Skocz do zawartości
Forum

Problemy z pamięcią po wypiciu alkoholu


Gość rotua

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Skąd się biorą urwane filmy po piciu? Problem polega na tym, że wcale nie muszę wypić dużo żeby na drugi dzień nic nie pamiętać.Nie chodzi o to, że to się dzieje jak jestem pijany bo nie muszę być pijany żeby coś takiego mi się przytrafiło. Jestem w stanie w miarę normalnie działać, tylko nie bardzo wiem co robiłem albo czy nie narozrabiałem.Czy da się coś zrobić żeby nie mieć tych urwanych filmów?

Odnośnik do komentarza

~Sha Sha
moim zdaniem skoro urywa Ci się film to znaczy że wypiłeś zbyt wiele... po jakiej dawce alkoholu Ci isę tak robi

kiedyś musiałem naprawdę dużo wypić, z tą różnicą, że wtedy po prostu padałem jak kołek na ziemię i na drugi dzień nic nie pamiętałem, a teraz nawet jak wypiję tyle samo co wtedy to już nie leżę nieprzytomny tylko chodzę i rozmawiam prawie normalnie z tym, że nie wszystko pamiętam na drugi dzień.Jeśli chodzi o ilość to ciężko stwierdzić bo jak piliśmy to na jednej się nie kończyło, ale myślę, że najczęściej wychodziło gdzieś połówkę, może nawet niecałą na osobę jak miało się dobry dzień, a przy słabszej formie to nawet mniej.

Odnośnik do komentarza

A powiedz ile masz lat? ja dawniej też mogłem pić i pamiętałem każdą sekundę a teraz moge nie wypić aż tak dużo a mam dziury po 1h z np imprezy ;p. Nie nawidzę tego stanu. Sprawa wygląda tak u mnie że mniej pije i rzadziej może to właśnie odzwyczajenie ?:)

pijmy z głową aby głowa była cała ;p

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Alkohol upośledza działanie pamięci semantycznej, epizodycznej oraz faktograficznej - stąd tak zwany "urwany film". Jeśli już pijesz to pij w małych dawkach, powoli i nie na pusty żołądek. Alkohol metabolizowany jest głównie w wątrobie, a ona rozkłada go ze średnią prędkością około 0,15 promila na godzinę (oczywiście są różnice indywidualne zależne od stanu fizycznego organizmu). Więc im szybciej pijesz, tym szybciej alkohol "uderza do głowy", bo wątroba nie zdąży go rozłożyć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Szlag mnie trafia, wypije tyle samo co koleżanka, ona już ewidentnie wygląda na pijana na maksa ale za to na nastepny dzień pamięta wszystko, ja za to trzymam sie światnie (wszyscy mysla ze jestem trzeźwa) ale nie pamiętam większości zdarzeń i wcale nie wypije dużo. Nie nawidze tego, chce pamiętać dlaczego znów mnie pocałował. Jak mam to zmienić ???!!!

Odnośnik do komentarza

Cóż kiedyś mogłem o wiele więcej wypić i lepiej jarzyłem przed 18. W najgorszym wypadku rzygałem do sracza.
Dziś koło 31 lubię się napić ale nie jestem alkoholikiem i powiem że niestety ale po mniejszych dawkach jak dawniej film mam taki że 30-40% pamiętam. Wydaje mi się że jestem w lepszym stanie nawet jak dawniej ale po przebudzeniu gorzej z pamięcią. Niby nie duży wiek ale widać czas płynie i nie sądzę by już było lepiej jeśli chodzi o pamięć. Pamięć z wiekiem po prostu coraz bardziej gnije i tyle. Należy się z tym pogodzić i nie wmawiać sobie głupstw.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak racja jak się dużo pije to się lepiej gada jest tak ale po czasie stają się zajiki pamięci najpierw niezauwalazne powolutku powolutku bo to takie drobne po czasie widzisz to ale olewasz bo co tam jak pijesz to nie pamiętasz po czasie co postanawia i o tym zapominasz nie zdając sobie sprawy ze to ważne i zaczyna to być dużym problemem i nie możesz sobie z tym poradzić bo co bo pijesz dalej i nie chcesz przestać pić nawet jeżeli chcesz przestać to nie możesz bo ktoś cię namawia albo kupujesz odruchowo nie myśląc o konsekwencjach przychodzi ta pora kiedy już wypijesz i zalujesz tego że wypiles a przecież miałeś nie pić po czasie zapominasz tracisz do siebie zaufanie gubisz się powstaje depresja i wszystko się sypie i ze sobą miesza i zlewa robi się nerwowo pijesz dalej a wszystko się sypie to już po wielu latach nie mówię że odrazu tak jest ale codziennie jak się pije. Warto???.... Widzisz wtedy co tracisz... Ale nie jesteś wstanie tego złapać najlepiej nie pić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...