Skocz do zawartości
Forum

Kariera czy dziecko?


Gość Mariolek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariolek

Jak w temacie - kariera czy dziecko, bo czy można to pogodzić? Wiele kobiet pewnie godzi, ale wiele nie. Większość firm chce młode osoby z doświadczeniem, ale jak je zdobyc chcac dziecko? i co z macierzynskim skoro brak umowy o pracę?
Jak to jest z Wami? Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza

ja np przed posiadaniem dziecka chciałabym coś osiągnąć, by dziecko nie było moim jednym sukcesem. Po za tym obawiam się że mogłabym wtedy swoje niespełnione aspiracje prsenieść na dziecko i być jedną z tych mamusiek które reaulizują swoje marzenia zmuzając do nich dziecko. Tak więc najpierw chcę coś osiągnąć a potem posiadać dziecko

Odnośnik do komentarza

Reyka
ja np przed posiadaniem dziecka chciałabym coś osiągnąć, by dziecko nie było moim jednym sukcesem.

też taki miałam plan. teraz mam którąś z kolei pracę, skończone studia, tyle że nie mogę cały czas zapewnić dziecku własciwego bytu, a tak na prawdę nie mogę zapewnić siebie że będę w stanie utrzymać dziecko. Praca bez umowy, na rynku recesja. Latka lecą. Jak się planuje to nigdy nie jest dobry moment. Czasem żałuję że nie wpadłam. Gdybym miała dziecko zaraz po ślubie to miałoby już 10 lat, a ja pewnie od 8 i tak bym pracowała.

Odnośnik do komentarza

no ja mam plan taki, praca, ugruntowana pozycja i dopiero dziecko. Nie spieszy mi się do niego, nie czuję jeszcze potrzeby posiadania go. Jestem dwa lata po ślubie i nie odczuwam żadnego impulsu czy instynktu macieżyńskiego... Jestem na etapie w którym dziecko uważałabym za przeszkodę, nie wyobrażam sobie zmiany obecnego stylu życia, moja praca wymaga ciągłego podróżowania,... Nie mówię, że nigdy nie bedę miała dziecka ale na pewno nie chce go mieć teraz. Wolę narazie się realizować, rozwijać tak by na starość móc powiedzieć sobie że niczego nie żałuję

Odnośnik do komentarza

Tylko żebyś sie nie obudziła kiedy bedzie zbyt późno. Ja chce mieć dziecko, teraz. Prace mam ale nie mam partnera który by chciał tego samego dla mnie. Jeśli mialabym do wyboru dziecko albo rozwój kariery to bym wybrała dziecko. Lubi dzieci....

Odnośnik do komentarza

Myślę, że każdy ma inne aspiracje życiowe. Jedna kobieta wybierze karierę, inna dziecko, wszystko zależy od ogólnego patrzenia na świat. Dla mnie rodzina jest największym sukcesem i wybrałabym rodzinę (dziecko), dlatego że już tyle w życiu przeżyłam i doświadczyłam, iż wiem, że nic nie daje większego szczęścia niż mąż i dzieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...