Skocz do zawartości
Forum

Jak radzić sobie z brzydką cerą?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie dobre sposoby bądź kremy itp na poprawienie cery ? Nigdy nie miałam większych problemow ze skórą na twarzy, ale ostatniego czasu bardzo mi sie pogorszyło... Mam dużo krostek, naczynka, wagry na nosie itp. zawsze dokładnie zmywam makijaż, myję twarz peelingiem i wklepuje krem nivea ale nic to nie daje... nawet zauważyłam ze jest gorzej...

Odnośnik do komentarza

Ustalenie przyczyn pogorszenia się stanu skóry - wcale nie jest takie proste. Na podstawie Twojego opisu mogę wywnioskować, że masz mieszaną cerę naczynkową. Jednak najbardziej precyzyjną ocenę uzyskujemy po wizualnej ocenie skóry.

Pojawienie się krostek na skórze może sugerować nieodpowiednio dobrany krem do codziennej pielęgnacji. Upewnij się, że jest on przeznaczony do Twojego typu skóry.

Pogorszenie stanu cery naczyniowej może wynikać z wielu czynników: nieodpowiednie kosmetyki (unikamy preparatów na bazie alkoholu oraz peelingów ziarnistych), spożywanie zbyt gorących i ostrych posiłków, ekspozycja na promieniowanie UV (solarium, słońce).

Dobrze by było, aby kosmetyk pielęgnacyjny, który stosujesz na co dzień - wzmacniał naczynka. W jego składzie powinny znajdować się substancje, takie jak: witamina C, arnika, escyna czy też rutyna.

Odnośnik do komentarza
Gość kama0055

Codzienne oczyszczanie i stosowanie kremów regenerujących nie tylko powierzchowne ale i głębsze warstwy skóry. Moja cera zmieniła się nie do poznania po Aminocare. Wcześniej miałam różne plamki, suchą i ciągnącą się skórę, a po nawet krótkim opalaniu wyglądałam strasznie. Teraz to się zmieniło i dzięki filtrom zawartym w Aminocare moja skóra wygląda świetnie nawet latem. Lato już blisko, dbajcie o soiebie.

Odnośnik do komentarza

Zmień używane preparaty do mycia na delikatniejsze, bez SLS. Codzienny delikatny peeling enzymatyczny nie zaszkodzi, więc możesz go bez obawy stosować.
Na poprawę stanu skóry spróbuj naturalnych kosmetyków (bez parafiny, talku i innych zapychaczy w składzie). Możesz do pielęgnacji włączyć np. hydrolaty zamiast zwykłych toników (i dodać do nich nanokoloidy srebra, złota albo miedzi) i różnego rodzaju oleje. Kilka kropli olejku na co dzień naprawdę może rewelacyjnie wpłynąć na stan skóry. Do Twojej pasowałoby połączenie oleju tamanu albo z kocanki z olejem rokitnikowym.
Pogorszenie stanu skóry może też wynikać z przesuszenia, na które przetłuszczona/tłusta skóra reaguje różnymi niespodziankami, więc zadbaj o dobre nawilżenie - w tym może pomóc np. olej jojoba.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście dokładniej można ocenić stan skóry dopiero po dokładnym jej obejrzeniu oraz przeprowadzeniu wywiadu, w tym celu warto wybrać się do kosmetologa lub dermatologa, który pomoże dobrać nam odpowiednie kosmetyki do domowej pielęgnacji oraz zaproponuje wykonanie zabiegów, które poprawią nie tylko wygląd ale też stan i funkcjonowanie skóry. W zależności od diagnozy pomocne może okazać się oczyszczenie skóry w odpowiednio dobrany dla cery sposób (np. manualnie, kwasy, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny). Po tego typu zabiegach złuszczania skóra wygląda atrakcyjniej - jest świeża, wygładzona, po prostu odzyskuje blask. Ale mogąc wzrokowo ocenić stanu skóry nic więcej poradzić nie mogę.

Odnośnik do komentarza

Temat szeroki i skomplikowany, niestety wiem coś o tym :( Mi pomogła zmiana sposobu oczyszczania twarzy na OCM (oczyszczanie olejami). Raz, że to bardzo dokładnie usuwa makijaż, dwa - normuje pracę gruczołów łojowych i uspokaja cerę. Z bardziej radykalnych rozwiązań mogę polecić mocny zabieg przeciwtrądzikowy Thalgo (ja akurat robiłam w hotelu Klimek w Muszynie). Cera się od razu wizualnie poprawiła, przez kilka ładnych tygodni miałam potem spokój z wypryskami, co jest u mnie niezwykłe.

Odnośnik do komentarza

postawa to pielęgnacja, jeśli nie zadbamy o odpowiednie oczyszczanie i nawilżanie twarzy oraz o odpowiedni dobór kosmetyków, to niestety nasza cera się nie poprawi – dlatego ja dopieram kosmetyki świadomie, sięgam po te z dobrym składem i najlepiej polskie, mam swoje ulubione od AVA (niektóre z certyfikatem) :-)

Odnośnik do komentarza

Hej! Jeżeli chodzi o naczynka, to polecam przede wszystkim Harmony Baby Rejuve. To zabieg laserowy, z którego korzystałam przy okazji mojej ostatniej wizyty w SCM estetic. Muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona. Po serii 4 zabiegów pozbyłam się nie tylko naczynek, ale też ogólnie moja skóra ogólnie nieco odmłodniała. Teraz czuję się zdecydowanie ładniejsza. Polecam!

Odnośnik do komentarza

Ja mam mieszaną cerę, jestem alergikiem więc jest niewiele kosmetyków które mogę stosować. Od jakiegoś czasu szukałam dobrego lekkiego nawilżającego kremu który mogłabym stosować pod makijaż i na jakimś forum dziewczyny polecały Merz Spezial Hyaluron, kupiłam w aptece i używam go od kilku miesięcy i jestem mega zadowolona 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze gorsza jest skóra sucha w dzień (z tym umiem sobie poradzić zwyczajnym kremem nagietowym) mająca w nocy tendencję do przetłuszczania się. Tutaj polecam serię Korres https://www.notino.pl/korres/korres-wild-rose-regenerujaca-pielegnacja-na-noc/. Krem "wyrównał" mi cerę, może nie jest idealnie, ale przynajmniej nie jest gorzej :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem powinnaś skonsultować się mimo wszystko z dermatologiem, bo to może być wynik niewłaściwej pielęgnacji lub coś innego. Zobaczysz co powie Ci lekarz, ale wydaje mi się, że przydałoby Ci się dokładne oczysczanie skóry, ja co jakiś czas chodzę do krakowskiej kliniki vesuna na węglowy peeling laserowy, aby dokładnie oczyścić skórę i muszę przyznać, że cera po zabiegu wygląda reweleacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...