Skocz do zawartości
Forum

Plamki na jedynkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moim problemem są przebarwienie na górnych jedynkach. Pojawiły się one jak tylko wyrosły mi stałe zęby i są to pojedyncze, dość duże plamki na środku każdej jedynki (są one tak jakby wewnątrz zęba i prześwitują przez szkliwo). 2 lata temu mój stomatolog zaproponował mi wybielanie nakładowe i rzeczywiście moje zęby stały się jaśniejsze ale przebarwienie jak były tak są. Jest to problem bardzo uciążliwy i powstrzymuje mnie przed uśmiechaniem się. Czy istnieje jakaś metoda która pozwoliłaby mi na zlikwidowanie tych plamek?

Odnośnik do komentarza
Gość fluor może niszczyć zęby

ja z kolei słyszałam o fluorozie- nadmiar fluoru w pastach od zębów lub fluoryzacji, który zostawia plamki na / w zębach i zamiast chronić-niszczy zęby. Sama już nie używam past z fluorem, a mimo to (lub dzięki temu) nie mam próchnicy od kilku lat, co wcześniej nagminnie coś się psuło. Sprawdź najpierw, czy nie przesadzasz z fluorem, zwłaszcza jeśli plamki są w środku zęba. Może też dojśc do takich uszkodzeń tych zębów, że będą do wymiany, tfu tfu, niech wypowie się dentysta, który nie patrzy tylko na klienta z kasą ale doradzi na inne sposoby bo z wybielaniem przy takim stanie zębów bym się jednak wstrzymała

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...