Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie alergii na chlor


Gość lusia67

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lusia67

Cześć mam na imię Gosia i mam 16 lat :)
Zapisałam się z koleżanką na basen ale nie jestem zadowolona bo po powrocie z basenu miałam jakby katar piekły mnie oczy i były zaczerwienione i łzawiły mocno,b teraz tez czuje że jeszcze nie wszystko jest ok a byłam wczoraj wieczorem.
Mysle ze moge miec uczulenie na chlor w basenie, co o tym sądzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Gość ANNA 31

Mam uczulenie na chlor. Po pływalni miałam szorstką, podrażnioną skórę, jak woda dostała mi się do oczu to zaraz miałam zapalnie spojówek, nie mówiąc już o podrażnieniu okolic intymnych. Pływać lubię i z pływalni nie zrezygnowałam. Okolice intymne smaruje provag żelem z kwasem mlekowym przed i po pływaniu. Nie zanurzam twarzy, jak wyjdę z wody oczy przemywam świetlikiem, całe ciało myje oillatum i smaruje atoperalem, po takim zestawie nic mnie nie swędzi i nadal korzystam z pływalni.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanej sytuacji występuje najprawdopodobniej nadwrażliwość na chlor. Najlepiej będzie zrezygnować z wizyt na basenie. Warto poszukać pływalni na której woda nie jest odkażana chlorem. Warto również stosować metody dzięki którym podrażnienie będzie mniejsze. Po wyjściu z basenu należy bardzo dokładnie spłukać ciało bieżącą wodą i mydłem oraz zastosować balsam nawilżający. Wskazana jest również wizyta u specjalisty dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Gość natttttt

Też miałam prawdopodobieństwo uczulenia na chlor, po przeprowadzeniu badań w art clinic okazało się, że mam. To bardzo uciążliwa alergia wiąże się z podrażnieniem oczu czy nawet zapaleniem spojówek a także z podrażnieniami. Jeżeli mam zamiar iść na basen stosuję zapisane mi leki przez wieloletnie doświadczenie lekarzy z art clinic mogę robić to co lubię.:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...