanie dość banalne, lecz jakie może być inne źródło węglowodanów najlepiej złożonych ? Najlepiej aby było łatwo dostępne i niezbyt drogie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chleb można łatwo sobie zrobić. Zakwas z mąki żytniej najlepiej 2000 zrobisz w parę dni potem upiec chleb i możesz jeść.
Źródła jw. czyli kasze/ryż, produkty mąki najlepiej żytniej, co bardzo polecam to strączki : ciecierzyca, soczewica, fasola i inne, można też kupić mąkę z ciecierzycy i robić placki czy inne cuda, źródłem ww są również warzywa bulwiaste typu marchew, buraki, ziemniaki, bataty, inne ziarna typu quinoa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...