Skocz do zawartości
Forum

Trudności w oddychaniu u alergika


Gość nudes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zauwazylam ze wraz ze zmiana pogody i tym ze pyla rozne rosliny mam straszny problem z oddychaniem. Alergikiem jestem od dziecka jestem uczulona na kurz , siersc kota, pylki, niektore perfumy oraz inne zapachy. Zawsze alergii towarzyszyl mi katar, lzawienie oczu, ale ostatnio budza mnie w nocy dusznosci oraz gdy ide na spacer wykonuje jakis wysilek ciezko mi oddychac jak siedze jest nieco lepiej . Czy to moze byc poczatek astmy?

Odnośnik do komentarza

Coraz czesciej mam dusznosci w nocy nie moge spac .. budzi mnie ciagle uczucie braku powietrza lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a czasem dusznosci sa tak duze ze nie moge oddychac praktycznie chwilami w ogole .. Prosze o rade czy moze wybrac sie do szpitala ??

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisana przez Panią duszność zdecydowanie wymaga konsultacji pulmonologicznej/alergicznej. Najprawdopodobniej jest to jednak wynik/objaw zaostrzenia alergii. Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który przepisze Pani szybkodziałające leki wziewne, które rozkurczają oskrzela. Przydadzą się Pani w doraźnym leczeniu do czasu wizyty u specjalisty. W przypadku nagłej duszności proszę oczywiście zadzwonić po pogotowie lub udać się na SOR.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie pierwszego postu otwierającego dyskusję: Tak, to jest astma atopowa, inaczej eozynofilowa, następstwo alergii. Konieczne odczulanie i wdrożenie zasadniczego leczenia p/astmatycznego, w Twoim przypadku na razie zaopatrzenie Cię w leki do doraźnego stosowania w sytuacji takich zaostrzeń, co pozwoli Ci zachować spokój i uniknąć nasiadówki w SOR.
Co do oczyszczacza powietrza- ma zastosowanie. Szczególnie u alergików i następnie astmatyków w okresach pylenia i zaostrzeń. Naturalnie nie ma bezpośredniego działania leczniczego, lecz zmniejsza narażenie na alergeny, które inicjują reakcje alergiczne, zatem poprawia jakość życia.
Nie chcę wiedzieć co przeżywają chorzy na astmę w regionach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Dziw bierze, że są jeszcze w Polsce kretyni, którzy kwestionują wytyczne UE dotyczące emisji spalin i ograniczenia użycia węgla. Z drugiej strony zadziwia mnie postawa polskich polityków którzy praktycznie nic nie robią dla upowszechnienia źródeł odnawialnych i biernie patrzą na wzrost cen gazu i elektryczności. Wdrażają jakieś tam swoje działania pozorne, ale kto się na to jeszcze nabiera??
No i ktoś mógłby wreszcie założyć Forum Astma na naszym abc. Moderator, heloł!

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Niestety, alergicy nie mają łatwo. Niestety, ale jeśli i Was spotkała ta przypadłość, to w Polsce musicie być wyjątkowo ostrożni. Niestety, ale smog jest u nas na tak wysokim poziomie, że realnie zagraża to zdrowiu człowieka. W  http://smogowicze.pl/  możecie znaleźć na ten temat więcej informacji, więc warto tam zajrzeć już w tym momencie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem u alergików maseczki mogą okazać się bardzo przydatne. Ochronią przed różnymi pyłkami i innymi alergenami a także przed siejącym spustoszenie w naszym organizmie smogiem o którym słyszy się coraz więcej. A zimą idąc pomiędzy domkami jednorodzinnymi idzie się naprawdę udusić. Po przejrzeniu strony http://smogowicze.pl/ podchodzę do sprawy bardzo poważnie.

Odnośnik do komentarza

Trzeba szczerze przyznać, że niestety środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. coraz bardziej zanieczyszczone. Jeśli tego nie powstrzymamy, to może się to bardzo negatywnie odbić na naszym zdrowiu. Prawdziwym problemem są malejące zasoby wody, szczególnie w Polsce. Właśnie dlatego każdy powinien zajrzeć do  https://nieprzelewaj.pl/ i zastanowić się, jakie działania można podjąć, by to zmienić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...